Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejańska 3

11012141516

Komentarz

  • ja dzisaj kończę i z jednej strony chciałabym chwile odpocząć, ale ciągnie mnie do następnej.
    Podziękowali 2Barbasia wielorybek
  • mamababcia powiedział(a):
    Ja nie poznam raczej efektów, bo to nie moja intencja, ale wdzięczna jestem Panu Bogu, że mi pozwala tą trudną Nowenną się modlić. 
    Następną zaczynam 23. Czerwca, żeby skończyć 15. sierpnia.

    Zacznij sobie troche wcześniej bo jak jeszcze następną zaczniesz 15 sierpnia to skończysz w 7. Października w Matki Bożej Różańcowej.
  • Na 15. sierpnia już obiecałam. Potem zrobię sobie przerwę, bo będę na rekolekcjach.
  • Pierwszą skończyłam,zaczynam drugą.
    Ktoś zaczyna?
    @andora zaczęłaś?
    @AleksandraB dajesz radę?
    @mamlu?
  • Dziś kończę, następna za tydzień.
  • Zaczynam 23. czerwca, żeby skończyć 15. sierpnia.
  • A ja odpadłam trzy dni temu. 
    Znów odpadłam...
    W zabieganiu.
    I znow chce zacząc od nowa.

    Pocieszam sie, ze nawet jak po raz kolejny nie udało mi sie skonczyc, to przeciez kazda zdrowaska ma swoją wartosc.
  • Tak się cieszyłam, że kończę Nowennę i teraz odpocznę, a tymczasem chodzę z poczuciem, że mi jej brakuje.
    Kobieta jest pełna sprzeczności jednak.
  • Zwykle odmawiam rano,dziś zabałaganiłam i teraz sobie dopiero przypomniałam.
    Może ktoś jak ja zapomniał to przypominam , jeszcze zdążymy :)

  • Pewnie, ze zdążymy :)
  • mamababcia powiedział(a):
    Tak się cieszyłam, że kończę Nowennę i teraz odpocznę, a tymczasem chodzę z poczuciem, że mi jej brakuje.
    Kobieta jest pełna sprzeczności jednak.
    O tak :) Ale zdecydowanie zamierzam wytrwać w jednej części i 3 dziesiątkach do - tradycyjnie - ósmego września. A wtedy jedną po drugiej ;)
  • Dziewczęta (@mamababcia @Katia) alez się nie krępujcie ,jak Wam brakuje intencji to ja Wam podrzucę :mrgreen: 
  • Nie ma problemu. Nie wcześniej jednak niż po połowie sierpnia. Choć i swoich nie brakuje. Jednak do własnych często inaczej się podchodzi i czasami człowiek odpuszcza idąc na łatwiznę i wybiera inne formy.
  • edytowano czerwiec 2017
    @mamobabciu dziękuję za dobre serduszko,no kochana jesteś ale dam radę we własnym zakresie.Już i tak jestem Ci wdzięczna i winna  dozgonną wdzięczność za Twój najlepszy z najlepszych przykład jaki dajesz.Na pewno bez twojego przykładu nie odważyłabym się wystartować nawet.
  • Oj nie brakuje, oj nie ;)
  • Jako świeżo odlistkowana, czaję się, żeby coś napisać od juz kilku dni. Ale skoro przywiodła mnie tu teraz Nowenna, to chyba tu zacznę. Walczę z drugą. I muszę przyznać, że łatwiej mi szło z pierwszą. Może to kwestia intencji. Nie wiem. Walczę też z tym, żeby nie myśleć zyczeniowo. Ale łask jest wiele. Przestałam oczekiwać wzlotow emocjonalnych przy modlitwie. To chyba to zawsze przeszkadzało mi w regularnosci. Mając wcześniej problem ze zdrowaską na dzień dobry i dobranoc, teraz modlę się praktycznie cały dzień. Czasem panuje pustka emocjonalna. I jakość modlitwy spada. Ale jest poczucie obowiązku. Nie wiem jak to inaczej nazwać. Ogólnie mam dużo przemyśleń. Nie umiem tylko tak na raz wszystkiego wyłożyć. Ale zapanował spokój. I ufność. 
  • Dziękuję @Cyfra za to, co napisałaś... 
    Podziękowali 2mamababcia Cyfra
  • @Cyfra witaj, ja też jestem nowa na forum a Twoje przemyślenia o nowennie pompejańskiej są mi znane dokładnie. 
  • ehh intencje mam duza ale jakos ciezko ostatnio naeet dziesiatka z rozy idzie wiec chyba jezzcze popatrze :-(
  • Wczoraj skończyłam drugą Nowennę. Nie powiem, żeby było łatwo. Na pewno dużo trudniej niż przy pierwszej.  Pamiętam jak zaczynałam te pierwszą, to tak naprawdę nie wierzyłam w powodzenie. Jaka tam Nowenna? Ja mialam problem z jakąkolwiek regularną modlitwą. Myślałam sobie -  zobaczę przez jeden dzień. No i tak wsiąklam. Od jutra zaczynam następną. To mnie trzyma w ryzach. 
  • Czy wiesz, że jeśli zaczniesz nowennę pompejańską w święto Wniebowzięcia 15 sierpnia, zakończysz ją na święto Królowej Różańca Świętego – 7 października? Te dwie daty spinają wielkie święta Maryjne. Dzieli je dokładnie 54 dni.

    :)
    Podziękowali 1Laf2011
  • edytowano listopad 2017
    24.10. mój najstarszy został przyjęty do szpitala z ostrym zapaleniem trzustki, przez tydzień nie było żadnej poprawy, wręcz przeciwnie. We Wszystkich Świętych zaczęłam Nowennę Pompejańską w Jego intencji i wyobraźcie sobie, że właśnie od 1 listopada zaczęły się minimalnie poprawiać wyniki. Od poniedziałku 6.11.zaczął dostawać jakieś jedzenie (do tej pory był na samych kroplówkach), po niedzieli ma mieć operację. Lekarze powiedzieli, że zapalenie było ciężkie i trudne. Teraz już z górki, jeden się tak wyraził.
  • Może ktoś chętny na wymianę intencji do Nowenny?
  • @Skatarzyna a kiedy chcesz zacząć? 
  • Jakoś niebawem. W 3 Króli np?
  • Jakby Ci nie zrobiło różnicy dwa dni później tzn. od 8go to ja bym się pisała.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • A tak z ciekawości... co Wam daje zamiana intencji?
  • @pietruszka to się umówimy 
  • @kika0 - mnie bardziej dyscyplinuje. 
    Podziękowali 2kika0 Katia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.