Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Opus Dei - dni skupienia i Msze we wspomnienie św. Josemarii

1111214161719

Komentarz

  • W Rzeszowie, 19 marca, odbędzie pierwszy dzień skupienia dla Pań.
    Szczegóły wkleję, jak już je otrzymam!
  • edytowano marzec 2016
    Rekolekcje pod Opolem -
    w Rogowie Opolskim,
    już za tydzień - 10-13 III.

    Jest jeszcze kilka wolnych miejsc - kto chciałby pojechać, niech dzwoni/ pisze :)

    Rekolekcje w Rogowie Opolskim
    (25 kilometrów od Opola na trasie A4 - www.rogow.wbp.opole.pl)
    od czwartku 10 marca (godz. 19: 00) do niedzieli 13 marca 2016 (godz. 16: 00).
    Informacje i zgłoszenia: Grażyna Ochman, grazyna.ochman@wi.wroc.pl, +48 661 900 640).
    Koszt udziału w rekolekcjach to 400 zł.

    (jeśli dla którejś z Was będzie to argumentem za dotarciem na rekolekcje - to ja się wybieram :D , a jeśli przeciwko - to koniecznie sprawdźcie terminy w Dworku - http://www.dworek.org.pl/rekolekcje-dworek/rekolekcje/1-rekolekcje-dla-kobiet-w-2015-r )
  • zmieniłam chwilowo tytuł wątka i podbijam
  • :)
    Dzięki!!!
  • @Lila, na pewno jakiś salonik się znajdzie - weź przyjedź choć na chwilę!
    A jak nie do zamku, to do Krk

    @Manna - a może choć na jeden dzień rekolekcji się skusisz - zawsze to coś!

    Ech, i miałam być we Wrocku po niedzieli, ale dwóch wyjazdów nie udało mi się upchać.
    Buu
  • Pogadaj, pogadaj! :)
  • @manna, to próbuj :)! Fajnie by było!
  • No to po sobotnim ds.
    Kto pojadł to pojadł (kawałek tarty cytrynowej zostawionej dla męża został cichcem skonsumowany przez 5 latka...), a kto nie miał okazji - niech się we wtorek do Krk stawi :).
    Zapraszam!
    k.
  • edytowano marzec 2016
    DNI SKUPIENIA DLA PAŃ W RZESZOWIE

    Zapraszamy na DZIEŃ SKUPIENIA DLA PAŃ, PROWADZONY PRZEZ KSIĘDZA
    Z PRAŁATURY PERSONALNEJ OPUS DEI, W DNIACH
    19 MARCA ORAZ 21 MAJA O GODZ. 10:00,
    Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie
    (SPOTKANIA ODBĘDĄ SIĘ W KOŚCIELE DOLNYM)
    ul. Ks. J. Jałowego 37 A
    35-010 Rzeszów


    PLAN DNIA SKUPIENIA:

    10:00 – 10:15 - Czytanie duchowe (czas na Spowiedź)
    10:30 – 11:00 - Rozważanie PROWADZONE PRZEZ KSIĘDZA i rachunek
    sumienia
    11:10 – 11: 40 - Pogadanka(czas na Spowiedź)
    11:45 – 12:15 - Rozważanie PROWADZONE PRZEZ KSIĘDZA
    12:20 – MSZA ŚWIĘTA

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
  • Ktoś jeszcze pod Opole sie wybiera?
    Podbije, bo może akurat.

    A Rzeszów i okolice zapraszamy na dzień skupienia w samo święto św. Józefa!
  • Podbijam, bo krakowski dzień skupienia tuż:
    ta sobota - 2 kwietnia, 10-13.00, OA Skała ul. Nawojki 9 (DS z Mszą św. na koniec spotkania)
    wtorek - 5 kwietnia, 17.15- 19.30, ul. Zygmuntowska 12 a (Kaplica szkoły "Źródło)

    Jak ktoś chciałby połączyć przeżycia duchowe z czymś do przekąszenia po/ przed ds - się polecam. :)
    k.
  • u nas (czyli w Józefowie) będzie dzień skupienia w poniedziałek
    zapraszam :)
  • upnę, może jakiś nocny marek przeczyta,
    W Katowicach ds dla pań jutro:

    Kaplica św. Barbary przy centrum handlowym Silesia (ul. Chorzowska 107), godz. 17:30–19:40.

    Daty spotkań w roku 2016:
    1 kwietnia, 6 maja, 3 czerwca, 8 lipca, 2 września, 7 października, 4 listopada, 2 grudnia

  • Byłam dziś w w dworku był ktoś ?
  • Uwaga - NOWOŚĆ :)!

    Dzień skupienia w Bielsku!

    Zapraszamy na Dzień Skupienia dla pań, prowadzony przez księdza z Prałatury Personalnej Opus Dei, w dniu 26 kwietnia o godz. 17. 00 w kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli, ul. Św. Andrzeja Boboli 41, Bielsko-Biała

    Od 16: 00 możliwość Spowiedzi.

    Plan Dnia Skupienia:

    16.45 - Czytanie duchowe (c.d. Spowiedzi),
    17: 00– 17.30– Rozważanie I, Rachunek Sumienia,
    17.40– 18.10 Pogadanka w (czas na Spowiedź),

    18.15-18.45 Rozważanie

    18.50 - Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

    @E.milia - 4U.

