Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szparagi

2»

Komentarz

  • Wiązanka za 4,9zł...<3
  • U nas na bazarze, po 7,50... w carrefourze tańsze, ale wyglądają jak zmutowane takie meeeega grube
  • Dobra, szpargowe panie. Co myślicie o koncepcji podsmażenia na oliwie młodego czosneczku, białych szparagów w kawałkach, pomidorów i cukinii? Oraz wymieszaniu tego z razowym makaronem? Mam obiad typu "przegląd resztek ze szparagami" i to by mi pasowało. Zalać to śmietaną 36% i zrezygnować z cukinii? Nie wiem, bo jako ciężarna "coś" bym zjadła, ale niekoniecznie to co wymyślę będzie jadalne dla ogółu :-S
  • Dobra, głos na tak, idę robić. Na deser dla odmiany truskawki. Usmażyłabym je z boczuniem, ale wątpię czy rodzina odniesie się ze zrozumieniem.
  • z dwojga wole cukinie niz smietane, moje dzieci tez, ale z ochotami ciezarnych nie bede dyskutowac;)
  • W sumie śmietanę zużyje się do truskawek, więc efekt będzie ten sam.
  • Refleksję mam po spożyciu - po co ja te przepyszne szparagi, duszone z cukinią, czosnkiem i pomidorami, zanieczyściłam makaronem?! Przecież dzieci jadły w placówce >-) , J mógłby zjeść na mieście albo kanapkę, a z S ostatecznie bym się podzieliła... /:)

    Jutro na obiad szparagi duszone z cukinią i czosnkiem jako warzywo do mięsa. Jako mięso szparagi z boczkiem. Jako że dzieci po posiłkach placówkowych żądają "normalnych obiadów, mamusiu, mięsa z sosikiem i ziemniaczkami i może być jakaś marchewka" to będą ziemniaki. Młode, ostudzone, w kosteczkę, z cebulą surową, koperkiem, oliwą, musztardą francuską - z kulkami - i plasterkami zielonych szparagów, też na zimno. Hahahahha, odkryłam nowe kulinarne niebo!!!
  • przez Ciebie zaluje, ze kupuje tylko dwie wiazanki codziennie:P
  • Gorzej, ja kupiłam tylko jedną... 8-| Może mi J wracając z BB kupi drugą, bo w naszym wiejskim markiecie kupiłam ostatnią.
  • A ja mam pytanie czy do zupy mogę dorzucić końcówki zielonych szparagów? Jakoś nigdy nie gotowalam zupy szparagowej.
  • @Lila - zdazysz ;-)
  • Kupiłam szparagi, będą jutro.. tylko nie wiem w jakiej wersji... aaaa :)
  • pieczone w boczku wędzonym - jasne zrobiłam , ale musiałam trochę podlać oleju , bo mi wysychały i posypałam serem , który się stopił
    kupiłam tez zielone ,ale były bardzo cienkie i ...nieładnie pachną
  • Ja robiłam dziś krem porowo ziemniaczany i wyjątkowo dorzuciłam szparagi- całe z główkami. Zmiksowałam.
    Pyszny!!
  • @Anulcia moze zacznij od śniadania? Omlet jajeczny ze szparagami albo sadzone położone na szparagach albo jajecznica ze szparagami albo ...... :) ach :x
  • :) coś się wymyśli :)
  • Makaron razowy z podsmazonymi na mlodym czosneczku i podduszonymi szparagami,cukinia i pomidorami. Jestem w szparagowym niebie. Dawajcie pomysly.

    A wczoraj na obiad na cieplo wymieszane mlode pokrojone ziemniaki,szparagi w kawalkach i leciutko podsmazona z nimi cukinia oraz delikatnie obgotowany kalafior. Duzo koperku i musztardy kulki,kefir do picia,zycie jest piekne. :x
  • Tak,zjadasz od razu po ugotowaniu. Ja zrobilam do tego surowke z pomidorow z cebulka,bo mialam poczucie ze powinnam. Miesa jakos nie mialam poczucia ;-)
  • Wróciłam w poniedzialek z zaglebia szparagowego... Miałam nadzieje, ze przywiozę cale wiadro jak zawsze... A tu klops, szparagów nie ma. Za sucho? Noce za zimne? Buuuu.... :-(
  • Już po nas, przepadliśmy...
    Zrobiłam szparagi pieczone w boczku wędzonym... Nawet Z. uznała, że dwie porcje (czyli kilogram szparagów!) 'Tłustych zielonych patyczków' to mało dla nas....
  • Ha. Ja też. Najpierw owinięte boczkiem wędzonymi pieczone w piekarniku. Teraz pokrojone, z kawaleczkami wędzonego, swojskiego boczku. Dam ociupke makaronu.
    Znalazlam w zamrażarce zapomniany kawalek wsiego domowego boczku.
  • @Emilia a te kulki to co? Mozarelka?
  • Tak,u nas tak na musztarde francuska mowimy.
  • Nie blanszuję nic a nic
  • Nie róbcie szparagow by @Maciejka! Bo mąż się na was obrazi, że wszystko same zezarlyscie! Przetestowalam. Jutro powtórka. A pojutrze może z boczuniem:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.