Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Umowa na czas określony na zastępstwo a ciąża

edytowano maj 2014 w Pomagajmy sobie
Może ktoś "przerabiał" lub może doradzić? Spotkałam się dziś za znajomą, mamą dwójki małych chłopców. Zatrudniona jest jako wychowawczyni w internacie na umowę o pracę na czas określony na zastępstwo za innego pracownika. Jest w ciąży, termin ma na grudzień, a umowę do 30go czerwca. Nie wiadomo czy przedłużą umowę od września ( za wakacje nie płacą ) Nie ma jakiegoś sposobu na przedłużenie umowy dla ciężarnej do dnia porodu i na macierzyński? Wygląda na to, że zostanie bez dochodów  :(

Komentarz

  • Właśnie wygląda na to, że taka umowa na zastępstwo nie chroni ciężarnych. Może są jakieś okoliczności "łagodzące" - i takich szukamy.
  • up


    Może już jest ekspert na sali ?
    :)
  • @Bea czyli w ciąży jej raczej nie zarejestrują jako bezrobotnej?
  • @Bea nie wiem czy dobrze zrozumiałam, mam podobną sytuację- koleżanka M. jest zatrudniona na zastępstwo za mnie już od 3 lat, umowa kończy jej się we wrześniu, bo ja wracam do pracy. Teraz okazało się, że M. jest w ciąży, termin ma na styczeń. Czy to oznacza, że nie należy jej się płatne zwolnienie i macierzyński po wrześniu? 
  • Obie byłyśmy przekonane, że jeśli przepracowała więcej niż 3 miesiące przed zwolnieniem to wszystkie zaświadczenia jej się należą?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.