Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Elementarz czy historia - porady potrzebuję

edytowano maja 2014 w Czytelnia
Znacie takie książki? 

Kocham Polskę Elementarz dla dzieci - Szarkowie Joanna i Jarosław    Kocham Polskę Historia Polski dla naszych dzieci - Szarkowie Joanna i Jarosław

czym one się różnią , prócz okładki ;) 

o zakres treści pytam 



moje dzieci mają tę z lewej, kiedyś postanowiłam internetowo dokupić im coś do kompletu i los padł na
 image orazimage

kiedy potem w domu dokładnie je przejrzałam, okazało się, ze są wycinkami, wybranymi "częściami" tej pierwszej z góry ( Elementarza)


macie książki tej serii, możecie poratować mądrym słowem?

@monira, @Reakcjonista, @balum , @Marcelina się mi zdecydowanie z tematem kojarzycie, więc pozwalam sobie wywołać :D


Komentarz

  • Historia jest obszerniejsza, bardziej szczegółowa. W zasadzie Elementarz to pewne tematy z Historii. Dobre dla młodszych dzieci, ładne ilustracje, ale słabe. Historia jednak chyba jest najbardziej treściwa. Zdecydowanie nie dla dzieci, jak jest napisane, 10-12 lat, ale młodszych.

  • masz obie? a mogłabys w wolnej chwili sprawdzić o ile, o jakie tematy historia jest bogatsza ?

    moja ośmioletnia córka czyta z zapałem,
     mi brakuje dat, jakiś" konkretów" w elementarzu

    dzieci mogłyby przy okazji zapamiętywać 


  • Miałam napisać to samo co Szczurzysko. Elementarz to fragmenty Historii :-)
  • czyli warto zainwestować? 
    o ile więcej jest w historii? 
  • Historia jest o 50 stron grubsza, ale jakie tematy ma, których nie ma Elementarz, to trzeba by wniknąć. Historia idzie bardziej chronologicznie.Od Mieszka do '89.
  • Nie mam elementarza, mam historię. Dla F. bardzo ok, czyli dla Tośki też.
  • Moim zdaniem warto zainwestować w obie - to stosunkowo tanie książki. Elementarz jest świetny dla młodszych dzieci - moim zdaniem nawet lepszy od historii, bo bardziej różnorodny. To po prostu zbiór wszystkich mniejszych książek Szarków z serii kocham Polskę. A historia to historia - tez świetna. Obie książki dobrze kupić  - w dobie chłamu z księgarni to prawdziwe perełki.
  • dla starszych (10-12 lat) polecam Ilustrowaną historię Polski Marka Boruckiego
    moja Mania dostała w prezencie kilka lat temu i od tego momentu pokochała historię

    image

    a do autora mam sentyment - bo to mój nauczyciel z liceum :P
  • Elementarz dobrze się czyta - wiele tematów jest  szerzej opracowanych niż w Historii (każdy z nich stanowił odrębna książkę - m.in te które powyżej wkleiłaś) Każdy temat zakończony sprawdzającymi pytaniami. W Historii jest za to więcej zdjęć. 
  • Eee, teraz doczytałam że masz Elementarz. 
    Historię zdecydowanie warto dokupić - ja bym się nie zastanawiała. 
  • edytowano maja 2014
    Czytamy też "Historię Polski dla Piotrka" i Konecznego. 
    Witek w księgarni powinien mieć obie.

    Historii nigdy dość.
  • Mamy elementarz w domu, przeczytany od deski do deski. Bardzo polecam. Drugiej ksiazki nie znam.
  • @Monira czy to jest to samo co polecasz? 

    Historia Polski dla Piotrka Toruń - image 1

    czy różni się treścią od polecanego?
    może wiesz czy kolejne wydania są rozszerzane?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.