Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dynia - zupa dyniowa

edytowano wrzesień 2014 w Kuchnia

Proszę o wrzucenie przepisów na dyńki. 

Szczegółnie interesuje mnie zupa z dyńki.

Kiedyś robiłam zapiekankę mięsno-dyniową, ale słabo nam podeszła, więc porzucilam dynię na długi czas.

Starszy Syn zamęczał mnie od kilku dni prośbą o dynię, więc teraz ja męczę o prosty przepis na zupę dyniową, może być zupa krem, mam świetny mikser-blender, ale coś naprawdę prostego, niewyrafinowanego, bo nie zjedzą. 


dzięki!


Inne fajne pomysły też poproszę, może się skuszę kiedys na te "kopytka dyniowe".


BTW dynię mam mocno pomarańczową w środku, a na zewnątrz ciemnozielona, taka zgniła zieleń (ale dynia nie zgniła ;) )

Komentarz

  • Ja właśnie dziś nie miałam pomysłu na kawałek dyni,więc robię powidła. Duszę w garnku kawałki dyni,potem mam zamiar dodać kilka jabłek,też poddusić,sypnę trochę cynamonu,dosłodzę miodem i chyba z tym czymś zrobię naleśniki :D
  • Jeżeli chodzi o zupy z dyni - u nas taka typowa na mleku gotowana nikomu nie smakuje oprócz mnie :)
    Polecam całą upiec w piekarniku na bardzi miękko (niestety schodzi z tym długo) i wtedy gotować na rosole na trochę pikantno.
  • Elunia, no tylko szukanie z telefonu jest bardzo zmudne, oj bardzo, ale dzięki za podlinkowanie.
  • ZUPA DYNIOWA wg Ani.D jest najlepsza ze wszystkich!

    "Duszę dużego pora i cebulę na oliwie/oleju, dodaję
    dużą ilość wyciśniętego czosnku, duszę chwilę, dodaję pokrojoną dynię i
    zalewam wodą (tyle, przy wszystko przykryło). dodaję liść laurowy, kilka
    kulek ziela angielskiego, gotuję do miękkości. Dodaję gałkę, kurkumę,
    słodą paprykę, imbir, kolendrę, sól i trochę soku z cytryny. Miksuję. Na
    talerz dodajemy trochę oleju tłoczonego na zimno lub oliwy."

    Ja na końcu dodaję śmietanę i podaję z grzankami.
  • Najprostsza zupa dyniowa:

    Dynię ścieram na grubych oczkach, marchew kroję w kostę - zalewam w garze wodą - ale umiarkowanie, gotuję/duszę pod przykryciem z odrobiną masła. Jak dynia się rozgotuje lekko całość blenderuję - ale tak by kawałki marchwi pływały w zupie.

    Przyprawy: sól, pieprz, cząber.

  • Piekę dynię w piekarniku, cebulę i marchewkę startą na grubych oczkach duszę na patelni, tak na karmelowo, potem do garnka zusammen i gotuję z pół godziny na wolnym ogniu, żeby się przegryzło. Przyprawy różne. Papryka słodka, kolendra. Miksuję. Dodaję usmażoną paprykę pokrojoną w kostki, żeby chrupała.
  • edytowano wrzesień 2014
    My wciągamy dyniową tylko z mlekiem kokosowym :


    Zupa z dyni na mleku kokosowym
    1 kg dyni obranej i pokrojonej w kostkę
    4 ziemniaki
    pęczek dymki
    100 g masła
    1 łyżka mieszanki curry
    2 ząbki czosnku
    kawałek imbiru (ilość zależy od Waszych preferencji)
    1 łyżka oleju
    sól
    puszka mleka kokosowego


    Dymkę oczyścić, pokroić, wrzucić na rozgrzane masło, dodać pokrojone w kostkę ziemniaki, posolić, smażyć 4-5 minut, często mieszając. Całość przełożyć do garnka, dodać dynię, zalać 1 ½ l wody. Gotować ok. 20 minut, aż dynia i ziemniaki będą miękkie. Na małej patelni rozgrzać olej, dodać curry, rozgnieciony na papkę czosnek i stary na tarce imbir. Smażyć chwilę, energicznie mieszając. Pod koniec gotowania dodać do zupy mieszankę przypraw i mleko kokosowe. Gotować jeszcze chwilę razem, żeby składniki się połączyły. Do zupy wspaniale pasują świeże liście kolendry.

