Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Największy z cudów - ktoś był? Mozna zabrac synów? :)

Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Film jest rewelacyjny pod wzgledem merytorycznym dla dzieci 6-12lat, a i dla starszych odkrywczy. Grafika nie jest dobra, ale po kilku minutach przestaje przeszkadzać. :-)
  • fabuła bez ładu i składu.

    ---------------

    no coś Ty? Nie zrozumiałaś? :P
  • Rozumiem Cię, co do estetyki. Film jest taki... komputerowy. Jednak sama fabuła jest wg mnie świetna. I absolutnie nie jest w stylu kato-polo tylko ma w sobie dużo głębi.
  • Ten film poruszył u naszych dzieli wiele innych strun, nie tylko: Bóg kocha. Stąd uważam go za wartościowy.
  • im młodsze dziecko tym lepiej rozumie... i grafika mu nie przeszkadza... myślę, że warto
  • Moim sie podobał. Poruszeni byli treścią.
    Ja nie widziałam to się nie  wypowiadam,

    Chłopcy-od 9-12 lat


  • Moi kanciastosc grafiki widzieli, ale jakos bardziej skoncentrowali i sie na tresci.
    I dobrze
  • edytowano luty 2014
    W odbiorze 10latki ( była ze szkoły) plusy dodatnie przeważają plusy ujemne. ;)  Choć estetyka koszmarkowata.
  • Byłam dziś, bo wcześniej było moje dziecko i mnóstwo znajomych z dziećmi w różnym wieku (my zlegliśmy w łożu boleści) i przy takiej nagonce na grafikę nikt nie zauważył, że była cudna muzyka, niewiele jej, ale cudna. A grafika sama niestraszna, najgorzej jednak ruch - zwłaszcza chodzenie postaci.
  • Czas pokazuje, że film rzeczywiście dobry. Dziś przyszła 4-latka i mimochodem zaczęła pytać/opowiadać różne rzeczy z filmu. I nie jakieś banialuki tylko, że chłopczyk modlił się za mamusię albo wczoraj w kościele spojrzała na konfesjonał i mówi, że tam było jak diabły pilnowały człowieka, ale oni grzechy mówili i Pan Jezus pomagał. Ba, jak przeanalizowałam to kilka dni temu 10-latek nawiązywał, a w między czasie 6 latka. A na filmie byliśmy już dość dawno... Przekaz filmowy wciąż w nich pracuje. :-)
  • U mnie były dzieci, łacznei z szesciolatkiem. bardzo zadowolone. piękny film, nie mówie o grafice.
  • Hmm, forma ma znaczenie. Rozumiem, że tym, co niestety badziewna forma nie przeszkadza, "bo licz\y się treść" równie dobrze nie będzie przeszkadzać przyjęcie Najśw, sakramentu w publicznym szalecie. To taki  mocne porównanie.
  • Proszę napiszcie gdzie jeszcze można obejrzeć ten film?
    Mam na myśli Warszawę i bliskie okolice.

  • @matka-Olka w stacji Falenica jeszcze jutro o 16, , w czwartek o 11.30, w sobotę o 14.30, w niedzielę 12.45 i jeszcze w przyszłym tygodniu...
    http://stacjafalenica.pl/repertuar-kina/
  • Dziękuję
  • @Gregorius - jak kto umierający, to pewnie się ucieszy, że może przyjąć nie ważne gdzie ...

    a tak w ogóle to przegiąłeś - tym razem


    zgaduję, że na filmie nie byłeś ...
  • Ależ specjalnie przeginam, bo brak estetyki jest w trailerze aż zanadto widoczny. To nie tylko jej brak ,ale zaniechanie pokazania dzieciom prawdziwej estetyki. Czyli kształtowanie w nich bylejakości. Bylejakość prędzej czy później prowadzi do profanacji. i znam na to przykłady mogące służyć jako dowód.

    Mały przykład:

    image
  • Bo w naszym kraju, ba w Europie i na świeci został już tylko jeden Gregorius, który dba o estetykę i kształtowanie gustu dzieci. Swoje dzieci prowadza wyłącznie do szanowanych muzeów (z przedsoborową sztuką sakralną), nosi się elegancko, ogolony, uczesany, estetyczny, piwa nigdy nie wypije z gwinta, tylko zawsze z kryształowego kufla, a z publicznych szaletów potem nie korzysta.

    @matka-Olka na uspokojenie powiem Ci tylko, że saa kinowa, choć na stacji, jest kawiarniano-sympatyczna, a toalety w innym pomieszczeniu... i też ok.
  • @skorektoja nie wydaje mi się abym wyciągał pochopne wnioski. Jeszcze jakieś 60 lat temu było nie do pomyślenia aby Komunię Św przyjmować na stojąco w formie procesyjnej. Moi dziadkowie uważali to jako oczywiste bluźnierstwo. Nikt też nie mysłał, że sami duchowni będą palić Mszały i ornaty. to jednak się stało.

    I ja nie mówię, że brak estetyki w tym filmie (oceniam wedle trailerów które widziałem) jest bluźnierstwem, ja twierdzę, że ten brak estetyki utrwala znieczulice na bluźnierstwo.


  • czy dla wrażliwego 4,5-latka "złe" nie będą zbyt przerażające?

    wrażliwa estetycznie mamusia ( mła :\"> ) postara się jakoś przełknąć grafikę (trailer zmogłam), byle by młody mi potem nie panikował w kościele.
  • raczej nie, może przez chwilę, ale złe jest zaraz odpędzone przez dobre... ergo, jak się wzywa dobre o wsparcie i się trzyma blisko dobrego, to się nie ma co przerażać, choć omijać z daleka trzeba.
    3-latki reagowały dobrze
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.