Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • Prosiłbym o głos zwłaszcza fanów bohatera tegoż artykułu
  • W Biblii psychopatów nie brakuje taki Herod np albo faraon co dybał na życie małego Mojżesza i kazał mordować małe dzieci.
  • edytowano styczeń 2015
    że nie wspomnę o pierwszym mordercy Kainie. I jeszcze bezczelnie kłamał Panu Bogu w żywe oczy....
  • ciekawy artykuł
    moim zdaniem metoda Szustaka opisana trafnie
    ale z zarzutem, że prowadzi słuchaczy do traktowania wydarzeń biblijnych wyłącznie symbolicznie się nie zgadzam, na mnie w każdym razie, nie ma takiego wpływu
  • Gość który napisał ten artykuł przedstawia się w ten sposób:
    Jarosław Dudycz jest wybitnym kibicem piłki nożnej. W każdym tygodniu ogląda co najmniej dziesięć meczów, zna składy większości klubów i rozumie tajemnice ich strategii transferowych. Potrafi wyróżnić sto schematów taktycznych i wie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Zupełnie przypadkowo zdecydował się na czytanie dokumentów Magisterium Kościoła i teologię. Przypadkowo też trafił na poezję. Tak naprawdę wierzy tylko w grę z klepki. Pisał o różnych rzeczach dla różnych ludzi, nigdy nikt się na niego nie skarżył. Można się do niego odezwać przez Facebooka, na pewno odpowie o każdej porze, bo śpi z tabletem.

    Jeśli takich autorów poleca Gregorius to przestaję się dziwić temu co wypisuje Gregorius na forum.
  • Ale konkretnie, co źle napisał, a nie kim jest. Argument ad personam.
  • Widać po notce, jakiś zdystansowany, a jeśli Greg poleca, to już Go lubię :D
    Tak w ciemno na razie - bo nie mam czasu ;)
  • jaki ad personam - sam się przedstawił w sposób bardzo infantylny i cały tekst ma taki poziom
    dziwię sie że Gregorius coś takiego linkuje
    Wysłuchałem kilku konferencji Szustaka i często powtarzał że jest kilka poziomów interpretacji Biblii - por. Verbum Domini pkt 37 i niżej - on skupia się głownie na tej która przybliża Słowo do życia konkretnego człowieka ale nie oznacza to, że wyklucza inne i tyle.
  • Rekolekcji o. Szostaka nie słuchałam, ale to co tutaj czytam, jak najbardziej jest zgodne z nauczaniem Kościoła.
    Zresztą treści w takich klimatach słyszałam wiele razy:

    " Bóg jest z człowiekiem, jest blisko, nie odwraca głowy od grzesznika. Nie zależy mu na kulcie, miłosierdzia chce, a nie ofiary. Nie uprawia z człowiekiem handlu wymiennego, nie chce wychować grzecznych ludzi, tylko chce pokazać ludziom prawdę o ich możliwościach. "

    ***

    " Bóg przychodzi do człowieka jako nauczyciel ludzkiego pokomplikowania, jako mistrz warstw osobowości, jako ktoś, kto pozwala nam żyć na nowo, bo uporał się z naszymi blokadami i pułapkami tkwiącymi z tyłu ludzkiej głowy. Przychodzi jako terapeuta, na którego projektujemy nasze zranienia i bóle, a On je wyprostowuje, pozwala dokonać nowych wyborów. "


    Sama prawda, sprawdziłam, przetestowałam. Najczęściej Pan posyła ludzi, którymi się posługuje, ale gdy nie ma takowych, to wtedy już osobiście działa.


  • Ja słuchałam kiedyś, i mówił że wyobraża sobie że Maryja usłyszała w sobie anielskie pozdrowienie, ale oczywiście nie wyklucza, że to konkretnie anioł pojawił się w pełnej formie jako osoba przed nią (to nie cytat tylko mniej więcej tak zapamiętałam). I wiele razy, że on traktuje coś jako metaforę ale oczywiście mogło być dosłownie tak jak jest napisane. Nie to co na pewnym wykładzie gdzie ksiądz zrobił palcami cudzysłów, mówiąc o raju, że to jest tylko stan duszy i rodzaj relacji z Bogiem a nie ogród.
  • @Malgorzata w poszukiwaniu może pomóc abp Fulton Sheen, zwłaszcza, że mamy już jedna pozycję wydaną po polsku.
  • Małgorzata dokładnie tak uważam. Wszyscy w dodatku są zaburzeni i każdy wymaga terapii.
  • Ja tam wolę powiedzieć że każdy jest grzeszny. Nie zgadzam się z twierdzeniem że każdy ma demona który go dręczy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.