Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

1356726

Komentarz

  • moja świateczna kaczka była upieczona wcześniej w garnku rzymskim, cały czas pod przykryciem, a w dniu podania odgrzana i nie wyschła, bardzo smakowała gościom :)
  • @Katarzyna a mogłabyś dać przepis na ten tort czekoladowy z kremem waniliowym i ptysie. My również bezpszeniczni i bezmleczni jesteśmy (córka też jajek nie może, choć ostatnio coś słabiej reaguje na nie), a na 3 urodziny marzy jej się właśnie tort czekoladowy, dodatkowo chrzciny nas czekają pewnie w czerwcu więc byłoby jak znalazł.
    Co do menu na przyjęcie komunijne sprawdza się zupa grzybowa, prosta w przygotowaniu, bardzo smaczna. Polecam też lasagne z zestawem surówek, łatwe i szybkie w przygotowaniu i bardzo syte. Zamiast tradycyjnych ziemniaków bataty pokrojone w grube frytki , zapiekane z czosnkiem, oliwą i solą.
  • @Hanq - ale ja nie mam przepisu :-( Robię biszkopt czekoladowy bezglutenowy, nasączam i przekładam waniliowym kremem (budyń zmiksowany z masłem). Ot, i wszystko!
    A ptysie, to jednak z pszennej lub orkiszowej muszą być, bo z innej parzone ciasto nie wyjdzie.
  • @Katarzyna mi chodzi właśnie jak taki biszkopt zrobić, bo to co próbowałam do tej pory to niewypał. A krem na jakim mleku? I czym słodzisz?
  • edytowano kwiecień 2015
    Biszkopt na jajach przepiórczych i mące bg. Budyń na krem na mleku sojowym. Słodzę niezdrowym cukrem - uważam, że od wielkiego dzwonu można.
  • Jeszcze o inspiracje na potrawę wegetariańską, ale efektowną i smaczną, przypomniałam sobie, że chrzestna Wojtka i jej mąż są wege.
    Z zupą sobie poradzę, zrobię barsz jak na wigilię, plus paszteciki z grzybami, ale ładne i dość dobre drugie? Pomocy!
  • @Skatarzyna, a co masz na drugie dla normalnie jedzących?
  • jeszcze nie wiem, jak mnie fantazja poniesie?
    indyk lub kaczki faszerowane, świństwo też jakieś, znaczy wieprzowina, bo mąż po świniaka się wybiera ~:> :@)
  • edytowano kwiecień 2015
    Tunczyk/łosoś w cieście francuskim? Jesli jada ryby ofkorsik
    ze szpinakiem
  • nie jadają ryb, sery jedzą i jajka
  • Nalesniki z farszem ruskim
    canelloni szpinakowe
    naleśniki z warzywnoserowym nadzieniem
  • Ale jakie dodatki do tego mięcha planujesz? Żeby wymyślić coś pasującego.
  • i dobrze by było, bam dała radę zrobić w większej ilości, bo wszystkożercy też będą chcieli, mam rodzinę jak stado szarańczy :D
  • @Katarzyna, łatwiej w drugą stronę, będzie główne, wymyśli się dodatki!
    wszystkiego będzie dużo, bo impreza niemalże od rana :)
  • edytowano kwiecień 2015
    Można zrobić:
    - wege gołąbki,
    - wege burgery (z soczewicy, z cieciorki, z batatów, czy z czego tam jeszcze w duszy Ci zagra),
    - jakieś warzywo (papryka, cukinia, bakłażan, ziemniak, wielkie pieczarki, buraki, kalarepka itp.) faszerowane wegetariańskim farszem,
    - kapustę duszoną z grzybami i suszonymi śliwkami,
    - pyzy lub krokiety z kapustą i grzybami,
    To tak spod dużego palca...
  • faszerowane kalarepki na tę chwilę wygrywają :)
    dzięki!
  • Lubię faszerowane kalarepki... :)
  • Głosuję ma tarty:)
  • Albo tarty i faszerowane kalarepki. Obiecuje zachowywac sie spokojnie,jesc cicho,i smiac z wszystkich zartow.
  • @E.milia, a adres już masz? Komunia 24. maja ale żywienie gości od piątku :)
    makijaż mi narysujesz?
  • Nie,bo nawet sobie nakladam z rzadka specyfik jakies pinc w jednym na twarz metoda zblizona do mycia i wcieram,oraz nakladam tusz na rzesy,et voila,mam make up. Kosmetyczki placza jak sluchaja.
    Podziękowali 1Katia
  • a, no trudno, ale miejsce przy stole zaklepane i spróbuj się teraz wykręcać :D
  • Ja specjalnie tak,bo najpewniej bedziemy wtedy w Legionowie ;-)
  • 53 minuty, 49 bez korków, 50 km.
  • Jak na Wawe to za plotem ;-)
  • AgaAga
    edytowano maj 2015
    No więc zmieniliśmy plany.
    Po pierwsze pogoda... leje i lać będzie. Miejsce, które wybraliśmy, traci na atrakcyjności. I liczymy się z tym, że gościom może być zimno, mokro i będą chcieli jak najszybciej odbębnić i wrócić do domu na herbatę Nie o o wszak chodzi!
    Po drugie, za duży nacisk w części rodziny na "elegancję" i żeby się pokazać w porównaniu z inną częścią rodziny. A to właśnie to, czego w tym dniu chcemy uniknąć! Z takich zawodów dobra duchowego nie będzie.

