Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Łap

edytowano październik 2008 w Ogólna
Czy łapówka jest grzechem?
Łapówka w systemie kapitalistycznym powinna być zalegalizowana ponieważ jest działaniem jak najbardziej wolnorynkowym. Nabywam szeroko pojęte dobra, jestem skuteczniejszy od konkurencji w dostępie do rynku pracy, mam szerszy dostęp do usług np zdrowotnych itd. W systemie socjalistycznym niestety już tak być nie może ponieważ osoba lub system ograniczający mój dostęp do wybranych dóbr ma wpisane w soje działanie równouprawnienie w korzystaniu z konfitur. Jednak jest to stan fikcyjny stwarzający dużo więcej sytuacji do "wziątki" dlatego też mamy to co mamy czyli gospodarkę pseudo kapitalistyczną.

Komentarz

  • tak, ale osoba która dostaje łapówkę nie płaci od niej podatku - czy to dobrze?
    hmm, może gdyby była zalegalizowana to by ten podatek płacił?
    osoba która dostaje łapówkę dostaje ją za to co i tak powinna zrobic np. lekarz za to, że się postara przy operacji albo za to, że będzie tak miły i wytłumaczy pacjentowi, co mu dolega - to też mi się nie podoba...
  • Łapówki są też stosowane w tym celu aby przegrała prawda.

    KissOfJudas.jpg

    Zalegalizować = Rozgrzeszyć ?
  • Nie zgodzę się z Łukaszem. Judasz był subsydiowany.

    Rafał, logicznie patrząc jaka łapówka? Kto niby i niby komu ma ją dawać? Zakładając że kapitalizm równa się "wolność gospodarcza" a jedyna składka przeznaczona jest na utrzymanie "drużyny".
  • Łapówkom stanowcze nie. Co innego podziękować z kwiatkiem, za coś, co ktoś zrobił z sercem a co innego dać, by zrobił to coś z sercem.
    K
  • gdzieś słyszałem opinię, że łapówki w gospodarce, która słabo działa (socjalistycznej, przeregulowanej) są jak smar dla maszyny. Bez tego niektórych rzeczy nie da się załatwić, albo nie da się załatwić w odpowiednim czasie.
    Co zrobić jeśli wybór jest: łapówka albo bankructwo, bo nie dostanę papieru na czas, sąd nie rozstrzygnie itp? A jestem np. odpowiedzialny za pracowników?
  • Powiadomić CBA.
  • @jacko
    to trochę jak z wychowywaniem dzieci, jak zapłacisz dziecku za to by posprzątało pokój, to ono nie będzie potem chciało robi tego za darmo
    - dając łapówki uczy się łapówkobiorców takiego mechanizmu działania, że [potem bez łapówki palcem nie kiwną
    to takie kółko zamknięte, ale trzeba to przerwac, a kto ma to zrobic jak nie ludzie dla których prawda, obowiązek, uczciwośc nie są obojętne? nawet jeśli mieliby za to "pójście pod prąd" słono zapłacic
  • >>"wolność gospodarcza"<<

    Nawet w takowej wolności odbywają się przetargi kto wygrywa?. Jeżeli wręczam kasę znajomemu panu z zaopatrzenia aby to moje towary były użytkowane w danej firmie to właściwie zawieram z nim spółkę i zapewniam udział w zyskach a to już jest forma kapitalistyczna na wskroś.
    @Joanna
    >>to trochę jak z wychowywaniem dzieci, jak zapłacisz dziecku za to by posprzątało pokój, to ono nie będzie potem chciało robi tego za darmo
    - dając łapówki uczy się łapówkobiorców takiego mechanizmu działania, że [potem bez łapówki palcem nie kiwną <<

    Ale taki stan już jest i nikogo nie trzeba uczyć zgodzę się że można oduczać.
  • zalegalizować łapówki i opodatkować ?????:crazy::crazy::crazy::crazy:
  • >>zalegalizować łapówki i opodatkować ????<<

    i owszem jak w rodzinie pół na pół
  • Z kozą naszą.
  • A dlaczego adwokackich w kontekscie łapówek?
  • [cite] Piotr i Kasia:[/cite]Łapówkom stanowcze nie. Co innego podziękować z kwiatkiem, za coś, co ktoś zrobił z sercem a co innego dać, by zrobił to coś z sercem.
    K
    Znaczy sie jak robi bez serca to tylko wyplata...? Może pomontować jeszcze skarbonki w urzedach i na koniec wybierac pracownika miesiaca?
  • w urzędach szczególnie i uzależnić wypłatę od jakości pracy.
  • a za szczery uśmiech i cierpliwość dawać premię:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.