Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak rozpoznać talent muzyczny u dziecka?

edytowano wrzesień 2008 w Ogólna
Jak rozpoznać talent muzyczny u dziecka?

Naśladowanie znanych wokalistek i wokalistów, śpiewanie do dezodorantu - to charakterystyczne zachowania kilkulatków. Jak rozpoznać czy są to tylko dziecięce zabawy, czy też pierwsze sygnały o tym, że nasza pociecha obdarzona jest talentem muzycznym? Co zrobić by prawidłowo rozwijać muzyczne zdolności u najmłodszych?

więcej >>

Komentarz

  • Talent, talent, talent to może 10% sukcesu.
  • A ja uważam, że trzeba spytać Duggarów.

    :bigsmile:
  • U nas w szkole męskiej jest Chór Ojców i Synów, ale w świadomości swoich ograniczeń (I stopień muzykalności - słyszę) się tam nie wybieram. Zresztą Franek mimo dobrych predyspozycji nie jest zainteresowany muzykowaniem, większe nadzieje wiążemy z Józkiem, który namiętnie śpiewa wszystkie piosenki, jakie kiedykolwiek usłyszał. :bigsmile:
  • U nas szkoła muzyczna popołudniowa. Nuty wypożycza się z biblioteki ewentualnie dzieci dostaja skserowane. Instrumenty z tego co wiem wypożyczyć można wszystkie poza fortepianem/pianinem. Ale szczegółów nie znam bo mam dzieci akurat fortepianowe.
    A co do rozpoznawania talentu - u nas dzieci za dużo nie śpiewały same z siebie, ot przeciętnie (może poza okresem kolędowym który zawsze trudno było zakończyć 2 lutego). Za to uwielbiały grać na pianinie i dość szybko ze słuchu zaczynały wygrywać różne piosenki czy usłyszane melodie.
  • [cite] Maciek:[/cite] większe nadzieje wiążemy z Józkiem, który namiętnie śpiewa wszystkie piosenki, jakie kiedykolwiek usłyszał. :bigsmile:

    To może stworzy duet z koleżanką z grupy, bo Ula też muzykuje. A tak na serio to predyspozycje muzyczne u niej dostrzegły już osoby zajmujące się muzyką, tak więc kto wie, kto wie... :wink:
  • Wątek dla mnie bo obserwuje pilnie swoje dzieci. Mam nadzieję, że słuch muzyczny mają po mnie i że zaczną (jak zechcą oczywiście) uczyć się gry i śpiewu. Ja mam keyboard, nie gram na nim, bo jak zaczynam, to dołącza się 6 małych łapek. Mam nadzieję, że kiedyś zainteresują się na poważnie. Na gitarze też próbują grać (hehe, ja też próbuję) a Dominik ostatnio przez pół godziny śpiewał: jadą auta na zakręcie :-) :bigsmile:
  • [cite] Taw:[/cite]Talent, talent, talent to może 10% sukcesu.

    Zapewniam, że proporcje są dokładnie odwrotne :)
    Można nie mieć talentu i się wyćwiczyć, ale odbywa się to takim kosztem, że nikt przez to nie przebrnie.....a jak się ma talent to nawet chęci nie są tak bardzo potrzebne...Ja po pierwszej lekcji z dzieckiem wiem, czy ono to w sobie ma czy nie...czy to chęć i zapał dziecka czy niezdrowe ambicje rodziców....
    Apropos mój Franek szybciej nucił melodie niż mówił ( czyli dużo poniżej drugiego roku życia) a jak tańczy żaden najmniejszy nawet ruch nie jest przypadkowy ( mając półtora roku zadziwiał wszystkich tańcem na weselu i to nie dlatego, że był słodziutkim bobaskiem...on po prostu tańczył tak naturalnie czując rytm) Najstarsza córka bez mojej namowy chwyciła za moją gitarę, klawisze i bęben afrykański i zapisała się na taniec nowoczesny w wieku 7 lat. To dla mnie znaki, że należy inwestować w ten rozwój, bo jest ponadprzeciętny. Potem oczywiście dać możliwości i kierunkować, ale dzieci same odkrywają swoje pasje, my tylko nie możemy blokować im dostępu do różnego rodzaju aktywności...
    Pracowałam w przedszkolu, które przygotowywało dzieci do szkoły muzycznej, czyli przebywały tam dzieci potencjalnie zdolniejsze niż przeciętne w tej dziedzinie....i rzeczywiście średnio tak było, ale trafiały tam dzieci bardzo przeciętne, których rodzicom wydawało się, że mają szczególne talenty, lub dzieci rodziców, którym się wydawało, że wystarczy dać dziecko do prywatnego przedszkola muzycznego, by obudzić w nim talent...Nic bardziej mylnego.
    Ale fakt dowiedziony badaniami, że do ok 10 roku życia można jeszcze coś wyłuskać z tych mniej zdolnych muzycznie, po 10 roku życia to orka na ugorze....niestety....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.