Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Myśl innowacyjna - wymiany

edytowano czerwiec 2014 w Pomagajmy sobie
Pytanie natury technicznej mam do osób obeznanych:
Czy nie udałoby się jakoś podkleić pod nasze forum czegoś, co ułatwiłoby wymiany odzieżowo-tympodobne? Marzy mi się taka podstronka ze sprawną wyszukiwarką, w której łatwo byłoby się orientować kto ma co na wydaniu (jaki asortyment, jaki rozmiar), a kto czego potrzebuje (asortyment i rozmiar). Byłoby miło, gdyby miejsce takie było ograniczone do zarejestrowanych użytkowników forum, żeby człowiek wiedział, że wspomaga potrzebujących, a nie zasila cwaniaków.
Mam poczucie, że obecne wątki typu oddam-przyjmę, choć niezwykle pożyteczne, nie umożliwiają sprawnego oglądu wszystkich ofert.
Czy ktoś, kto się na takich technicznych sprawach wyznaje umiałby powiedzieć, czy możliwe jest stworzenie takiego czegoś? Ewentualnie, z jakimi kosztami by się to wiązało?
«1

Komentarz

  • czyli to by mialo byc cos w rodzaju popularnego portalu aukcyjnego, tylko z dwoma wyraznymi kategoriami -oddam i przyje? Nie wiem, czy dobrze rozumiem;-)
  • Forum to forum, a znajomi to znajomi. Znajomych znasz, ich dzieci też. W przypadku ludzi znanych tylko z forum nigdy nie możesz mieć pewności, że są tymi, za których się podają. Dlatego zamiast rozwijać forum lepiej rozwijajmy znajomości w realu.
  • edytowano czerwiec 2014
    @Dorotak - No, o czymś takim myślę. Tylko, żeby było wewnętrzne, forumowe. I żeby ludzie musieli konkretnie określić wybierając z listy co oddają lub co chcą przyjąć, coby łatwo było wyszukiwać. Np. jeśli ktoś potrzebuje butów zimowych dla dziewczynki roz. 31 to szuka, czy coś jest w tej kategorii lub pokrewnych, a nie przekopuje się przez 3 strony wpisów z wątkami pobocznymi.
    Nie, żebym była przeciwniczką wątków pobocznych ;-) ale nie zawsze ułatwiają życie...
  • To mogę Cię zrobić adminem kategorii "Pomagajmy sobie". Będziesz kasować wszystkie dygresje :)
  • @Maciek - mam poczucie, że kwestia znajomości forumowych i realnych jest cokolwiek obok tematu.
    Wymiana odzieży i innych towarów kwitnie na forum nie od dziś. Nie chodzi mi o "tworzenie nowej tradycji", a jedynie o usprawnienie czegoś, co od dawna tu funkcjonuje. Jeśli jako admin uważasz, że taka inicjatywa jest niemożliwa do przeprowadzenia (ze względów technicznych, czy innych), szkodliwa, głupia, czy zła, to napisz wprost i zapomnijmy o mojej propozycji.
  • @Maciek - właśnie rzecz w tym, że kategoria "Pomagajmy sobie", choć cenna niezwykle, jest mało przyjazna dla osób zainteresowanych wymianami. I nie tylko o dygresje tu chodzi. Możliwość wyszukiwania na forum jest - sam wiesz jaka...
  • edytowano czerwiec 2014
    Możliwość wyszukiwania na forum jest - sam wiesz jaka...
    ---

    =D>
  • Maciek ma troche racji z tym realem.ja mam wiele rzeczy do oddania ale zapraszam osobiscie.glownie odziez
  • @asiao - zanim do mnie ktoś się osobiście wybierze, to stracę cierpliwość do przechowywania i wywalę :-( To jeden aspekt, a drugi taki, że wycieczka do mnie dla kogoś mieszkającego dalej niż w Warszawie może być kosztowniejsza niż rzeczy, które mam do wydania.
    Rzuciłam pomysłem, bo coś takiego ułatwiłoby mi życie. Jeśli uważacie, że to głupie, to zapomnijmy o sprawie.
  • Nie glupie tylko lepiej sie odwiedzac i wymieniać . przyjemne z pozytecznym
  • Czasem, z konieczności rezygnując z przyjemnego, nie chce się rezygnować z pożytecznego...
  • W kwestii wyszukiwarki - odpowiedź autorów forum:

    We have opted to improve Vanilla in a number of key areas to increase it's performance and usability, but plan on improving search in the future.
  • mi się pomysł @Katarzyna ;bardzo podoba:)
  • Mi też się podoba, pomarudziłem tylko rytualnie :)

    Zdradzę Wam, że już założyłem stronę, na której coś takiego może działać. Szefem jest @Katarzyna.
  • edytowano czerwiec 2014
    @Maciek - toż nie mam do Ciebie pretensji o to, że wyszukiwarka w Vanilli taka kijowa, bo wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu zgłaszam wniosek racjonalizatorski. I pojęcia nie mam, czy to się da zrobić. Ot, takie rozpoznanie...
  • @Maciek - o kurczaki! A toś mnie zaskoczył! Czy ja godna aby? I czy podołam temu odpowiedzialnemu zadaniu?
    Tymczasem idę zajrzeć, gdzie trzeba i zrobić rozpoznanie.
    Po porannym marudzeniu nie spodziewałam się tak szybkiej i konstruktywnej reakcji z Twojej strony.  Muszę wyjść z osłupienia... ;-)
  • edytowano czerwiec 2014
    Nasz admin być wieli czarownik. ^:)^  ^:)^  ^:)^
    Ja - niestety nie bardzo...
    Ale obiecuję, że gdy tylko nabędę stosownych kompetencji (a postaram się zrobić to szybko), to ogłoszę wszystkim zainteresowanym, gdzie ta nasza giełda towarowa będzie i na jakich zasadach będzie funkcjonować.
  • A nie można zwyczajnie "podwiesić' tych wątków PRZYJMĘ, ODDAM jako ważne?
  • Zdradzę Wam, że już założyłem stronę, na której coś takiego może działać. Szefem jest @Katarzyna

    Doczytałam...

    =D>

    Tylko...gdzie ta strona?
  • Ale od powieszenia wątka wcale nie będzie łatwiej wyszukać w nim, czy aby ktoś nie ma na wydaniu czarnej taftowej spódniczki dla pięciolatki.
  • Właśnie podjęłam to nowe wyzwanie.
    Oj, łatwo mi nie będzie...
  • Dacie radę, Pani Matko!
  • Musim! I nie ma, że będzie bolało! ;-)
  • Mam buty do oddania-stwierdziłam,ze poczekam na nowy system :) wiec jak sie Katarzyna ogarniesz w tym co Maciek wyrzezbil to bedzie mozliwosc przeprobowania :D na zywym organizmie-czyli ogloszeniu o butach :D
  • @Anulcia - bardzo dobrze. Kategoria "Obuwie" już zdefiniowana.
  • Jak się ogarnę (ha ha, nie wiem kiedy) też będę mieć trochę rzeczy do wstawienia.
    To jakaś oddzielna stonka jest, tak?
  • To oddzielna strona będzie. Niezależna od forum ale tylko dla forowiczów przeznaczona. Szczegóły wkrótce, mam nadzieję.
  • Świetny pomysł:)
  • Z niecierpliwością czekam bo mam wiele rzeczy na zbyciu.
  • Ooo,super!

    Ja zawsze mam problem z tymi towarowymi wątkami - rzeczywiście średnio czytelne są.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.