Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Z serii ciekawostki znalezione w internecie.... "biały szum" :D

edytowano luty 2014 w Pomagajmy sobie
Dziś: "BIAŁY SZUM"  :P

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie? :>

Znalazłam link podczas zakupów internetowych, w którym napisano, że podobno wpływa na sen niemowlaków, bóle migrenowe itp.


Ktoś potwierdza? Zaprzecza?

Komentarz

  • Upnę sobie, bom ciekawa... ;)
  • ja Ci też, z tego samego powodu
  • Ale z doświadczenia powiem, że na sen niemowlaka najlepsza jest bliskość cycka ;)
  • Ale co? Chodzi o suszarkę/odkurzacz/wentylator? Czy w tel nie widzę zdjęcia jakiegoś?!
  • Chodzi chyba o to, że jeżeli dziecko śpi zazwyczaj w całkowitej ciszy, to nawet mały hałas może bardzo przeszkadzać. A taki biały szum powoduje, że dziecko jest mniej wrażliwe na hałasy podczas snu.

    No i u mnie się sprawdza: w ciągu dnia nasza H. śpi w samym środku huraganu pt. zabawa braci. A jak się zdarzy, że Ci nagle pójdą na górę się bawić i jest cisza, to H. się budzi z płaczem.
  • To jakieś takie dźwięki jak np.niedostrojone radio.Podobno mozna znaleźć na youtube pliki z tym,ale nie szukalam.Ale zaciekawilo mnie z ta migrena... :-??
  • ja słyszałam w temacie kolek, że uspokaja. znajomy próbował z suszarką, ale ze względów ekonomicznych potem dźwięk nagrał i puszczał z płyty
  • A, takie buty. To potwierdzam, rodzeństwo najlepsze ;) Albo wózek/koszyk/leżak z drzemkującym maluchem koło kuchni sobie stawiać, czy gdzie tam coś robisz. Masz oko na dziecko, a ono ma naturalny biały szum ;) w tle. 
  • Ja tam w kuchni pół dnia latam a migreny jak były, tak są
    ;)
  • Znaczy tak - jak masz migrenę, to muchy u sąsiadów za głośno tupią, więc ja nie wiem, o co kaman z tym białym szumem. A dla niemowlaka widzę dwa wyjścia - roboczy biały szum, typu garnki, mikser i wiertarka, ew rodzeństwo na stanie, albo też - wersja dla wyrafinowanych - muzyczka  z głośniczka.  Tylko żadne tam Mozarty Muzyczne Bobasy Geniusze, tylko plumkanie jakie mamunia lubi - jednego uspokaja SDM, innego WGB, innego debaty w Trójce... Jak kto się czepia, to się mówi, że kształcimy wrażliwość słuchową i intelektualną od kołyski, bo amerykańscy naukowcy udowodnili. I cześć. Masz trzy pieczenie - dziecko Ci śpi, Ty się rozwijasz jak lubisz, i jeszcze jesteś dobrą matką. No nie do pogardzenia...
  • U nas swego czasu naprawdę suszarka pomagała w zasypianiu niemowlaka, ale nie żeby zawsze w tle chodziła. Teraz będzie starszy brat robił za szum;-)
  • szwagier biały szum puszcza kolkowemu 3 miesięczniakowi, który zasypia po 10 sekundach od załączenia - na YT są filmiki, można też radio na przestrzeń między stacjową ustawić
  • @powolania mój J śpi identycznie! Najlepiej w dużym pokoju gdzie chłopcy szaleją. Jak cisza to od razu pobudka.
  • Szumy uspakaja noworodki i niemowlaki bo jak były w brzuchu to im cały czas szumiało.
  • To ja wyrodna jeaten! Zarządzam spanie i spać idzie najstarsza 2latka, już niedługo "średni" :D G. I cieżarna ja;) i jest ciiiisza... No chyba że sąsiedzi sprzątają! Wrrr
  • Jeszcze w temacie. Należy uważać, coby nie przedobrzyć. Znajomi przez pół roku spali - wymiennie co noc - na karimacie w kuchni, gdyż albowiem ich dziecię nauczyło się spać TYLKO pod włączonym okapem w kuchni, w foteliku. Od razu się czuję gorszą matką, bo takie rozwiązanie nawet nie przyszłoby mi do głowy...
  • Daj spokoj-my kiedyś na wakacjach spotkaliśmy ludzi,którzy przyzwyczaili córkę do dźwięku suszarki.
    Problem w tym,ze Mala miala chyba sluch doskonaly,bo dzialala na nią tylko TA JEDNA SUSZARKA.
    I problem sie pojawil,jak sie rupiec rozsypal.
    Opowiadali jak szukali na allegro tego konkretnego modelu.
    Obled!;)
  • Hmmm u mnie zależy na którą ten biały szum działał. Z i T i K mogły spać w białym szumie nawet przy strzałach armatnich, a Kinga np wykorzystuje dosłownie każdą sytuacje kiedy nie ma starszych sióstr na spanie właśnie z powodu ciszy wokół.
  • Ja mam takich obu. Do okolo roczku Starszy w ciszy musial spac, stukniecie, pukniecie cokolwiek spadlo sasiadom od razu pobudka. A teraz Mlodszy ma to samo. Mimo, ze w domu wiekszy halas niz przy Pierowordnym, to i tak Drugi uwielbia spac w ciszy.....
  • Ale jak juz Starszy podrosl, to nawet remont sasiadow Go nie budzil. A Maly sie wlasnie obudzil, bo pies zaszczekal i ptaki zacwierkaly. Po 30 minutach snu, no moi tak maja i zadne szumy tego nie zmienia haha.
  • To jakieś takie dźwięki jak np.niedostrojone radio.Podobno mozna znaleźć na youtube pliki z tym,ale nie szukalam.Ale zaciekawilo mnie z ta migrena...
    ---------------------
    Strugaccy o tym pisali.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.