Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pończochy antyżylakowe - jakie polecacie?

2»

Komentarz

  • @Haku, ale mi nie chodzilo zeby nie nosic, tylko chcialam tanszej firmy.
    mialam Pania Terese, zadowolona nie jestem, ale tez widze ze teraz sa na mnie po prostu za duze. W poprzedniej ciazy nie narzekalam tak na nia.
    Teraz chcialam cos innego sprobowac widzialam ze polecano tu wczesniej RELAXAN czy jakos tak, dlatego pytalam.
    @Nika76 dzieki za odpowiedz
  • @ramatha, sprawa idzie o to, że ja w ciąży w Himkiem miałam dobrane rajstopy a w ciązy z Kośką wzięłam tamte (nieco lżej trzymały) zaraz jak się dowiedziałam żem w ciąży i uczciwie nosiłam i tamte i takie pżylakowe innej marki ale się okazało, że to nie wystarczyło :(
    Jak mi sie zakrzep zrobil i jeszcze raz dobrałam rajstopy i mnie ścisnęło porządnie to dopiero sobie przypomniałam jak to powinno byc :(
  • nawet te 280zł w obliczeniu na miesiące ciązy to wychodzi trochę ponad 30zł na miesiąc. Wiem, że drogo - ale i tak taniej niż lekarz na gwałt (120zł doppler) x 2, siedzenie na IP (byłam 4 razy!) leki antyzakrzepowe (ponad 150zł jak nic) i zastrzyki na stałe do końca ciąży (tego już nie liczę)
  • Aaaaaa .... No widzisz to tej historii nie znalam. Dobra... To kupie jedne te drogie chyba . Nastraszylas mnie, ale to dobrze w koncu przynajmniej podjelam decyzje. A tak bujam się od poniedziałku.
    @Haku .. Tylko jeszcze powiedz czy kupowalas moze gdzies w internecie czy stacjonarnie?
  • stacjonarnie na gocławiu w Warszawie - jak jesteś z Warszawy (lub nie) dla kobiet w ciązy doppler i dobranie rajstop jest darmowe w Centrum Flebologii na gocławiu
  • nie jestem z Warszawy, z pogranicza Wielkopolski i Dolnego Ślaska obecnie, najblizszy stacjonarny punkt mam we wroclawiu, ale dojazd na dwa razy tam tez w najblizszym czasie nie jest mozliwy. Szukam w internecie ale nie widze zeby gdzies mozna bylo je kupic.
  • Nosiłam pończochy konstrukcji całą poprzednia ciaze. Nic mi nie przeszkadzało, było ok mimo upałów.
    A w tej ciąży, jeszcze nie takiej wysokiej, drapią,  kuja, odparzają, spadaja.
    A dobrałam znowu u lekarza nie to że używam tamtych.
    Ktoś tak miał z nimi?
    Jakiś pomysł co zrobić?


  • Dla mnie one są nie do zniesienia już...
  • Mi najbardziej pasuje Veera. Jestem po operacji żylaków.
  • Na razie pomogło wypranie w innym mydle
  • edytowano marzec 2021
    Odkopuję, bo muszę zakupić na wiosnę i lato. Jakieś nowe doświadczenia w temacie moze się pojawiły u kogoś? Chciałabym w miarę cienkie 2 st.kompresji, zachęcającą cenę mają Aries Fine (ktoś uzywał?) Fajne są Mediven sheer cośtam, ale dwa razy drozsze.. A cienkie, więc pewnie mnie trwałe niz normalne antyzylakowe.
    Jeszcze biore pod uwagę venoflex secret, ale one jednak grubsze ciut.
  • edytowano marzec 2021
    @WandaB, fajne są te mediven sheer, wytrzymałe jak na takie cienizny. Miałam już kilka par i tylko raz mi się udało zahaczyć na kleczniku zaraz w pierwszych dniach noszenia tak, że zrobiła się mała dziurka (zaszylam sama i nosiłam dalej). Zwykle chodzę długie tygodnie zanim się zaczną drzeć. 

    I fajne są amerykańskie convari - nie pamiętam modelu, musiałabyś sprawdzić - też cieniutkie (nawet cieńsze niż ten mediven), trochę mniej eleganckie bo wyraźniejsza jest siatka, ale za to dwa razy tańsze s bardzo ładnie trzymają nogi w ucisku i bardzo przewiewne.
    Te amerykańskie musialabys doczytać - inna nazwę mają chyba te z 2 st ucisku a inna z 1, jedne to były mercato a drugie nie pamiętam. W zeszlym roku kupowałam za 80zl. Rok wcześniej w innym sklepie za 100zl. I tak dużo taniej niż mediven.
    Tylko przyznaje, że podejrzewam że w razie uszkodzenia w tych convari szybciej poleci oczko

    zakładanie i zdejmowanie tylko w rękawiczkach
    Podziękowali 1WandaB
  • Podepnę się tutaj.
    Szukam zwykłych rajstop ale z fajnym pasem w pasie :D Chodzi mi o to, żeby nie robiły fałdek na brzuchu. Ktoś coś poleci?
  • @Polly caldezonia total shaper mi robią prawie płaski brzuch bez fałdek ;)
    Podziękowali 1Polly
  • @Agnieszka88, dzięki, muszę spróbować.
  • edytowano grudzień 2021
    Ja polecam ze sklepu Venoflex pończochy uciskowe - https://venoflex.pl/rodzaj/ponczochy/ Tylko pamiętać trzeba, że modele powyżej pierwszej klasy kompresji trzeba konsultować ich użycie z lekarzem, na własną rękę stosowanie leczniczych pończoch jest niewskazane! 
  • az mi się przypomniało jak mąż pojechał kupić dla siebie na noge  bo lekarz zalecił a pani mu wyjmuje koronkowe pończochy :joy: 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.