Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy są tu katecheci?

edytowano sierpień 2014 w Pomagajmy sobie
Jestem pełniąca obowiazki i w zeszłym roku miałam zajęcia z pierwszą i drugą klasa podstawówki. W tym roku w zależności od liczby zgłoszonych dzieci takie lekcje powstaną lub i nie (szkola polska sobotnia, dla dzieci emigrantów)

Komentarz

  • Mam pytanie odnośnie podręczników.
    Będę przygotowywać dzieci do Pierwszej Komunii. Będą to dzieci 2klasa podstawowej. Czy nowy podręcznikhttp://www.gaudium.pl/component/jshopping/product/view/48/415 dla klasy 3ciej jest takim właśnie?
    Nie ma nigdzie opisu, a książki z Gaudium z kolorowankami, naklejkami tematycznie bardzo przypadly nam do gustu. W zeszłym roku miałam Gaudium podręczniki dla klasy 1,2 ale dla drugiej nie były przygotowane pod kontem Komunii.
    Czy ktoś mógłby pomóc?
    Jaki polecacie podręcznik dla dzieci już PO Komunii? Czy powinien być w takim razie dla klasy 4tej?
  • Właśnie na fb jest dyskusja o pewnym podręczniku z Gaudium - wyliczenie błędów teologicznych ;)
  • Chętnie poczytam, można prosić linka i przekierowanie?
  • edytowano wrzesień 2014
    @iwaslim - mąż nie pomoże, bo on z dziećmi własnymi tylko chce mieć do czynienia, a odnajduje się w nauczaniu w liceum, ale: są wymagania programowe i są do tego podręczniki. I to on, jako prowadzący lekcje, przegląda podręczniki dopuszczone do nauczania na danym poziomie, i on decyduje z czego będzie korzystał. Wszystkiego dowiaduje się z wydziału katechetycznego w kurii (w różnych diecezjach to się trochę różnie nazywa: wydział kateczetyczny, nauczycielski itp.), tam sa spotkania i formacja dla katechetów, tam załatwia się i dowiaduje się o sprawy organizacyjne, co obowiązuje, jakie podręczniki są dopuszczone itp.
  • Czy w Polsce do komunii przygotowywuje się dzieci klas 3cich podstawowych? Podręczniki to sugerują grafiką na okładkach, a niestety opisów brak. Proszę o pomoc.
  • Syn w 2 klasie jest i katechetka powiedziała ze może iść w tym roku. Ze będą spotkania w kościele.
  • @iwaslim: tak. w sumie zależy od diecezji
  •   Ciekawe jak pójdą dzieci z obowiązkowego poboru z 2009 roku ? 
  • Dzięki wielkie. Tutaj idą w 2giej, czyli muszę zamawiać im książki do klasy 3ciej, a pokomunijne (u nas 3cia klasa) by miały książkę do klasy 4tej.
    :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.