Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wihajster

edytowano luty 2014 w Kuchnia
Coraz więcej czasu spędzam w kuchni (dieta dzieci - poziom jaskiniowiec) i coraz bardziej widzę, że mi różnych rzeczy brakuje. Głównie z kategorii rozdrabnianie i mieszanie. Mam mikser podstawowy z mieszadłami zwykłymi i końcówką a'la blender (beznadziejną), elektryczną tarkę do warzyw (z różnymi oczkami), stary młynek do kawy. Na pewno przydałoby mi się urządzenie lepiej blendujące, maszynka do mięsa, większy i sprawniejszy młynek. No i waga kuchenna (ile do cholery waży szklanka mąki owsianej?). Nie mam kasy i miejsca w kuchni na kupienie pełnej gamy sprzętów. Nie dokupię dostawki do tego co mam. Nie stać mnie na termomix.

Mam pytania:
- Czy znacie jakieś jedno urządzenie, które by się wpisało w zapotrzebowania?
- Jakie sprzęty - podzespoły robotów kuchennych - faktycznie używacie? Co jeszcze mi brakuje, a nie wiem o tym?

Komentarz

  • Bosch Mum
  • Hihihi. W pierwszej chwili myślałam, że to westchnienie rozpaczy/pożałowania (Boż...) odnośnie mnie, jako matki (Mum).
     
    :)) :)) :))
  • Twoje zapotrzebowanie (a nawet więcej) spełni jedno urządzenie: thermomix. Tylko jest cokolwiek drogie.
  • Cholera. Za drogie - już trochę patrzyłam, ale mnie przerasta ilość części zamiennych, które nie wiem do czego są... Bo rozumiem, że można go kupować po trochu?
  • w zestawie masz w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz: miska z nożami, koszyczek np do ryżu, kopystka do zgarniania i motylek... ale drogie rzeczywiście
  • edytowano luty 2014
    @mader, od wielu lat mam taką tarkę, silnik, jak do odrzutowca, 5kilo ziemniaków w 3 minuty zmienia w papkę :)
    image
  • O, @joachm, to też mój patent na placki, żadna inna maszyna tak mi się nie sprawdza, jak sokowirówka do placków:)
  • A żeby jeszcze obierało te ziemniaki?
  • Może to dziwne zboczenie, do którego nie wypada się przyznawać, ale b.lubię obierać ziemniaki :D Możesz do mnie podrzucać w skórkach, odrzucę Ci obrane ;;)
  • @Wanda nie strasz, nie strasz... :(
  • Też mam taki zestaw jak @Jadwiga, jednak moc tej tarki do ziemniaków, co pokazywałam wyżej nieporównywalna.
  • O. Ja też mam takie coś, ale chyba dużo starszy typ i maszynka do mięsa nie działa.
  • My też mamy takie coś do tarcia ziemniaków, kupione w zamierzchłych czasach na targu "u Ruskich", potem długo uczyliśmy się wszyscy wymawiać nazwę: Eliektrokartofielietierka :)
  • Był o tym kiedyś kawał... paru Rusków siedziało z tyłu maszyny i obierało... To ile Wasza ma "koni mechanicznych"?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.