Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Msze gregoriańskie i wieczyste

2

Komentarz

  • Mi też siostry do głowy nie przyszły, bo w mojej świadomości w KK to jednak księża/ zakonnicy Msze odprawiają. U siostr jest z reguły jedna Msza Św dziennie, raczej w różnych intencjach, nie zbiorowa wieczysta. Mylę się?
  • Chciałabym zamówić 3 msze wieczyste, w którym klasztorze najlepiej? może wiecie który "potrzebujący" ? i taki w którym można przez internet załatwić
    tylko mają to być msze w prezencie, więc zależy mi bym dostała jakieś potwierdzenie, obrazek czy coś bym mogła to potem dać obdarowanym
  • edytowano kwiecień 2015
    @uJa właśnie mi przypomniałaś, że miałam zamówić Msze. Zamówiłam u werbistów z Kleosina. Szybko i sprawnie. Tylko przez internet.

    Ed. Z tego co pamietam, to Oni wysyłaja obrazek z potwierdzeniem imiennym
  • @uJa,werbisci sa b.znani. bym poszukala jakichs karmelitow, benedyktynow,kamedulow.
  • Za Gregorianke w intencji mojej +Mamy zaplacilismy 1000zl u naszych Salezjanów. Fakt, dopiero w październiku, bo tak się uda uzyskać ciaglosc. Dla Boga jednak czasu nie ma. Proboszcz w naszej parafii powiedzial ze nie da rady (wpierw poszliśmy do niego, bo ledwo przedzie)
  • Dzięki za temat. Muszę i ja zamówić. Mam jedynie za brata, ale o prezentach nie pomyslałam. dzięki za sugestię.
  • Ja dostalam od Mikolaja forumowego ze dwa lata temu :x Ciagle o tym pamietam B-)
  • edytowano sierpień 2016
    Wyciągam temat, bo może komuś się przyda! :)
    Ja zamawiałam tu:
    - Werbiści (7 Mszy Świętych dziennie)
    Misjonarze Krwi Chrystusa (4 tys. Mszy Świętych rocznie)
    oo. Bernardyni w Kalwarii Zebrzydowskiej (1 dziennie)
    Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej (1 dziennie)
    Pallotyni (3 dziennie)
    Salwatorianie - Dom generalny w Rzymie (1 dziennie)
    Ponadto tutaj jest zbiorczy spis miejsc, gdzie można zamawiać Msze w Polsce plus objaśnienia. 

    Gdyby tak się zastanowić... Jedna kropla Krwi Chrystusa może zbawić cały świat - jakim więc skarbem są dla nas i naszych bliskich Msze Wieczyste! ,,Wypraszają" nam łaski na ziemi i ratunek po śmierci..! Nieocenione!
    :blush: 
    Podziękowali 3Bridget Basja E.milia
  • Kresowianko, potwierdzam :)

    Wczoraj właśnie spotkałam koleżankę, robiła większe zakupy, bo jej brat ma do niej wpaść.

    A zaczęło się od tego, że koleżanka zamówiła msze święte wieczyste za każdą osobę z rodziny, bo byli bardzo skłóceni i dużo złego się dało. Po jakimś czasie jej tata, z którego wiarą było różnie, umarł pojednany z Bogiem. Rodzina zaczęła się lepiej dogadywać, a z jednym braci, z którym koleżanka w ogóle nie miała kontaktu, ma teraz bardzo serdeczne stosunki.

    Pan ma wielką moc! :)
  • Dajecie mi wielką nadzieję. Zamówiłam w intencji mojego brata i wciąż liczę na to, że jednak chrztu św. dostąpi.
  • @kawusiowa, dziękuję za świadectwo!
    Jest to dla mnie duże umocnienie :)

    Dziś znalazłam jeszcze Msze w Sanktuarium Santa Casa w Loreto (1 dziennie) - tam, gdzie jest Dom Najświętszej Maryi Panny :)
    Tu angielska wersja strony, ale ja miałam błąd serwera po wysłaniu danych i musiałam wysłać z wersji włoskiej.
  • My zamawiamy regularnie z naszej dziesieciny msze święte roczne w Niepokalanowie i/lub wieczyste na Jasnej Górze (tam wieczystą odprawiają przez 25 lat).
  • Hm, to jakaś krótka ta wieczność ;)
  • Odświeżam wątek, myślę o takim prezencie na chrzciny. Może ktoś też skorzysta. Albo dopisze, gdzie jeszcze można zamawiać.
  • @Aniuszka, sprawdź jeszcze u Marianow na św. Bonifacego w Wawie. Mają piękny "Bukiet duchowy", co oznacza uczestnictwo nie tylko w mszach wieczystych. Wydają bardzo ładny dyplomik z tej okazji.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Dyplomik jest imienny.
  • @Tusia, dzięki, miałam zamawiać u werbistów, ale po Twoim poście zamówiłam u marianów. Nawet x2! :)
  • O, to się cieszę, że pomogłam. Polecam jeszcze bardzo zamawianie intencji mszalnych w Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Jest opcja pojedynczej intencji albo gregorianki. Msza święta zostanie odprawiona "gdzieś w świecie", w przypadku gregorianki dostajesz info gdzie. Czytujemy biuletyn PKPW. Dla wielu parafii, np w Syrii jest to jedyne poza darowiznami źródło utrzymania. A te nasze 50 złotych tam liczy się zupełnie inaczej niż tu. Minus taki, że nie dostajesz ozdobnej karteczki, ale to samemu można zrobić jeśli to prezent (może w przypadku gregorianki jest, ale nie zamawiałam, więc nie wiem).
  • Podbije, bo temat ważny.
  • Zamieszczę zdjęcie dyplomu w ramach reklamy. Jest naprawdę piękny. Wersja dla chłopca była z obrazem Jezusa Miłosiernego. Tutaj link 
    https://spm.org.pl/index.php/polecamy/bukiety-duchowe
  • Piękny!
    Aniuszko, czy nie będzie niegrzecznym zapytanie, ile wynosi minimalna ofiara za taki wieczysty bukiet? :)
    Podziękowali 2Elwik maliwiju
  • Bukiet można zamówić na rok albo na zawsze. Ofiara za roczny - chyba 50zł. Za "na zawsze" - 150zł. 
    U księży werbistów też przy zamawianiu Mszy wieczystych otrzymuje się pamiątkowy obrazek. Tam ofiara minimalna jest 20zł - http://www.chludowo.werbisci.pl/wieczyste.html
    Podziękowali 1Kresowianka
  • Dzięki dziewczyny za ten wątek i wszystkie informacje. Napisałam maila do sióstr z Krakowa, mam nadzieję, że będę mogła zamówić msze wieczyste bez przyjeżdżania :)
  • Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu
    na pierwszym roku jest 16
    2rok 7 kleryków
    3rok 10
    4rok7
    5rok7
    6rok9
    http://www.paradisus.pl/
    ja jestem w grupie powołaniowej  czyli codzienie modlimy sie na za niich  i o nowe powołania 


    http://niepokalanow.pl/

  • No to już mam prezent dla brata na I Komunię. A nie jakieś tam drony...;)
    Podziękowali 1mamababcia
  • Niedługo w rodzinie pewnie będzie chrzest - na dniach ma przyjść na świat malutka kuzynka :) Myślę, że taka Wieczysta Msza Św to super prezent.
  • Gdzie dać na msze wieczyste ale chcę dać potrzebującym siostrom... Kto coś wie? Ktoś coś wie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.