  • @Joannna, dodasz Bielsko w tytule?
    Dzięki!
  • Piszę tutaj bo nie znalazłam innego wątku o Escrivie.

    Czy macie może jakieś swoje dojścia do dzieł św. Josemarii?? Szukaliśmy już nie raz i nie jest łatwo coś znaleźć (ostatecznie udawało nam się jednak znaleźć), ale może OD ma jakieś swoje wydawnictwo gdzie zawsze wszystko jest dostępne? ;)

    Obecnie szukamy książki "Przyjaciele Boga".
  • Ja zwykle kupuję w ośrodku albo w szkole albo w Dworku - stoi tam szafa, gdzie jest wszystko. Ewentualnie przez internet.
    "Przyjaciele Boga" są na tolle.pl: http://www.tolle.pl/pozycja/przyjaciele-boga
  • @Lila kupić :)
    @Joanna a co to ten "ośrodek" albo "dworek". A o szkołę chodzi taką a la sternikową? Bo u nas jest szkoła OD to może też mają taką księgarenkę :-?
  • Przepraszam @Hope, mam bardzo słabe kojarzenie jak kogoś nie poznam "na żywo" i nie pamiętam - skąd jesteś?
    Jeżeli macie szkołę (a la) sternikową to możesz zapytać pani z sekretariatu, czy są gdzieś tam takie książki. U nas jest szafa w korytarzu, bierze się kluczyk wyjmuje książkę, wkłada kasę do skarbonki i już. Jeśli w tej szkole są czasem dni skupienia to prawie na pewno są tam też książki.

    "Ośrodek" to ośrodek Opus Dei, czyli miejsce, gdzie odbywają się kręgi, dni skupienia i inne środki formacyjne. Jest to taki dom (może być też mieszkanie, ale słowo "dom" oddaje dobrze panującą tam atmosferę).
    Ośrodek charakteryzuje się też tym, że jest w nim kaplica z Przenajświętszym Sakramentem i że mieszkają w nim numerarie/numerariusze.
    Ośrodki w PL są w: Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Poznaniu, no i Dworek - też jest ośrodkiem, ale ośrodkiem rekolekcyjnym: http://dworek.org.pl/
  • Nie bylam, bo maluchy, ale podjechalam tylko na spowiedz, i mailing rozeslalam :-)
  • Dzięki @Lulu-mąż ma chyba marzenie mieć całą kolekcję Escrivy, więc pewnie weźmiemy z tej księgarni tolle:)
    @Joanna my ze Śląska zapytam znajomych, którzy mają dzieci w kuźnicy na przyszłość czy nie da sie tam w szkole czegoś kupić:)
  • edytowano kwiecień 2016
    To wydanie jest bardzo fajne, wygodne, lekkie, okładka miękka, ale nie papierowa, więc się nie niszczy, można nosić przy sobie i czytać w autobusie itp. A samą książkę warto mieć swoją. To są piękne homilie, często do nich wracam.

    @Hope, znajomych podpytaj, bo jeśli w tej szkole są książki do kupienia, to pewnie nie tylko autorstwa św. Josemarii (których tytuły w miarę łatwo namierzyć), ale też wiele innych wartościowych książek pisanych w tym duchu - czyli o świętości dla świeckich - również mniej znanych autorów.
  • @Joanna no własnie bardzo lubię to wydanie, ze względów, o których piszesz (mamy killka pozycji z tej serii). Tylko np. Drogę, Bruzdę, Kuźnię wzięłam od rodziców jak byłam w lieceum i dość zmęczyłam, potem już mój mąż postanowił uświetnić ten egzemplarz swoimi notatkami i teraz już raczej nie oddam rozicom, a nakład wyczerpany - nie ma jak odkupić.
    Taka perełka, a nie przyszło im do głowy, żeby zwiększyć nakład :(

    A zasoby szkoły dopytam ;)
  • Zapraszam do Krakowa -
    dzień skupienia 10 maja (wtorek) i 14 (sobota) - czyli trochę później, niż zazwyczaj.

    Kto się wybierze?

    k.
  • W Józefowie - 9 maja
    W Warszawie - Wisła - 10, 14 i 24 maja
    - Klub Filary - 21 maja
    W Nadarzynie, w szkole Promienie - 9 maja.
  • rekolekcje w Dworku: 9-12 czerwca
    kolejne dopiero w październiku, także ten
  • Dzień skupienia w Dworku już pojutrze - 7 maja!
  • To ten, kto do Dworku się wybierze 7 maja - niech poleca chłopców, co przystępują właśnie wtedy do I komunii. W tym naszego synka oraz siostrzeńca.
    k.
  • A jak ktoś w Dworku nie był,
    może do Krakowa wpadnie ;) ?

    Już we wtorek i sobotę - majowy "Dzień skupienia".

    tu we wtorek:
    http://www.zrodlo.edu.pl/rodzice/mba-dla-rodzicow/item/86-dzien-skupienia-dla-pan

    tu w sobotę:
    https://akademikskala.wordpress.com/kontakt/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.