Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rosyjska propaganda

edytowano październik 2014 w Polityka


Zupełnie niewiarygodne, aby USA mogły dążyć do nowej wojny, prawda?

Komentarz

  • Ja myślę, że Putin się przeliczył - nie przewidział tego, iż w krótkim czasie powstanie Kalifat. W takiej sytuacji on nie może uruchomić armii, bo jest zagrożony atakiem bojowników islamskich, oni tam tylko czekają, żeby się wojska rosyjskie w jakiś większy konflikt zaangażowały. "Zielone ludziki" są mu też potrzebne, bo to są elitarne jednostki, bardziej skuteczne od standardowej armii.
    Prawdopodobnie Putin wycofuje się z tej całej awantury, ale na działania separatystów wpływ utracił, wymknęli mu się spod kontroli.
    Na Ukrainie (po obu stronach) walczą też przybyli z zagranicy, są tam nawet Hiszpanie. Jak już Klarcia mówiła, młodzi mężczyźni rwą się do walki, nie jest ważne już gdzie i po jakiej stronie.
    Tak było podczas wojny domowej w Hiszpanii, później w Jugosławii, i tak jest teraz.
    Na Ukrainie idzie coraz lepiej: będzie lustracja, powstała pierwsza polska partia. To w zachodniej części Ukrainy, na terenach wschodniej jeszcze długo będą problemy.

    Klarcia na 70% obstawia, że w Rosji ruszą się fundamentaliści islamscy. Nie wykluczam, że swoje siły połączą z Kalifatem. Już pierwsze zwiastuny tego są, m.in. :

    Czeczeński przywódca ISIS zapowiada zemstę na Rosji

    Jeden z czołowych dowódców Państwa Islamskiego, Czeczen Abu Omar al Sziszani zapowiada wojnę z Rosją. "Mam za sobą tysiące ludzi i będę miał więcej. Dokonamy swojej zemsty na Rosji"

    http://www.fronda.pl/a/czeczenski-przywodca-isil-zapowiada-zemste-na-rosji,42631.html
  • Ty chyba na głowę upadłeś - Polsce bardziej Rosja zagraża, aniżeli wojujący islam. W razie czego, będziecie na końcu listy tych, którzy zostaną przez IS zaatakowani. Spoko.
    Swoją drogą - Kalifat niejako przyczyni się do poskromienia Putina, dobre i to.
  • Dzięki modlitwie Ukraina się jeszcze trzyma.
  • "Rosja szuka mięsa" tak można by zatytułować ten film.
  • Jedni się modlą za Ukrainę, inni za Putina :)
  • >Hmm w każdym razie taka jakaś dziwna ta
    wojna na Ukrainie. Czy Rosja jest już taka słaba że nie może zająć
    Ukrainy? A jeśli słaba to po co zaczyna konflikt? A jeśli mocna to jaki
    jest sens że to tyle trwa?

     

    Rosja była, jest i będzie cierpliwa. Najazd musiałby spowodować reakcję. A tak, wszyscy się przyzwyczaili, a oni miesiąc po miesiącu zdobywają więcej.

  • edytowano październik 2014
    http://naszeblogi.pl/50018-wrog-u-bram-wiec-zapraszamy

    --------------------------------

    jak to się mówi w imperium dobra - bullshit ?

    nieodmiennie polecam "200 lat razem" zanim zacznie się pieprzyć o ciągłości między Rosją a sowietami
    i między sowietami a dzisiejszą Rosją...
  • >nieodmiennie polecam "200 lat razem" zanim zacznie się pieprzyć o ciągłości między Rosją a sowietami
    i między sowietami a dzisiejszą Rosją...

    To lekko schizofreniczne.
    Z jednej strony Rosja, która odwołuje się do symboliki zsrs, jej bohaterów, gdzie ludzie tęsknią za imperium ,  a rząd nie widzi nic w złego w wejściu na terytorium innego kraju i mam nie zauważać ciągłości.

    Z drugiej Ukraina, w któej do tradycji upa odwołuje się przede wszystkim opozycja, gdzie upa budzi kontrowersje właśnie przez to co robiła, a nawet ci co chcą ją gloryfikować mówią o jej walce z zsrs i niemcami, wyraźnie wstydząc się ludobójstwa jakiego się dopuścili. A jednak mam uważać, że Ukraińcy są kontynuatorami upa. 
     
    To nie jest czarno białe.
  • a jest gdzieś w sieci?
    ---------------------------------

    po rosyjsku
     http://www.jewniverse.ru/RED/Solzhenitsin/index.htm

    cz. 1 - do rewolucji
    http://marucha.files.wordpress.com/2013/04/aleksander-solzenicyn-dwiescie-lat-razem-t-1.pdf

    oba tomy po polsku (drugi znacznie ciekawszy) można kupić
  • edytowano październik 2014
    Z jednej strony Rosja, która odwołuje się do symboliki zsrs, jej
    bohaterów, gdzie ludzie tęsknią za imperium ,  a rząd nie widzi nic w
    złego w wejściu na terytorium innego kraju i mam nie zauważać ciągłości.
    --------------------------

    z tego co wiem, odwołują się do zwycięstwa nad Niemcami, nie do hołodomoru czy gułagów,

    Archipelag Gułag stał się lekturą szkolną za sprawą Putina...
  • edytowano październik 2014
    @PawelK
    Z drugiej Ukraina, w któej do tradycji upa odwołuje się przede
    wszystkim opozycja, gdzie upa budzi kontrowersje właśnie przez to co
    robiła, a nawet ci co chcą ją gloryfikować mówią o jej walce z zsrs i
    niemcami, wyraźnie wstydząc się ludobójstwa jakiego się dopuścili. A
    jednak mam uważać, że Ukraińcy są kontynuatorami upa. 
     ------------------------
    oj coś lubisz zaklinać rzeczywistość - po co ??? takie wishfull thinking  - może i wygodne ale nieprawdziwe

    Akurat prezio Poroszenko na 14 października (dzień powstanie UPA) przeniósł / ogłosił Dniem obrońców ojczyzny - święto narodowe - więc się nie wstydzą i wychodzi że jednak kontynuatorami UPA są

  • Nie zaklinam. Jednak to taka sama prawda jak to, że Polacy to złodzieje.
    A z 14.10 ja widzę balansowanie. 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.