Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dentysta info

edytowano luty 2014 w Pomagajmy sobie
Mam do was pytanie (nie mam pewnosci czy juz o to nie pytalam  ;;) )
Czy to prawda ze NFZ juz nie doplaca do lepszych plomb i ze takowa kosztuje 140 zł??

Komentarz

  • Z tego co wiem od dentysty z przychodni ( info z czerwca) to tak to wyglada, jeśli chodzi o dorosła osobę.
    Zwykła plomba - zrobią, do lepszej- swiatloutwardzalnej ( dobór odcienia pod kolor reszty ) trzeba dopłacić.
    Nie wiem tylko czy 140 zł.
    Kanalowego leczenia ponoć na NFZ mozna ino jeden kanał leczyć
    Na korytarzu przychodni wisiało jakieś rozporządzenie z opisem co należy sie pacjentowi w ramach ubezpieczenia zdrowotnego
    Mozna to skwitować jednym słowem - gowno sie pacjentowi należy.
    Nie wydalabym 140 zł w przychodni, wole dołożyć i pójść prywatnie
  • Od paru lat dopłacamy - zależy od powierzchni, od 70 zł do chyba 150 czy jakoś tak. Ale od paru msc nic nie robiliśmy, nie wiem czy były zmiany.
  • O mamoooo 150 zł dopłaty!
    Toc za te pieniądze mozna zrobic zęba bez czekania w kolejce na termin
  • No nie wiem, u prywatnego 200 to za rozgoszczenie się na fotelu płaciłam. ;) No generalnie tylko w setkach umie liczyć. Fakt, że sprzęt ma i się zna.
    A z nfz mam bdb dentystkę.
  • edytowano luty 2014
    No my mieliśmy taką, że szkoda słów :(

    Mężowi po ściągnięciu kamienia ( a ściągał regularnie, podobnie jak wizyty kontrolne) wdało się jakies zapalnie.
    Dentystka na to - to normalne, bo po ściągnięciu zawsze jest NADWRAŻLIWOŚĆ, prosze płukać dentoseptem czy czymś podobnym.
    Z nadwrażliwości zrobiło się zapalenie, w ciągu dwóch dni -mimo pogotowia dentystycznego,trzech zębów nie udało się uratować.
    Dentystka na to - BYWA.
    Na pogotowiu dentystycznym ( notabene zespół gabinetów prywatnych, gdzie zazwyczaj chodziliśmy na leczenie) powiedziano nam, ze zabieg ściągania został źle przeprowadzony, tzn ten kamień zamiast zostać ze szczelin przyzębowych odciągnięty, gdzieś tam został w środku co doprowadziło do tego co jest.
    Dentystka nie ma sobie nic do zarzucenie, toć ona pracuje na takim sprzęcie jaki jest, nie ma wpływu na jego stan!

    Normalnie nic tylko strzelać.
    Od ściągnięcia kamienia do konieczności usunięcia zęba - kilka dni, mimo iż zaraz po byliśmy już pod kontrolą dentysty (prywatnie) bo nie podobała nam się ta "nadwrażliwość"
    Dziś jesteśmy lżejsi o ponad 6 tyś - koronki.

    Dziękuję za NFZ.

    Pierwszy i ostatni raz byliśmy na NFZ, dla nas jest za drogi.

    Bardzo drogiego masz dentystę @Bambidu
    Mam koleżankę dentystkę, więc mniej więcej wiem ile powinno kosztować plombowanie zęba - tzn ja wiem, ze zależy od gabinetu, jest duży rozstrzał cenowy ;) ale chodzi o to ile powinnam zapłacić maksymalnie za plombę dajmy na to, żeby wiedzieć czy płacę za leczenie czy za inne "okołodentystyczne duperele"

    Myślałam, że my płącimy sporo, jednak nie jest najgorzej :))

    Na kolejnej wizycie będę brała znieczulenie komputerowe - bezigłowe :D zobaczymy co to za cudo.
    Ponoć rewelacja dla dzieci.


  • edytowano luty 2014
    Ja chodze do prywatnego, ale ma kontrakt z NFZ, plomby latami sie trzymają... jeden ząb to taki mam, ze tylko dwie scianki i kanałówka (ona go ratowala) i sie trzyma. Leczony od podstawówki nie wiem ile razy, tym razem 6 lat bez zmian. Takze dentystka dobra, ale mi sie wierzyc nie chce ze plomb tanszych nie ma.
    Chyba sobie te kolorowe dziecięce włoże, moze tansze
  • Ja płacę 80-100 zł za zwykłą plombę, 280 zł za leczeni kanałowe, bardzo dobry dentysta, prywatny gabinet.
  • ja płacę maks 150/plombę w pryw gabinecie
  • W gabinecie szkolnym za plombę białą płaci się 70 zł (dla dziecka). A na NFZ są te metaliczne tylko, nie pamiętam nazwy, coś na a..
  • amalgamat
  • Ano właśnie to coś. Nadaje się jedynie do mleczaków.
  • Jak bieda piszczała to sobie kazalam do stałych zakładać. 
    Lepsze to niz prochnica, zostala mi tylko jedna do wymiany.
  • dzieciaki nasze do mleczków plomby evicrol bezpłatnie
    za kanał koło 100 zł
    plomba lepsza koło 100 zł
  • mi dentystka mówiła, że amalgamatu juz nie stosują
  • edytowano luty 2014
    @Nika ;
    Słuszny wybór.
     Ja mam jakieś zdrowe zęby, żadnych plomb w środku nie mam. Ale słabe szyjki za to i trzeba plombować przy dziąsłach. Brrr.
  • To jak nie amalgamat, to coś innego na a... stosują.
  • mi dentystka mówiła, że amalgamatu juz nie stosują

    bo mniej sie na nim zarabia :P
  • Miałam robioną plombę białą na NFZ bez dopłaty.

    Prywatnie "na gwałt" nie dali radę mnie wsadzić, siostra odstąpiła mi swój termin w przychodni.
    Lecieliśmy na wczasy, i musiałam to jakoś zaleczyć.

    Więc była biała plomba, w pełni refundowana, ale nie światłoutwardzalna.
    Po zaplombowaniu kazała mi potrzymać paszczę otwartą kilka minut, żeby stwardniała

    O dziwno mam ją do dziś, bo moja dentyska uznała, ze skoro siedzi i wszystko w jak najlepszym porządku, to niech siedzi, szkoda ruszać zęba.

    A srebrną (pamiątka z podstawówki :))  ) wymieniłam przy ostatniej wizycie

    Wolę jednak zapłacić za leczenie zęba, nie mam już zaufania ani do sprzętu, ani do materiałów, ani tym bardziej do wykonania.
  • Amalgamat nadal stosowany - to właśnie ta "darmowa" plomba w ramach NFZ
  • Do 1 i 2 są bezpłatne białe.
    Do trójek już nie, trzeba się chudo smiać albo błyszczeć na siwo ;)
  • Ja miałam białą na siódemkę daną - tą nieutwardzalną światłem
    Oczywiście mówiła, że srebrna lepsza i bla bla bla, bo do śmierci mi styknie ;)
    Na moje nie, nie, nie, chcę biała - dostałam 
  • to ja nie wiem bo nam jakich by nie leczyła wsadzała białą :)...tylko wybór daje czy lepsza czy na NFZ :)
  • :-O

    Nie omieszkam dopytac
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.