    Z wierzchu kto lubi to posypuje sobie cynamonem. Zjadają ją w tej wersji wszystkie moje dzieci :)

    Edit: zapomniałam dodać, ze robię ją z dyni Hokkaido, jest to jedyna dynia którą uwielbiam :) nie gwarantuję, że z innej dyni zupa bedzie równie smaczna. Hokkaido ma intensywny, wyrazisty smak.


  • Ja mam patent na dynie nieco mdłe w smaku, bo czasem mi się taka trafi. Podsmażam na oliwie cebulę (duuużo), dodaję pokrojoną w kawałki dynię, czosnek, dodaję marchewkę i kilka rozdrobnionych orzechów włoskich ( własnych, a więc dość aromatycznych). To razem duszę pod przykryciem, potem dodaję niewielką ilość wody, sok z cytryny, kolendrę, paprykę słodką, sól do smaku i ewentualnie trochę imbiru i curry, ale nie zawsze. Kiedy dynia miękka miksuję na krem i podaję z prażonym słonecznikiem i świeżymi ziołami ( jakie tam akurat mam). Mówię wam, z tymi orzechami, cytryną i słonecznikiem każda dynia to hokkaido... ;)
  • @MonikaN u mnie tez dynia srednio lubiana jest. Najlepsza pieczona, w innych kofiguracjach zbyt bezplciowa dla nas. I odkrylam, ze maz, ktory zje bo zje pieczona hokkaido, uwielbia pieczona (z curry, papryka, massala, chili, kmin rzymski) butternut. Zupelnie inna konsystencja i smak!
  • Wazne, zeby z olejem sezamowym piec, ale takim prawdziwym, gestym i zlocistym. Wspaniale smakuje wtedy.
  • Zapisałam, ruszam do boju,

    znaczy zapisalam jeden przepis, najprostszy wg mnie.

    Jak nie chwyci, to zrobię weekendowy test z jakimś skomplikowanym przepisem.

    W tygodniu ma być prostota, do boju, witaj kuchnio! przybywam!

  • edytowano wrzesień 2014
    Ja robię dyniową na gęsto, taką, że łyżka w niej stoi :)

    Nastawiam garnek z wodą. Do niego wrzucam kawałki dyni (najwięcej objętościowo), 3-4 marchewki, 2-3 małe pietruszki, kawałek selera, 2 cebule, kilka ząbków czosnku, 3-4 ziemniaki. Gotuję do miękkości z kilkoma kulkami ziela angielskiego i listkiem laurowym. Miksuję (po uprzednim wyjęciu listków i kulek).

    Doprawiam curry, gałką, imbirem, solą i pieprzem. Rozlewam, posypuję podprażonym słonecznikiem lub pestkami dyni, skrapiam olejem lnianym. Podaję z grzankami z chleba razowego.
  • U nas tez dziś dynia :D
    Narazie siedzi w piekarniku
    Wczorajsze plany to kluseczki, ale u nas plany obiadowe często nie wypalają ;)
    Zupy raczej chłopy mi nie zjedzą No chyba, ze byłaby robiona na kilogramie mięsa :))
    Wiec myśle ze kluski z warzywnym sosem ( jak do królika ) byłyby ok,

    Ostatnio robiłam zapiekankę z kwestii smaku- dynia, ryż, grzyby i pierś z kurczaka- wyszło pyszne danie jednogarnkowe na dwa dni .
  • Pyszna!
    Syn starszy zjadl, entuzjazm slaby, raczej jadl z powinnosci, bo pomagal mi ja robic.
    Syn drugi, jedna lyzke zjadl, druga wyplul, na widok trzeciej lyzki machal energicznie glowa na boki i mowil: nieee, nieee.
    Wnioskuje, ze wcale Mu nie smakowalo.

