Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Katolicki "must have"

2»

Komentarz

  • @Anawim, przeczytałeś może książkę, o której wspominałeś (Stworzenie i początek wszechświata)? Ja właśnie kończę, ciekawa jestem wrażenia:)
  • dla młodszych dobrą pozycją jest "Marcelino chleb i wino" i "wielka podroż Marcelina"
    Ale widzę, że tu raczej poważniejsze propozycje...Natomiast moje dzieci pochłaniały po I Komunii ( a właściwie już przed ) obie te pozycje...bo tam pięknie jest opisana Przyjaźń Jezusa z chłopcem
  • edytowano maj 2015
    @OlaOdPawla
    tylko przeglądałem u rodziców, siedząc na ubikacji :P nie pamiętam dokładnie, co tam było napisane; ze spisu treści domyślam się, że można ją traktować jako kompendium zrobione z innych książek Hellera. :)

    Ogólnie Heller na mnie robi bardzo pozytywne wrażenie. On jest antyfundacjonistą, tj. uważa, że nie ma niepodważalnych podstaw w nauce, z których potem można wszystko wydedukować.

    Robi bardzo dużo dobrego, przerzucając mosty pomiędzy nauką i filozofią oraz nauką i teologią (ostatnio wyszła książka "Teologia nauki"). Rzeczowo zbija argumentację inteligentnie zaprojektowanych; wskazuje na pułapki konkordyzmu (czyli mieszania nauki i teologii), np. w utożsamianiu Wielkiego Wybuchu z momentem stworzenia.

    Trudno tak ogólnie pisać :) możemy podyskutować konkretne zagadnienie. Załóż jakiś fajny wątek z tym, co zrobiło na Tobie szczególne wrażenie, chętnie się włączę. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.