Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Włoszczyzna w zalewie solnej - czy ktoś robił i jak?

edytowano lipiec 2014 w Kuchnia
Skarbnico wiedzy wszelakiej. :)
Pomożecie? :)

Komentarz

  • Mama robiła ,ale ,,na oko,, ;)
  • Nika robiła w samej soli.
    A mnie chodzi o zalewę. 
    Bo siostra robiła i po otwarciu jej śmierdzi zalewa. 
    :-B

    Warzywa są dobre, do zupy się nadają, tylko zapach dziwny. Nie wiem, bo nie wąchałam.

    @Bridget - napisz mniej więcej jak Mama Twoja robiła, co...?

  • To coś musiała, nomen omen, schrzanić ;)
    Robiłam i uważam, że to przebój wszechczasów jest! W tym roku też zrobię. Więcej niż w zeszłym :)
    Nic nie śmierdziało, nic się nie zepsuło, pięknie warzywnie pachnie i smakuje.
  • moje tzn. od Sylwuni warzywa w lodówce śmierdziały
    raz nie dokręcilam słoika i smród w lodówce jakby coś popsute, całą lodówkę posprzątałam, sprawdziłam no nic wszystko świeże, a potem się okazało że to te warzywa, ale były bardzo dobre, zupy na nich wychodzą świetne, tylko w lodówce ten zapach jakiś taki :/
  • edytowano lipiec 2014
    EEE tam czemu zapach dziwny tych warzyw w soli? Aromat po ugotowaniu jest nie-do-zastąpienia!!
    Przecież to trzeba trzymac w zakręconym słoiku i problem z głowy
  • @Cart - ale żesz napisz mi, jak to zrobić!!! :D
  • To nie mam być przyprawa a'la vegeta, tylko warzywa w słupki do ugotowania na tym zupy.
  • A, to co innego...
    Ja robiłam te według przepisu z orga (Niki76 chyba). Lata temu robiłam takie w zalewie, ale ponieważ część mi się psułam, to odpuściłam. Szkoda mojej pracy! Te od Niki robi się w mikserze na tarce, a te sama musiałam kroić. A i tak potem część wyrzucałam.

    Podpowiem tylko, że każde wekowane warzywa trzeba dwa razy zagotować w odstępie 24 godzinnym. Wkładasz do słoików, wekujesz, odstawiasz do góry dnem, i jeśli były dobrze zamknięte następnego dnia znów wekujesz. Jeśli słoik nie zaciągnął, zmieniasz zakrętkę i zaczynasz zabawę od początku ;)
  • Moja babcia zawsze robiła...

    ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.