Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Macierzyństwo lekarstwem na feminizm

edytowano sierpień 2008 w Ogólna
Rebecca Walker, lat 38, córka znanej feministki Alice Walker (autorki zekranizowanej przez Stevena Spielberga powieści "Kolor purpury") wyznaje, że dopiero miłość dla synka i radość macierzyństwa wyzwoliła ją z poczucia nieszczęścia wynikającego z bycia zaniedbaną córką ikony feminizmu. Twierdzi, że mimo dogmatów feminizmu, sterujących życiem jej matki, dopiero macierzyństwo otworzyło przed nią świat.

W wywiadzie dla Daily Mail Rebecca powiedziała: "Urodzenie dziecka to doświadczenie, które w największym stopniu ubogaciło moje życie". W 2007 roku Rebecca Walker wydała książkę "Baby Love: Choosing Motherhood After a Lifetime of Ambivalence", w której opisuje ewolucję swych poglądów na małżeństwo, macierzyństwo i feminizm. Przyznaje, że radość macierzyństwa niemal ją ominęła, gdy w wieku 14 lat abortowała swe pierwsze dziecko a następnie idąc w ślady matki zaangażowała się w ruch feministyczny. "Widzicie, moja mama nauczyła mnie, że dzieci czynią z kobiety niewolnicę. Wyrosłam, wierząc, że dzieci są kamieniem młyńskim u szyi, a pomysł, że macierzyństwo może uczynić cię bezgranicznie szczęśliwą to mit".

Rebecca dodaje, że w czasie swej drugiej ciąży otrzymała krótki e-mail od matki, która stwierdziła, że składa rezygnację z etatu bycia jej matką.


Źródło
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.