    Także szybka decyzja, że obiad w domu i potem zyskujemy przestrzeń czasową do wykorzystania zgodnie z tym, na co pogoda pozwoli. Możemy podjechać do ulubionego Biergartenu przy ulubionym klasztorze, możemy muzykować w domu, możemy iść na pyszne lody i spacer po okolicy.

    Zapytałam córkę, którą wersję woli, w końcu ona świętuje. I młoda mówi, że nie chciała nic mówić, ale wolała w domu, więc jak może, to wybiera dom.

    Od jutra mam mamę, od środy jeszcze kuzynkę... damy radę. W końcu będzie 8 osób dorosłych i 3 dzieci, a wieczorem jeszcze dodatkowa dwójka dorosłych z dwojgiem dzieci.

    Teraz przeczytam dokładnie wątek, bo na razie rodzina zagłosowała na kaczkę pieczoną, roladki cielęce z mascarpone i szpinakiem i coś z jagnięciny, ale trzeba pomyśleć o dodatkach i logistyce.
  • Fajnie!

    U nas gotowanie wlasnym sumptem, za duzo lubiacych gotowac i piec :D I obsluga chyba tez, chociaz znajoma sie juz zadeklarowala, ze chetnie pomoze (ale chyba zamiast jej pracy wole tiramisu jej meza B-) .

    Na razie zglosili, ze wsrod przystawek ma byc jakis fajny pasztet, tartaletki, zupa pomidorowa i barszcz (buahahaha, robie jedna...), kaczka, roladki i poledwiczki w sosie albo jagniecina w rodzynkach, pyzy, ziemniaki pieczone, tiramisu, sernik, ciasto z owocami i tort . Czekam na dalsze pomysly ;)

    Komunie mamy na 12, ze zdjeciami zejdzie pewnie do 14, jeszcze zahaczymy o konsulat (wybory...), wrocimy na jakas 15.30. Czyli w sumie nie ma sie czym przejmowac, cokolwiek bedzie, na to sie rzuca =))
  • O, i jeszcze jedna mysl:

    dekoracja stolu! Zbieram inspiracje... bo na razie mloda chce... zolty obrus.

    Nikt nie zgadlby, dlaczego, to od razu napisze: dzien wczesniej zdaje na zolty pas w taekwondo. Trener powiedzial jej, zeby sobie przepasala albe pasem, juz tak jego podopieczni robili. Coz, najwyzej bedziemy odpowiedzialni za zawal wikarego... ale moze sie uda pozostac przy obrusie ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.