Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

firma - jak sprawdzić, czy istnieje czy nie

edytowano luty 2014 w Pomagajmy sobie
Moja Koleżanka ma problem - a ponieważ kompletnie się nie znam na firmach - stąd pytam. Koleżanka mieszka w Polsce, ale Polką nie jest. Jej ojciec (też nie Polak) miał tutaj firmę, a potem zmarł w 2004 roku już w swojej ojczyźnie. Księgowa miała dopełnić formalności i zamknąć tę firmę raz na zawsze. 

Teraz Koleżanka (czyli córka zmarłego właściciela firmy) spotkała koleżankę księgowej, a ta jej powiedziała, że firma nie była zamknięta, tylko "uśpiona" i że wówczas po 2 latach samoistnie się wznawia działalność. Koleżanka nie najlepiej mówi po polsku i w niektórych tematach się gubi. Biedna wpadła w panikę, że weszła w konflikt z prawem, że firma działa i generuje straty wobec US, że coś nie jest uregulowane. 

Po pierwsze: jak i gdzie można łatwo sprawdzić status tej firmy, czy istnieje czy już nie. I w zasadzie póki co to jest najważniejsze pytanie.


«1

Komentarz

  • Ale gdzie jest ten KRS i jak sprawdzić, jak mam np. nazwę i regon.
  • zajeło mi to 5 sekund googlowania.
  • W wyszukiwarkę wpisać nazwę?
  • Dziękuję, że tak szybko - ale ja nie wiedziałam co mam guglować.
  • Sprawdz w KRS
    i oczywiscie pozdrów od nas M.
  • :DDDDDDDD
    Sprawdzam, ale pod tą nazwą są dwie firmy, a regon oczywiście za krótki mi dała. O rety.
  • Firmy mojego M w KRS nie ma. Nie wszystkie są.
  • W krs chyba są spółki, a nie działalności np. jednoosobowe.
    Nie dam jednak głowy...
  • edytowano luty 2014
    Musi znac regon i jesli w KRS on line nie ma, to niech szuka tutaj:
  • Wpisywałąm i regon i nazwę i nie ma - w KRS i w link Niki. Czy to już pewność?
  • Te jej regon jest jednak dobry tylko w KRS coś marudziło, że zły.
  • A czy w Urzędzie Skarbowym czy w Urzędzie Miejskim da się jakoś to na 100 procent sprawdzić?
  • Mąż mówi, ze musi być widać ja na liście i tam będzie widac jaki ta firma ma status.
  • Magda napisz na priva dane, zapodamy koledze który zajmuje sie wpisywaniem do KRS
    mam tylko obawy czy priv nie będzie widoczny dla innych bo niestety taka sytuacja miała miejsce niedawno :(
  • To nie jest żadna tajemnica. Priv już posyłam!
    PS
    a czyje privy wyciekły? Czyżby moje? ;)
  • no niestety mój jeden :-( i zastanawiam sie jak do tego doszło...
  • Niko, Tobie też posłąłam te dane - jakby się Wam udało ustalić, byłoby świetnie. Koleżanka już panikuje, że jest coś winna jako spadkobierca, a nie ma jeszcze polskiego obywatelstwa.
  • Miałam działalność gosp (nie była to spółka) - zawiesiłam ją i po 2 latach - w związku z "nieodwieszaniem" przeze mnie została zamknięta (urzędowo po prostu), chyba że się coś zmieniło - to były ze 3 lata temu..

  • Prayboy, współczuję - może został napisany nie jako wiadomóść, tylko na tablicy Twojej?
  • Chyba w GUS powinni wiedzieć. Główny urząd statystyczny właściwy dla miejsca działalności.
  • Do tego GUSu to trzeba się pewno pofatygować z pismem, jak podejrzewam. 
  • Nie wiem. Kiedyś to się w GUS zalatwialo, a teraz różnie bo na przykład w moim mieście jest Centrum rozwoju przedsiębiorczości, czyli tzw jedno okienko.
  • To ja jeszcze sprawdzę, gdzie założona. Przechowuję pudła dokumentacji i nie bardzo mi się tam chce grzebać, a Koleżanka jak ma coś wyszukać po polsku, to Jej schodzi pół dnia - chociaż czuje się tutejszą całym sercem.
  • edytowano luty 2014
    nie zostało napisane na mojej tablicy, to była prywatna wiadomość która ku mojemu zdumieniu była widoczna dla wszystkich w oknie "aktywność". Raczej nic nie spieprzyłem, bo próbowałem to powtórzyć i się nie udało. Może przypadkiem się to stało ale dziwne. Zwłaszcza że zależało mi aby ta wiadomość była "Tylko dla twoich oczu" ;-)
  • Sprawdzilismy w google, bo w tamtych miejscach nie bylo i znalezlismy NIP tej firmy i potem sprawdzilismy po NIP. I takie cos wyskoczyło.
    A wiec wszystko OK :)
  • Nika - wielkie dzięki!!!!!!!!!!

  • Spróbuj może zadzwonić najpierw, może trafisz na życzliwą osobę która udzieli Ci informacji.
  • Prayboy, jak dziwnie, rzeczywiście. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.