Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciąża a żylaki

2»

Komentarz

  • @Nika76 na rajstopy przeciwżylakowe w drugiej połowie ciąży przeznaczałam ok 15 minut :) teraz jak jestem w ciąży z bliźniakami to nie wiem jak to będzie (mam koleżankę, co w drugiej połowie ciąży bliźniaczej ubierał ją w to małżonek ;)
  • Moj malzonek tez sie nade mna pocił swojego czasu.
  • ja jestem w bliźniaczej ciąży w 24 tygodniu i z moimi rajstopami nie mam żadnego problemu..problem był z zakładaniem pończoch,które spowodowały, że mam pęknięte naczynia na udzie..nogi bolą mnie mniej jak chodzę w tych rajstopach, ale nowe pęknięcia mam i się zastanawiam czy te rajstopy są dobrze dobrane
  • Ja nie miałam większych problemów z zakładaniem rajstop pż w ciąży. Zawsze na leżąco  a nogi w górze i podciągałam do kolan a potem wstawałam i dociągałam resztę.
  • nie wiem co z długością, nie pamiętam..pytała o rozmiar stopy i te wszystkie obwody przy kolanach, kostkach itp.
    w każdym razie znajoma mówiła mi, że Pani Teresy nie warto, że się rozciągają. I w sumie lecą mi i z pasa i na nogi lekko wchodzą. Rozmiar tych rajstop to M  (krótkie) a ja mam 154cm wzrostu. Jak mam te rajstopy pod spodniami to w pewnym momencie pas rajstop mam pod tyłkiem;)
  • moje pończochy Pani Teresy też się zaczynają rozciągać i w sumie bardzo łatwo je zakładać. Nie mam porównania, to pierwsza para której używam ale wydaje mi się, że powiny mocniej obejmować nogę.
  • ja w sumie od razu nie miałam problemu z zakładaniem, a noszę je niecały miesiąc
  • Moim zdaniem są dwie odrębne sprawy. Choć mogą iść w parze. Pękające naczynka wskazują na kruchość naczyń, a żylaki na tendencję do zalegania krwi w zdeformowanych żyłach i tworzenia się tam skrzepów.
  • ja właśnie nie do końca rozróżniam, ale chyba są.

    jak nie noszę rajstop to mam rwący ból nóg przy staniu, naczynka mi pękają i potem pojawiają się takie zgrubienia na tych żyłach i nie wiem czy to już żylak czy jeszcze nie;)
  • Jak byłam u lekarza a potem u pielęgniarki, która mierzyła mi nogi to pytała mnie nawet o wagę.... podobno ma to znaczenie.
    @ Nika76 przyłączam się .....tez bym chciała zobaczyć jak kobieta w zaawansowanej ciąży ubiera rajstopy przecie żylakowe.....  dla mnie w 9 miesiącu ubieranie pończoch to już wyższa sztuka cyrkowa....
  • Po pierwsze i po drugie i po trzecie zeby zapobiec i pomóc zylakom - w ciazy pic conajmniej 2 litry samych płynów!!!
  • Podbijam
    Boli mnie żylak dotykowo i trochę po dotknieciu w jednym miejscu, gdzie jest najbardziej wybrzuszony. okolica nie jest ciepła czy zaczerwieniona. Poza rajstopami nic z tym nie robię. Nie mogę brać zastrzyków typu clexanne bo mam krwotoki z nosa.
    Ktos coś?
    Normalne to? (już nie pamiętam)
  • Podbiję sobie ^
  • @Haku mnie bolał wcześniej nawet nie w ciąży, ale o dziwo jak odstawiłam pszenicę to prawie w ogóle nie boli. Za to te, które mam w pachwinach bolą i to bardzo i jedyne co mi poleciła położna to okłady z zielonej glinki na nie na noc, ale jeszcze nie kupiłam. Pewnie standardy postępowania znasz- spać z lekko uniesionymi nogami, w czasie dnia jak najczęściej nogi uniesione do góry lub na siedząco gimnastyka stopami (pompki, krążenie), unikać gorących kąpieli, nie dzwigać ciężarów itp. Z leków to nie wiem czym można w ciąży smarować. Z naturalnych rzeczy podobno ocet jabłkowy dobry jest. A z tabletek to chyba cyklo 3 forte można brać, tylko nie wiem od którego trymestru.
  • Dzięki!
    Dziś jak więcej poleżałam, mniej mnie boli te miejsce.
    Cyklo3forte jest na receptę?
    Ojej, uwielbiam gorące kąpiele. :(
  • dokladnie gorace kapiele uwielbiam, ale zarowno przy zylakach jak i w ciazy niewskazane.
    Rajstopy uciskowe bardzo polecam, z tym ze mi bylo wygodniej w ponczochach, a rajstopy uciskowe ciazowe to dla mnie nieporozumienie bo i tak uciskaja tylko do tej samej wysokosci co ponczochy.
    Profilaktycznie to w ciazy polecano mi nosic I stopien, a jak juz wystepuja zylaki to II stopien ucisku - do przyjemnosci to to nie nalezy :P
    Mam zylaki normalnie, wiec w ciazy sie szybko pojawialy i bywaly dni ze mocno utrudnialy zycie - np siedzenie. Najbardziej nasililo sie w polowie drugiego trymestru i ustapilo w III gdy juz brzuch wywalilo mi na zewnatrz.
    ...
    Natomiast mam pytanie czy ktos spotkal sie z sytuacja zeby ze wzgledu na zylaki warg sromowych skierowano na porod przez cesarke? (ze wzgledu na ryzyko krwotoku podczas porodu). Albo czy ktos operowal zylaki jako przygotowanie do kolejnej ciazy?
    Pytam bo to taki zabieg ktory nade mna wisi, ale poza ciaza w zasadzie mi to nie doskwiera, w ciazy sie bardzo nasilaja, a lekarze wydali dwie sprzeczne opinie.
  • Pamiętam jak mi położna w I ciąży mówiła, że gorące kąpiele nie w I trymestrze, ale w II już tak (tzn nie takie mega gorące 70 stopni) tylko w koncu woda przyjemnie ciepła.

    Rajstopy uciskowe noszę codziennie.
    W I ciąży miałam duże obrzmienie okolic sromowych z uwagi na ułożenie dziecka, w II ciąży tylko przez chwilę - to ponoć zależne jest od tego czy dziecko uciska jakąś żyłę w pachwinie czy nie.
    W żadnej ciąży to nie było przeciwskazaniem do porodu SN, ale położne z DN oceniały stan. Chołuj mówiła, że przy żylakach w tej okolicy absolutnie nie można nacinać i trzeba walczyć o ochronę krocza.
  • Mam do odsprzedania/oddania pończochy Pani Teresa II kompresji rozmiar L mała stopa, zvpalcami.
    Raz założone i okazało sie ze za duże.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.