Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki proszek do prania

edytowano listopad 2014 w Ogólna
był chyba kiedyś taki wątek ale znaleźć nie mogę..

jakiego proszku do prania używacie?
do tej pory prałam w jakimś płynie Woolite ale szału nie ma.
Zastanawiam się nad zmianą.

Polecicie coś.

Ktoś kiedyś pisał chemii z Niemiec, że lepsza, prawda to? i gdzie się toto kupuje
«1

Komentarz

  • Aneczka, od kilku tygodni kupuję płyny E albo KOKOSAL. Do ciemnych/ czarnych i jasnych. Spisują się. A kosztują kilka złotych.
    Niemieckie- dobre, ale chwilowo poza zasięgiem.
  • Polecam szczerze, jak ktoś ma dostęp - proszek z ALDI
    grosze kosztuje, niczym nie ustępuje persilom i arielom
    produkowany zagranicą
  • Nie używam proszków do prania.
    Przy naszej twardej wodzie musiałam dodatkowo stosować płyn do płukania, zeby trochę ciuchy zmiękczyć.
    Jak sie suszy na dworze to jeszcze ujdzie, ale jak zima na/przy grzejniku to sobie mozna było koszulka tętnice ponacinać ;)
    Takie sztywne było.
    Przeszłam na płyny piorące, żele i jest ok
    Kiedyś udało mi sie kupić świetny żel Persil niemiecki, bardzo skoncentrowany.
    Butelka 980 ml wystarczyła mi na rok prania białego :))
    Szkoda, ze dziś już go trafić niegdzie nie moge.
    Białe piorę w persilach niemieckich- uważam ze sa najlepsze!
    Dopieraja praktycznie wszystko!
    Na tluste plamy ma spray Sil niemiecki- poradził sobie z koszulka, która tonęła w oleju ( persil zostawiał plamy nawet po kilku praniach), a tu raz spryskalam i już !
    Ciemne piorę w płynach/ żelach do prania ciemnych ciuchów ale tu jyz nie zawsze jest produkt niemiecki
    nue nam zmywarki - płyn do mycia naczyń z Aldika - niebieski Akuta - moim zdaniem najlepszy ( sugeruje sie zapachem płynu :D )
    Płyn do szyb/luster biedronkowy Antypara, działa- nie parują mi okna kuchenne ani lustro w łazience ( do auta tez dobre)
    Jak po jakimś czasue zaczynaja parować ( tak po ok miesiącu) to wiem ze pora okna przetrzeć/ umyć :))
  • płyn do szyb robię sobie sama z octu olejku herbacianego i kilku kropel płynu do zmywania lub nabłyszczacza
  • Ocet+soda+olejek herbaciany stosuje do kafelków i blatów kuchennych
    U mnie ze wzg na to, ze wsrod domowników przewaga zimnolubnych (niestety) to w czasie okresu grzewczego zmora sa zaparowane okna w kuchni i lustro w łazience - wmurwia mnie to nie ludzko- próbowałam rożnych specyfików i na dłuższa metę radzi tylko spray biedronkowy, wiec jest u mnie póki co nr1

  • hipolit taki?
    image
  • Hipolit... na ROK?!
    @-)
    To ile się tego daje- łyżeczkę?

  • @uJa
    Tak dokładnie ten

    @Cart
    Tak
    Dokładnie na tyle nam wystarczyło.
    Na mocno zabrudzone ale takie błoto potreningowe wystarczyła łyżeczka do herbaty
    No i jak pisze Małgorzata nas jest tylko troje z tym, ze z 80% naszych ubrań to ciuchy jasne czyli pranie białe :))
  • to masz jakieś magiczne szyby u mnie nie działa i zawsze mam zaparowane
  • Czy ktoś wie, czy w proszku "Biały jeleń hipoalergiczny" można prać ubranka dla niemowląt? Ktoś prał? Chodzi o takie niemowlęta świeżo urodzone. Wiem, że są lovela, jelp, dzidziuś, ale na wszystkich jest info, że są specjalnie przystosowane do skóry niemowlęcia. Na białym jeleniu nie ma tej informacji, tylko, że dla alergików.

