Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bal maskowy dla dzieci

edytowano luty 2014 w Pomagajmy sobie
Podpowiedzcie proszę jak przygotować ciekawe stroje maskowe dla dzieciaków, bo wydaje mi się kupowanie czterech kostiumów dość bezsensowna inwestycją, zwłaszcza, że za rok w tym samym stroju już nie będzie frajdy  :(
Na załączenie ferii, 28 lutego w naszym Domu Kultury jest taki bal i mam dylemat...poradźcie  
:-/

Komentarz

  • u nas się sprawdzały zwierzątka - maska z papieru jednorazowa ;) kot, myszka wiewiórka :)
  • a za kogo dzieci chcą się przebrać ?
  • edytowano luty 2014
    Ja stroje do przebrania kupuję przez cały rok - jak tylko uda mi się znaleźć coś niedrogo albo na wyprzedaży. Moje dzieci też wykorzystują te kostiumy przez cały rok. Mamy specjalne pudło (wolałabym skrzynię he he) i niemal codziennie wyciągane są różne części przebrania, dzieci miksują ubrania, same coś wymyślają, dorabiają z papieru, lepią, malują ...i świetnie się bawią.
    Stąd wydaje mi się, że jeśli strój jest niedrogi (albo same akcesoria), to warto kupić nie tylko z myślą o balu (a nadmienię, że u nas 3 starszych to chłopcy).

    Tyle tylko, że to rada już na następny bal karnawałowy ;)

    edit. literówka
  • @wypyszka - ja stawiam na awangardę i wyobraźnię ;-) Do tego nakrycia głowy robione z kartonu lub masy papierowej. Z ciekawszych przebrań, które zaliczyliśmy były:
    - marchewka (syn był ubrany na pomarańczowo, a na głowie miał czapeczkę zrobioną z pomarańczowej koszulki ozdobionej nacią z zielonych słomek od picia i folii samoprzylepnej)
    - dwaj synowie stanowili duet strażak (szara koszulka, szare kalesony, hełm z kartonu i gaśnica z butelki po wodzie oklejonej srebrną taśmą) i ogień (peleryna z kapturem zrobiona ze starej żółtej zasłony ozdobnej ponaszywanymi kawałkami szmatek w ognistych kolorach - czerwony, pomarańczowy, żółty, złoty itp.)
    - wróbelek (na głowie brązowy daszek w kartonu w kształcie dzióbka a na rękach kartonowe skrzydełka przymocowane gumkami, do tego strój w szaro brązowej tonacji)
    - specjalista do usuwania skażeń (kombinezon uszyty ze starej pomarańczowej zasłony pod prysznic, kask z kartonu z szybką ze sztywnej folii oraz plecak z pudełka kartonowego oklejonego pomarańczową krepiną z narysowanym znaczkiem radioaktywności i z przymocowaną rurą od odkurzacza).
    - jaskiniowiec w skórze lamparta (skóra lamparta była ze starej żółtej zasłony pomalowanej przez dzieci w czarne cętki markerem do niej była doszyta głowa zrobiona z masy papierowej)
    - stomatolog, bo bal był pod hasłem liczby ;-) (góra od mojego położniczego mundurka i białe spodnie, a w kieszonce jakieś narzędzia dentystyczne z zestawu od ciastoliny, do tego sadystyczny wyraz twarzy)
    Od kiedy baluje córka, to na tapecie tylko sukienka księżniczki. Zero miejsca dla wyobraźni... ;-)
  • No, strażak i ogień wymiatają :)) Moje zapragnęły być niebieskimi motylkami i cześć, nie ma gadki. Próbowałam przeforsować czerwone krwinki z "Było sobie życie", ale bez aplauzu. Cóż, taki piękny miałam pomysł na kuleczki tlenu z małych baloników...
  • @wypyszka zajrzyj na stronę pinterest.com tam z cała pewnością znajdziesz pomysł i na maskę i na kostium
  • Dzięki za natchnienie
    Dzień mi się zawalił zaległościami, i teraz zerkam ...
    Dwójka Apaczów czeka na pióropusze, kupię gotowe, w zasadzie dodatki są całkiem przystępne, najstarsza wciąż jeszcze nie wie, czy bliżej jej do Roszpunki czy Dzwoneczka :D a z trzylatką w zasadzie nie ma problemu, bo to jej pierwszy bal, i wszystko ją cieszy
  • Jest jaszcze trochę czasu, może uda mi się znaleźć czas na szmataksowe poszukiwana gotowców, też myślałam o szyciu, ale niestety nie mam pojęcia co i jak :D, mamuś moja szyje, ale ja, szkoda gadać.
  • A moja trójka to dziki zachód, dziewięciolatka szeryf, siedmioletni wódz indiański i rok młodsza indianka - córka wodza..trzylatka póki co jest trzy w jednym, choć bez stylizacji
  • Ha ha, chciałbym mięć takie dylematy. Ja właśnie na dzisiaj musiałam wykombinować strój super śmietany dla chłopca, bo w przedszkolu jak co roku bal z motywem przewodnim. A w tym roku "Mleczne ubieranki" , dzieci miały przebrać się za produkt mleczny :/
  • @Klaudia - chyba bym się nie wysilała tylko ubrała delikwenta na biało, a do tego na głowę jakieś kartonowe nakrycie w kształcie małej bezy, żeby było, że to taka bita śmietanka.
  • Podobnie zrobiłam. Dałam mu białą koszulkę i zrobiłam pelerynę ze starego białego obrusika, na pleckach markerem narysowałam trójkąt z Ś w środku i napisałam Super śmietana, do tego młody zażyczył sobie google niebieskie na oczy i tyle :D. Ale trochę mi szkoda bo mam strój dla rycerza i kowboja, uszyty własnoręcznie przez babcie, i leżą nieużyte ani razu jeszcze. Pożyczam znajomym co mają "normalne" bale .
  • @Agnieszka3 ja rycerza ubieram zwyczajnie, daje tylko na ramiona plaszcz, czyli prostokat czerwonego materialu, na ktory naszylam orla. Do reki bedzie miecz drewniany, moze na glowe korona.
  • Zbroję da się zrobić z kartonu. Można takie łuski powycinać i naszyć na bluzę - będzie zbroja  łuskowa. Do tego kartonowy hełm z przyłbicą i miecz w dłoń, a tarcza w drugą.
  • Ja kupuję na wyprzedażach i w lumpeksach. Tu w CH też chodzę do lumpeksu i kupiłam ostatnio strój dzwoneczka w rozmiarze 74 :) więc nawet najmłodsza można powiedzieć że ma strój na bal. Maskę samemu można zrobić. Moja Karolina uwielbia takie wyzwania i robi. Mam tez kredki do malowania buzi i malujemy kotki, misie i inne. Na wyprzedaży kupiłam strój piratki dla Zosi i krolewny i kwiatowej wróżki. No moje dziewczyny najchętnirj bywają jednak krolewnami z wyjątkiem Zosi, bo ona chce być Bobem budowniczym.
  • edytowano luty 2014
    Znalazłam :

    Coś a'la fartuszek - no ale rycerskie :D

    Szerokość w ramionach 43 cm x2
    długość 69 cm
    z metki rozmiar 140

    Peleryna:
    Długość 63 cm
    zapinana na guzik 

    Kapelusz piracki

    za przesyłkę oddam


  • Czad! Gdyby nie tak daleko bylo, to bym brala :)
  • edytowano luty 2014
    @Hipolit, mój rycerz Maciek byłby przeszczęśliwy!
  • Moj rycerz Maciek tez :))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.