Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sliwki

edytowano sierpień 2014 w Kuchnia
Sliwki obrodziły, więc postanowiłam zrobić placek ze śliwkami. Tylko ja leniwa jestem. Kiedyś miałam taki łatwy przepis cowszystko razem wrzucało się do miksera, to na blachę na to sliwki czy jabłka i do piekarnika.

U @Agnicha takie cuś chyba jadłam. Dobre było . I proste. I szybkie. Znacie?

Podzielicie się przepisem???

Komentarz

  • edytowano sierpień 2014
    1 szkl mąki, 4 jajka, 1 szkl cukru, 3 łyżki oleju, proszek do pieczenia.
    Jajka rozmiksować z cukrem, dodać mąkę, olej i proszek.
    Połowę wylać do tortownicy, wrzucić śliwki,zalać drugą połową. Piecze się ok 45min-1godz, w 180 st.
    Można po upieczeniu oprószyć jeszcze pudrem, ciasto jest w typie biszkoptowego.
  • A ja mam pytanie skąd wziąć dobre śliwki do powideł.
    Te co sprzedają pod hasłem węgierki są zrywane kompletnie niedojrzałe i trzymane w chłodniach :(

    A ja bym chciała takie porządne do powideł,pomarszczone przy ogonku...
  • 3-4 jaja, szklanka cukru, szklanka kwaśnej śmietany, cukier waniliowy, 2,5 szkl. mąki, proszek do pieczenia- wszystko potraktować mikserem, owoce na wierzch i ewentualnie kruszonka. Piec w 180 niespełna godz.
  • 2 szklanki mąki, pół szklanki cukru, 1 szklana wody/mleka/soku, 1 łyżeczka sody, 1/3 szklanki oleju, 1 łyżeczka soku z cytryny/octu/czegoś kwaśnego, szczypta soli
    wymieszać łyżką, ułożyć śliwki upiec
  • @Kotek - trzeba by się zaprzyjaźnić z posiadaczem jakiegoś egzemplarza w ogródku, którego sam nie jest w stanie przerobić ;)
  • @kotek, ja takie kupuję na targu,Ale to jeszcze dobry miesiąc za wcześniej
  • @Martyna
    Na którym? Daj namiar pliz!!!
    Bo u mnie na targu tylko te z chłodni, nawet kiedy jest już pora na dojrzałe :(
  • W Kaliszu:-)A ty skąd?
  • Gdzie jest ten targ? Będę za tydzień w Kaliszu ( pierwszy raz w życiu) a myślę o zakupie dobrych śliwek po dobrej cenie...@Martyna, podasz namiary na targ?
  • Łódź lub Warszawa wchodzą w grę :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.