Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Grill bez mięsa

edytowano lipiec 2014 w Kuchnia
Macie jakieś dobre patenty na potrawy z grilla bez mięsa? Cukinia, papryka pieczarki zgrillowane luzem.
Ale może coś bardziej złożonego/wykwintnego?

Komentarz

  • ryby, przeciez ryby sie genialnie grilluje, na tacce aluminiowej najlepiej
    krewetki, moga byc w formie szaszlyka, zreszta niektore ryby tez sie nadaja do szaszlyka
    pieczarki wieksze, wywalic ogonek, kapelusz nadziac (wedle uznania, moze byc nadzienie na bazie jakiegos serka, twarozku)
    to samo z lodeczkami z baklazana, cukinii, papryki
    na deser ananas z grilla, jest pyszny
    feta z ziolami w folii aluminiowej, feta-pomidory-cukinia-cebula jako przyklad szaszlyka serowego
    grecki/cypryjski halloumi, ser, ktoremu nie oprze sie nawet najwiekszy miesozerca
    dla jedzacych pszenice - bagietka z maslem ziolowym lub cosnkowym




  • edytowano lipiec 2014
    U nas grill wegetariański :) to co wyżej i banany, kukurydza w kolbach, i ziemniaki (pokroic w kostkę, włożyć do aluminiowych saszetek i zalać śmietana z ziołami, dla vegan proponuje ziemniaki z grilla najpierw podgotowane)
  • Dobre są szaszłyki z tofu. Bierzemy tofu naturalne i kroimy w grubą kostkę i marynujemy z przyprawami do grilla i oliwą np. , im dłużej tym lepiej i potem robimy dowolne szaszłyki (papryka, cebula, cukinia, pieczarki itp.)
  • Grill bez mięsa
    -------------------

    to jak noc poślubna bez żony...
    B-)
  • Oscypki.
  • Wydrążone i zalane miodem jabłka w folii aluminiowej
  • Cukinia, cukinia, cukinia.
  • Powiedzcie mi proszę, jaki jest sens grilowania w folii aluminiowej?Serio pytam, bo ja mało korzystam. To aby nie chodzi o dymny posmak?
  • Posmak i tak bedzie. Chodzi o to, zeby sie nie rozpadlo (np. ryby), grilla sokami nie zalalo, zeby sie nie przykleilo na amen do rusztu (sery).
  • Cel kumam, tylko się zastanawiałam , czy jest różnica, jakby w piekarniku robic
  • jest róznica, oj, jest!
  • edytowano lipiec 2014
    @argento
    Nie jątrz. ;) Będzie i habaniura. Po prostu mam gości bezmięsnych i coś muszę wymyślić też dla nich.
  • no jeszczpe połówki pomidorów posypane bazylią i bakłażany.
  • @argento padlam =))




    Co do folii aluminiowej. Kazde aluminum podgrzewane przenika do jedzonka i jest b.szkodliwe. Ponoc wplywa na rozwoj altzheimera. Dlatego od takich garnkow sie odeszlo. Nie wiem jak folia, moze warto sprawdzic.

    Co do grilla... My uwielbiamy posolona i natarta czosnkiem i oliwa cukinie, grilowana z jednej strony, a jak odwrocona to na wierzch polozony ser plesniowy typu lazur.


  • Czerwona cebula - połówki zgrillowane smakują bosko. Do warzyw z grilla obowiązkowo masło czosnkowo - ziołowe, albo nawet samo ziołowe. A zrobione na świeżych ziolach to juz po prostu raj :)
  • Po prostu mam gości bezmięsnych i coś muszę wymyślić też dla nich.
    ----------------------------------------

    jak oni wegetarianie to co innego...


































    nie dawaj im ziemniaków i po sprawie...


  • @Argento

    Moje pierwsze skojarzenie z tytułem wątku było: Ciasto bez cukru.
  • Akurat dobre ciasto bez cukru zrobić jest bardzo łatwo.
  • i dobrze zgrillować bez mięsa też łatwo...
    choć lubię z mięsem :)
  • z bananami, daktylami, marchewką mniam :)
  • młoda marchewka, sparzona i potem na grill
    jabłka grillowane są bardzo smaczne

    kiedyś robiłam wariację nt kotlecików z soczewicy-masa zamiast smażona, grillowana była-fajnie wyszło, tylko soczewicę (ja akurat zieloną) trza miksowac gorącą
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.