Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szwajcaria: muzułmańskie dzieci nie chcą chodzić na koedukacyjne pływalnie

edytowano październik 2008 w Polityka
Orzeczenie szwajcarskiego sądu, który odrzucił żądanie jednego z wyznawców islamu, domagającego się zwolnienia swoich synów z obowiązkowych lekcji pływania w grupie z dziewczętami, spotkało się krytyką ze strony muzułmańskich organizacji europejskich. Islamscy przywódcy duchowi twierdzą, że poglądy religijne muzułmanów powinny być respektowane.

Niektóre szkoły szwajcarskie podjęły kroki, mające zachęcić muzułmanów do uczestnictwa w lekcjach pływania. W tym celu wybudowały oddzielne baseny i przebieralnie dla dziewcząt i chłopców. W większości jednak placówek muzułmańscy uczniowie i uczennice, przy aprobacie rodziców, notorycznie unikają koedukacyjnych zajęć z wychowania fizycznego.


>> więcej

Komentarz

  • [cite] Agnieszka:[/cite]
    tutaj sa baseny i normalnie wszyscy razem uczestnicza w zajeciach,nie chcesz nie przychodzisz i kropka
    Prawdopodobnie jeszcze-emigraci żyjąc na terenach misyjnych ( / terenach podboju) chcą być bardziej radykalni.
  • Niech tubylcy zobaczą, kto tu rządzi. Ten kto ma dużo potomstwa.
  • Szukaj to arcyciekawe narzędzie :bigsmile:

    A tak niedawno rozprawialiśmy o niekoedukacyjnych plażach itd.
  • Dobre :-)

    Swoją drogą ti u syna w szkole już mają osobno WF o szatniach nie wspomnę nawet. to oczywistość.
  • To dobrze świadczy o muzułmańskich dziewczętach.
  • Ja tam nie rozumiem, dlaczego basen ma być obowiązkowy. Poza tym ja rozumiem dostosowanie się do panującej kultury itd, ale też nie do końca. Dzieci imigrantów są już obywatelami i mają prawo do kontynuowania wyznawania swojej religii. Komu to szkodzi, jak te dzieciaki nie pójdą na basen? Przecież nikomu nic nie wmuszają, tylko chcą, aby im też nie wmuszano... przypomina mi to kwestię edukacji seksualnej.
    Ja przez całą szkołę miałam w-f z samymi dziewczynami, chłopaki mieli osobno i nikomu to nie przeszkadzało.
    A Szwajcaria to ogólnie dziwny kraj jest... ale to już nie ten temat.
  • A baseny dla gejów, lesbijek i transseksualistów? Oni też czują się dyskryminowani.
  • Nie rozumiem tego kompletnie- edukacja seksualna- nie, a koedukacyjne zajęcia na basenie- tak?
    Gdzie są Ci wszyscy, którzy się opowiadali przeciwko plażom d/m? Nie wiem jesteście skłonni opowiedzieć się przeciwko własnym przekonaniom, byle by nie wyszło po myśli muzułmanów.
    Widzę brak konsekwencji.
  • [cite] Milagro:[/cite]
    Gdzie są Ci wszyscy, którzy się opowiadali przeciwko plażom d/m? Nie wiem jesteście skłonni opowiedzieć się przeciwko własnym przekonaniom, byle by nie wyszło po myśli muzułmanów.
    Widzę brak konsekwencji.
    Nie wiem jak inni, ale ja w tym wątku już poparłem muzułmańskie dziewczęta, które nie chcą chodzić razem z chłopcami na pływalnie.
  • Tak wiem, dlatego nie odnosiłam się do Ciebie. Co jak co, ale niekonsekwencji jeszcze u Ciebie nie spotkałam.
  • [cite] Brawario:[/cite]
    [cite] Milagro:[/cite]
    Gdzie są Ci wszyscy, którzy się opowiadali przeciwko plażom d/m? Nie wiem jesteście skłonni opowiedzieć się przeciwko własnym przekonaniom, byle by nie wyszło po myśli muzułmanów.
    Widzę brak konsekwencji.
    Nie wiem jak inni, ale ja w tym wątku już poparłem muzułmańskie dziewczęta, które nie chcą chodzić razem z chłopcami na pływalnie.
    To chyba oczywiste że ja też.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.