Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziecięce sypialnie.

edytowano maja 2014 w Czytelnia

Niektóre dzieci dorastają w biedzie, głód to dla nich codzienność a higiena jest im obca. Inne mają dobre warunki zapewnione od samego początku. Fotograf James Mollison stworzył ten projekt, gdy uświadomił sobie, jak jego sypialnia odzwierciedlała to, kim był, oraz jak ona wpływała na niego. "Gdzie śpią dzieci" to zbiór historii przedstawionych za pomocą portretów ludzi i pokoi, opierający się na wcześniej wspomnianym pomyśle.


Alex, 9 lat, Rio de Janeiro, Brazylia
image

image

Bilal, 6 lat, Wadi Abu Hindi, Zachodni brzeg, Palestyna
image

image

Indira, 7 lat, Katmandu, Nepal
image

image

Ahkohxet, 8 lat, Amazonia, Brazylia
image

image

Dong, 9 lat, Junnan, Chiny
image

image

Juan David, 10 lat, Medellin, Kolumbia
image

image

Ryuta, 10 lat, Tokio, Japonia
image

image

Joey, 11 lat, Kentucky, USA
image

image

Nieznany, 9 lat, Wybrzeże kości słoniowej
image

image

Bikram, 9 lat, Melamchi, Nepal
image

image

Tzvika, 9 lat, Beitar Illit, Zachodni Brzeg, Palestyna
image

image

Douha, 10 lat, Hebron, Zachodni Brzeg, Palestyna
image

image

Lamine, 12 lat, wioska Bounkiling , Senegal
image

image

Rhiannon, 14 lat, Darvel, Szkocja
image

image

Risa, 15 lat, Kioto, Japonia
image

image

Netu, 11 lat, Katmandu, Nepal
image

image


Komentarz

  • Wiadomo 'projekt' ma szokować - ale ja tu ku pokrzepieniu ;)
  • Podoba mi sie sypialnia Risy:)
  • Ciekawe. Chłopiec z Senegalu - spojrzenie dorosłego, zmęczone życiem. 
  • edytowano maja 2014
    Ładnie to ma chyba tylko ta Japoneczka ale gdzie łóżko  i biurko do odrabiania lekcji ?
    Zresztą muszę te zdjęcia pokazać moim dzieciom, bo babcia im wmawia, że żyją w skrajnych warunkach....
  • edytowano maja 2014
    U Japonczykow - w tradycyjnych domach jak na zdjeciu - mebelki sa schowane w szafach i wyciaga sie je zaleznie od potrzeby. Pewnie ma gdzies ukryty maly stoliczek do pisania. Tak samo futon do spania:)
  • I to mi się podoba, łatwo zrobić porządek.
  • W ten sposob takze latwo jest im zmienic  przeznaczenie pokoju - w nocy sypialnia, w dzien - zaleznie od potrzeby - salon, jadalnia, pokoj do pracy. Bardzo praktyczne podejscie:)
  • I powiem szczerze najmniej czuję pokój Tzvika z Palestyny :))
  • Tu calosc, tzn. wiecej przykladow i opisy sytuacji. Polecam. Moj syn pewnie bylby szczesliwy w pokoju Joeya z Kentucky ;).
    A Risa to gejsza, natomiast rodzice Tzvika bez watpienia sa wielodzietnymi ultraortodoksami ;) Nieco zmieniliby wyznanie, to by nawet do forum pasowali ;))
  • Risa to maiko - mloda adeptka, ale jeszcze nie w pelni gejsza, gwoli scislosci:)
  • Ej - Delanie lat 9 USA i jej pokój pasują do siebie najbardziej
    coś jak Twin Peaks...
  • przykro mi się zrobiło
    albo bieda, albo "świr"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.