    Maz jeszcze nie jadl.

    A slowo pyszna jest ode mnie. Przepyszna! Zjadlabym cala sama!
  • http://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/ryz/biryani_z_dynia_grzybami/przepis.html

    Ten @Agnieszka5

    Dziś jednak kluski z sosem warzywnym a dla brzydszej połowy rodziny dodatkowo udziec z indyka
  • U mnie dzis na kolacje dyniowa byla (dzieki temu watkowi). Z ostrym, swiezym chili, imbirem, czosnkiem. Mleko kokosowe i sok z limonki dodaly takiego karaibskiego klimatu ;) Maz nie zjadl, ja zjadlam, bo ostre, dzieci wsunely po sporej misce.
  • Jesli komus jeszcze sie przyda, wklepuje moj sprawdzony od lat przepis na ciasto marchewkowe (musze sprobowac z dynia!):

    2 szklanki maki
    1 i 1/2 szklanki cukru (moze byc tez miod, albo szklanka cuku i pol szklanki miodu)
    2 lyzeczki sody
    2 lyzeczki cynamonu (dodaje jeszcze inne korzenne przyprawy jak np. kardamon, imbir)
    1 szklanka oleju
    3 jajka
    3 szklanki tartej marchwii
    1/2 szklanki grubo siekanych orzechow (wloskie albo laskowe)
    ------------------------------------------------------


    wymieszac suche, pozniej dodac mokre skladniki, piec ok. 1h w 175*
    po wystudzeniu mozna polac czekolada (roztapiam gorzka czekolade z kilkoma lyzkami smietany). To przepis na okragla foremke o srednicy 26 cm.
    _____
    Znalazlam w watku dyniowym :)
  • A co robicie z dyni masłowej?
    U nas w sklepie tylko takie są, kupiłam trzy i się zastanawiam, co z nich teraz zrobić :-?
  • Chodzi o butternut? Bo to jest wlasnie ta, najsmaczniejsza dla nas do pieczenia. Dynie uzywam tez wszedzie tym, gdzie dodalabym marczewki, czyli ostatnio w gulaszu i w curry tajskim. Tylko krociutko gotuje, zeby tylko miekka byla, ale sie nie ozpadla.
  • Dokładnie o tą :-)
    A jak pieczesz,w kawałkach ,z przyprawami,skropioną oliwą?
    Czosnek do niej pasuje?Rozmaryn?
  • Attena, Butternut jest fantastyczny do faszerowania. Mniej go lubię w innych potrawach, bo jest delikatny, ale faszerowany dobrym farszem ryzowym z dodatkami typu cebula, czosnek, pomidor, groszek etc jest super.
  • Dziekuję :-*
    Dziś na obiad dynia faszerowana :-)
  • @Attena robie cos w stylu frytkow dyniowych. Dynie kroje w slupki, daje do duzej michy. Dodaje: olej sezamowy (bardzo dobrze pasuje i ma swietny smak), curry, papryke ostra i slodka, jakies indyjskie przyprawy, kmin rzymski, koriander, ziarna musztardowe, no co tam w przedzialce "indie" akurat mam. Mieszam, wykladam na blache i pieke do zrumienienia w ok 200º C, okolo 30 minut, albo wiecej.
  • Bardzo lubię olej sezamowy i często używam, nie wpadałam na to, by połączyć go z dynią, muszę wypróbować :-)
  • Wygląda na to,że jutro wykupię wszystkie dynie z naszego sklepu :!!
    Nadziwane- pyyycha!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.