Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

korony czeskie

edytowano maj 2014 w Pomagajmy sobie
Pytanie do orgowych podróżników. Ile potrzeba koron czeskich na obiad, skromny? W gospodzie lub barze nie w jakiejś wypasionej restauracji?
600 zł to ile będzie na korony? Pytam, bo hotele podają ceny w złotówkach.
A, i ciekawe, czy można płacić złotówkami? Euro to pewnie można, ale nie wiadomo, czy wtedy nie naliczają drożej.
Na konferencję się wybieram. Niestety prawie na własny koszt. Realia dzisiejsze uczelni.

Komentarz

  • @AgaMaria

    Tu w naszej okolicy gdzie najczęściej "bywamy" w Czechach, czasem płacimy w PLN
    ale to takie wioski przygraniczne - Bolatice, Hlucin, czasem Bohumin, choć tu już ze wzg na większe zakupy zabieram ze sobą korony (najbliższa moja ulubiona drogeria DM :D  )

    Kurs :
    600 PLN = 3934.43 CZK
    Przelicznik (PLN/CZK) wynosi 6.5574.
    Wartość średnia 1 CZK z 2014-05-09 to 0.1525 zł.
    * Główny wynik obliczeń został zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku. Przeliczenia wg kursu średniego NBP z 2014-05-09.
  • Znalazłam jeszcze menu z jakiejś knajpy - tak dla porównania
  • hipolit, dzięki!!!!!
  • tutaj jeszcze linki do innych restauracji
    możesz porównać mniej więcej ceny - choć to tylko lokale z Ostravy
  • Dzięki. Do Brna jadę.
  • W ogóle interesujące to Brno. Szkoda, że będę tak krótko. Jeden dzień podróż, drugi referat, trzeci podróż.
  • @AgaMaria Brno jest super :) stare miasto bardzo urokliwe. Byłam kilka lat temu i bardzo mi się podobało, miło wspominam do dziś. Niejasno mi się kojarzy, że mieli wtedy namieszane z komunikacją miejską i ciężko się było rozeznać, chociaż może to tylko dla mnie - mało doświadczonego podróżnika.
  • Wyruszamy w czwartek z koleżanką  i mam nadzieję, że będzie super!
  • W Pradze w marcu za 20 koron można było zjeśc smaczny obiad, a i w zlotówkach mozna było płacić.

  • @AgaMaria

    Po powrocie koniecznie podziel się informacją jak to tam cenowo wychodzi.
    Młody będzie z klasą w Pradze na wycieczce i też się zastanawiam ile dać Mu koron 
  • W piątek wieczorem uroczyste zakończenie konferencji. Występ bułgarskiego zespołu folkowego, a my po szklaneczce wina.
  • edytowano maj 2014
    @mamababcia daj adres. 20 KČ to ok. 3 zł. Nie wiem, jak teraz, kilka lat temu można było w Czechach zjeść bardzo tanio bardzo dobrze (zwłaszcza mając układ odniesienia osoby powracającej z Włoch, ale 3 zł za obiad to naprawdę unikalna rewelacja ;)

    @AgaMaria - się posiada języki, się ma. Gratulki!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.