    Już go kupiłam i nie jestem pewna, czy mogę wykorzystać do wyprania ubranek dla tego, co ma się urodzić.
  • Ja teraz prałam wszystkie ubranka w białym jeleniu. W razie wątpliwości można dwa razy wypłukać. I tak czy dziecko będzie uczulone na proszek wyjdzie jak już będzie nosić ciuszki. U nas (CH) to nie ma specjalnych proszków dla dzieci. Mamy piorą od razu w zwykłych proszkach. Tylko ewentualnie w aptece jakieś eko można kupić. Poza tym Biały jeleń jest naprawdę delikatnym proszkiem, o bardzo słabym zapachu i właściwościach piorących (plamy należy bezwzględnie wcześniej zaprać).
  • Ja zawsze pralam w zwykłym. @tymka prala w Białym Jeleniu dla maleństwa.
  • A ja piore od zawsze nasze rzeczy w proszkach niemowlecych - Yelp albo Dzidzus. Bialy Jelen tez czasem. Nie lubie chemii. Drazn mnie zapach zwyklych proszkow.
  • Ja piorę w Dzidziusiu i Loveli dzieciakom a od kiedy wylądowałam na Wyspie to z Lidla płyn Fornil(moje i męża).Zajrzę do Aldi-mam blisko i przetestuję proszki.
  • Ja szukam skutecznego.
  • Ja maluchom w Loveli, a jak starsze to Vizir sensitive. A jak pojawi sie jakis problem skorny, to przez jakis czas piore w bialym jeleniu ale mydle w plynie (takim najzwyklejszym) tak na zapas, zeby ubranka nie podraznialy.
  • edytowano marzec 2015
    Biały Jeleń rzondzi. Tylko ten do białego podobno lepszy, niż ten do koloru. Płyn mi nie podszedł.
  • Ale proszek, proszek skuteczny dla dorosłych. Tylko ariel? Nie wiem, co to aldi.
  • mama moja chwali te kapsułki żelowe. raz dorwałam próbkę jakąś i rzeczywiście pieluszki z szarawych stały się białe.
  • Małgorzata wyżej pisała o arielowych. Chyba takie też próbki miałam.
  • edytowano marzec 2015
    Skuteczny proszek dla dużych to dla mnie oryginalny niemiecki Persil Megaperls uniwersalny i color. Na chwilę obecną kupuję na allegro.
    Edit - maluchy - Lovela, Biały Jelen
  • o dokładnie też używam od pół roku persil megapearls - różnica jak dla mnie jest kolosalna
    Podziękowali 1malagala
  • Zainteresowałam się pralką którą ztcw przyjmuje tylko plyn do prania (proszku niet).

    Minal rok od Waszych postów, czy możecie polecić dobry plyn uniwersalny?

    Czy moge sobie używać takiego cuda jednocześnie do bialego 90st, czarnego 90st i kolorów 40st.?
  • Wiesia, dobry i tani jest w lidlu. Marki własnej.
    Podziękowali 1wiesia
  • wiesia powiedział(a):
    Zainteresowałam się pralką którą ztcw przyjmuje tylko plyn do prania (proszku niet).

    Minal rok od Waszych postów, czy możecie polecić dobry plyn uniwersalny?

    Czy moge sobie używać takiego cuda jednocześnie do bialego 90st, czarnego 90st i kolorów 40st.?
    Wiesz do wszystkiego to do niczego, proszki do białych rzeczy zawierają wybielacze, aby biel była zawsze biała, więc przy kolorach dośc szybko by płowiały, natomiast np proszek do kolorów nie da tego efektu na bieli, choć teoretycznie mogłabyś wcześniej wymoczyć w sodzie i potem uprać w proszku do kolorów. CO do temperatury, nawet własnoręcznie robiony proszek w 40 stopniach daje rade, a kupne nawet w 30, więc temperatura dużego znaczenia nie ma. Próbowałam kapsułek z persila i te biorą rzeczywiscie wszystko, ale po wypraniu w nich (z dodatkowym płukaniem) i nastawieniu jeszcze raz z moim proszkiem (ekologicznym) i dodatkowym płukaniem nadal mocno pachniały a dzieci drapały się okropnie, więc myślę że to bardzo mocna chemia, ale jak komuś to nie przeszkadza to to wszystko weźmie (męża robocze spodnie z budowy w pyle i brudzie jak nówki wyszły)
    Podziękowali 2wiesia Małgorzata32
  • Tak @Agmar rozumiem z tymi rozjaśniaczami / wybielaczami optycznymi.
    Jednak teraz używam proszku uniwersalnego właśnie w takich kombinacjach kolorów i temperatur i zastanawiam się czy płyny dadzą radę analogicznie.
    Producent w przypadku zmiany płynu zaleca płukanie komór... może nie muszę tego robić dokładnie ;)
    Co do chemiczności to też ważne... drapacze w domu ;) Ech.

    @Dorota dzięki! Wybadam to cudo :)

  • @wiesia  ocet dość dobrze radzi sobie z pozbywaniem się chemii, może spryskaj komory a potem opłucz, chyba że mocno Ci się osadza (u mnie np płyn do plukania wiecznie komora zawalona glutami z płynu, wiecznie czyszczona ) to wtedy szczoteczka do zębów tylko zostaje. A wogóle nie niszczą Ci się ciuchy w takiej wysokiej temperaturze?
    Podziękowali 2wiesia Bridget
  • Polecam stosowanie octu zamiast płynu do płukania :) Przynajmniej u mnie się sprawdza :)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.