Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Remont - kto umie i lubi? Albo zna kogoś takiego?

edytowano kwiecień 2014 w Pomagajmy sobie
Tak sobie pomyślałam, że może nieśmiało założę wątek i coś pozytywnego z tego wyniknie....
Czeka nas remont. Na pewno mały, być może większy. Mały, to remont pokoju: ściany gips-karton, z części trzeba będzie pościągać tapetę, potem wyrównać, pozalepiać ubytki, całość pomalować. Być może (mam nadzieję) na podłogę położyć panele podłogowe. 
Jeśli większy remont, to jeszcze drugi pokój, większy, tam ewentualnie nawet zbudowanie ścianki z gips-kartonu, zdjęcie boazerii, zastąpienie jej gips-kartonem, pomalowanie, ew. panele na podłogę. 
Do tej pory zawsze remonty robiliśmy sami. Dzieci do dziadków, a my do pędzli. W tym roku mamy trochę lepszą sytuację finansową i mam cień nadziei, że uda się zatrudnić kogoś do tej pracy. I pomyślałam, że na forum może jest ktoś, kto się na takich pracach zna, lubi (:)) i chciałby się podjąć? nie mam pojęcia, jakiego rzędu kwoty by wchodziły w grę, więc też bym się chętnie dowiedziała. Ale jak już bym miała płacić, to wolę komuś, komu się faktycznie przyda :-) 
Podsumowując: czy znacie/możecie polecić kogoś do takich prac? czy wiecie, jakie to mogą być koszty? Jeśli chodzi o termin - wstępnie myśleliśmy o drugiej połowie lipca, ale to jest do negocjacji :-) Pomożecie? 

Komentarz

  • Nasz brat ze wspólnoty zajmuje sie remontami, budowlanka. Obecnie chyba cieżko z pracą.
    Moge go zapytać czy jest zainteresowany?
    A to w Wwie?
  • Wiem, ze mąż Moniki juz u kilku osób z forum pracował i racanzje zdobył świetne.
  • Super super, pytajcie i w ogóle. Mieszkamy pod Warszawą, na południe :)
  • edytowano kwiecień 2014
    @Qrpikowa - Mój mąż zajmuje sie remonami. mieszkamy pod wawa. jakby cos to daj znac na pw,akurat ma czas za chwile, zlecenie teraz konczy
    edit: doczytałam ze chodzi o lipiec - tez nie ma problemu w razie co.
  • A może jest jakiś specjalista który nie boi się remontu w domu drewnianym. Mamy problem bo pieniędzy mało , trochę do zrobienia a już poślizgnęliśmy się solidnie na jednym "fachowcu "
    :(
  • @imago gdzie mieszkasz?
    moj maz remontowal niedawno dom drewniany z bali.
  • Mieszkamy w południowej części gminy Wawer.
    Nasz dom jest w technologi kanadyjskiej.
  • edytowano kwiecień 2014
    A Kraków i okolice? Moja koleżanka (a być może i druga, dowiem się) będzie prawdopodobnie (na 80%, zależy od funduszy, musiałabym dopytać kiedy) szukać kogoś do remontu łazienki, ewentualnie do jakichś innych prac w mieszkaniu, bo jest niewykończone. Kilka razy się rozczarowała nieuczciwymi ludźmi albo złym wykonaniem...
    Jeśli kogoś polecacie, albo znacie jakąś porządną firmę z rozsądnymi (ale uczciwymi dla wykonawców oczywiście) cenami, czekam na wiadomość, będę się dowiadywać wtedy coś więcej :)
  • Może takie metalowe półki z roślinkami, coś takiego jak tu nad kanapą:

    Jeśli lubisz rośliny i jeśli jest tam dosyć światła.

    Zrobiłam sobie podobnie i naprawdę dobrze to wygląda :)

    (takie podłużne półki są na allegro, a te kwadratowe są z JYSKa)

  • edytowano marzec 2023
    a może jakaś wystrzałowa tapeta/fototapeta?
  • Alter ego przyjdzie.
    Z gotowym linkiem.
    Podziękowali 2malagala Joannna
  • Mnie zastanawia skąd to zdjęcie. Net czy własne;)
  • @DaddyPig już nie pamiętam jak się zgłasza reklamy - kilka postów wyżej są. Mirala całkiem ładnie udaje czlowieka
  • ach, racja, przepraszam, nie zauważyłam, kto to pytanie zadał i się zaangażowałam w odpisywanie <facepalm>
  • Mówisz i masz.  :D
    Podziękowali 3Ula Joannna malagala
  • edytowano marzec 2023
    wiem, że to fikcja, ale dla porządku napiszę, że: nie, nie, nie! sztukateria nie będzie pasowała do tej cegły! 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.