Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komary!!! Ałłłłłaaaaaaaaaaaaaaaa.....

edytowano czerwiec 2014 w Pomagajmy sobie
Istna plaga! Są bezczelne. Gryzą o każdej porze dnia. Wieczorem trzeba szczelnie okna zamykać. Dziś nawet w Kościele mnie pogryzły.
Jak sobie radzicie? Macie jakieś sprawdzone sposoby walki z nimi? Wypróbowane  środki? Jak chronicie dzieci przed ukąszeniami?

Komentarz

  • Z rozrzewnieniem wspominam czasy, kiedy mieszkaliśmy w Holandii. Tam nie było żadnego komara. pryskali z powietrza.
  • A ta komarzyca skuteczna?

  • A czym konkretnie pryskasz?
  • Do domu miałam kiedyś coś takiego (wkłada się do gniazdka):
    http://www.bros.pl/sites/default/files/bros_elektro_wklady_kik_-_05.05.11.jpg

    Bardzo skuteczne, trzymałam blisko otwartego okna i nic nie wlatywało. Ale ma wady: trochę śmierdzi, ostrzegają, żeby nie trzymać tam gdzie żywność, no i nie jestem pewna czy jest całkiem bezpieczne przy małych dzieciach (wydaje mi się, że sama się kiedyś trochę podtrułam: było mi niedobrze, bolała mnie głowa, miałam wrażenie, że to może być właśnie od tego).


  • edytowano czerwiec 2014
    Niektórzy polecają łykać witaminę B (jaką?), podobno to zniechęca komary - nie sprawdzałam.

    Posmarowanie olejkiem waniliowym trochę je stopuje, tak do pół godziny:) (ale łatwo pobrudzić ubranie, na białej bluzce zrobiłam sobie żółtą plamę).

    Ugryzienia trzeba polać octem, przestaje boleć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.