Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

termos obiadowy

edytowano kwiecień 2014 w Ogólna
Przyszedł czas by gotować moim rodzicom.
I poszukuję dobrego termosu na drugie danie. Trzyczęściowy lub trzy małe termosy.

Macie jakieś doświadczenie w temacie?

Musi być na klik, bo moi rodzice maja problem z odkręceniem. :-(

Komentarz

  • @Savia
    Mam taki:

    wprawdzie jest zakręcany, ale  nie trzeba do tego dużej siły
    Młody obsługiwał taki termos od pierwszej kl szkoły podstawowej, dawał radę
    Fajny jest ten talerz (łatwo się go wyciąga) z przegródkami.
    Temperaturę też trzyma dobrze.

    Teraz używamy go do sałatek jak robimy wypd nad wodę np, zaś ten talerzyk z przegródkami służy do podania dipów :)
  • No, niestety. Moi rodzice nie odkręcą. Nie chodzi tu o siłę, ale starczy brak możliwości technicznych w tym konkretnym przypadku.
  • Wszystkie jednak sa zakrecane:((( A nie rozpatrywalas serii pojemnikow i przewozenia w  izolacyjnej torbie? Tylko, ze wtedy musieliby zjesc zaraz po dowiezieniu, co moze byc logistycznie trudne:(
  • Savia ma chyba rodziców przez płot z tego co pamiętam

  • A, to w takim razie - jesli dostawa tuz przed obiadem to moze lepiej zestaw menazek? Tych sie nie zakreca. A rodzice w razie czego dadza rade odgrzac?
  • edytowano kwiecień 2014
    @Savia, córka ma podobny pojemnik do zalinkowanego przez Ciebie jako sniadaniówke. Odradzam. fatalnie sie otwiera, trzeba uszczelke smarowac olejem, inaczej w ogole prawie nie da sie otworzyc. Temperatury to to nie trzyma.
  • Dzięki @Bambidu za ostrzeżenie. Takich informacji mi potrzeba.
  • może dodatkowo warto kupić torbę termiczną- taką jak np. mają do rozwożenia pizzy?
  • edytowano kwiecień 2014
    Ja mam taką menażkę termiczną na awaryjne sytuacje, ale nie testowałam na dłużej niż 2 godz. Obsługowe jak dla dzieci i tanie. 
    Menazka obiadowa 3 pojemniki
    image
  • @balum a mozesz mi przetestować trzymanie temperatury? Choćby na wrzatku. I czy ma uszczelki?
  • Ja 2 razy w tygodniu wożę córkom i mężowi obiad bo nie mają czasu wrócić do domu. Szukałam sensownego termosu, ale nie znalazłam. Dla mnie najlepiej się sprawdza torba termiczna (mam jedną małą i duży plecak, w zależności od potrzeb) Wkładam tam pojemniki które mi skurat do danego obiadu najbardziej pasują, takie zamykane klik klak, albo talerze dzielone z pokrywką) Jak zapakuję bardzo gorące to po 3 godz jeszcze jest ciepłe, ale szału nie ma. Jesli potrzeba na dłużej to robie im zupe do 0,35/0,5 l termosów + miska i lyzka. Tyle, że to już do odkręcania. 
  • edytowano kwiecień 2014
    @Savia, Zaraz zwlokę z szafki i dam znać.

    Nie mają uszczelek. Testować, czy juz odpadają przez ten brak? W srodku stal, na zewnatrz plastik, izolacja styropianem chyba, bo lekkie. Nie spodziewam sie, ze długo trzyma.
  • @balum testuj kochana :-*
  • a jakie obiadki w tych pojemnika balumowych są
    ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
    mniam ;)
  • edytowano kwiecień 2014
    @Savia
    Doopa. Pojemnik był ciepły na zewnątrz, a wiec traci sporo ciepła. Mimo to test wypadł nawet nieźle: górny pojemnik, najmniej szczelny (bo ma tylko pokrywkę), trzymał 2 godziny (ciepłe), pozostałe gorące, ale zepsułam jeden pojemnik tym wrzatkiem.... :-S  Jeden z pojemników się zassał i....wybrzuszył dno tego nad sobą. Dalszy eksperyment nie był juz mozliwy, bo przy odsysaniu tego zassanego wylała się woda. ;)
    Na wrzatek się więc nie nadaje. Na jedzenie był zawsze ok. Jak potrzebujesz ugotowac rano i przetrzymac do pory obiadowej, to nie jestem pewna, czy Cię zadowoli. Zawsze pozostaje wersja: w gazetę, koc i pod pierzynę ;P
  • @balum dzięki. Jak ja Ci straty wynagrodzę? :-??
  • Coś wymyślę... ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.