Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

piąta cesarka???

1235»

Komentarz

  • Dzieci maja niezwykla wrazliwosc i czesto widza wiecej niz my. A jak kto sceptyczny co do podobnych historii, to odsylam do ksiazki "Czarny sakrament". Przerazajaca, naprawde prze-ra-za-ja-ca.
  • Jakie lek dawali Ci do znieczulen? jaka droga? bo intryguja mnie nowinki i nowe skutki uboczne...
  • Zaraz wrednie, po prostu mało rozumna jestem :P w ll trym. :(|)
  • No, zalezy, bo jesli ZZO lub podpajeczynowkowe i mial to byc skutek znieczulenia, to dosc ciekawe, ze tak jednostronnie - a miala byc to wina nowego leku, wiec chcialabym wiedziec, ktory to lek konkretnie. taka ciekawosc zawodowa mnie zzera.
  • nie słyszałaś o tym nowym leku?
    po którym boli tylko jeden obojczyk?
  • Ma prawo nie wiedzieć. Ja nawet nie wiem jakie znieczulenie mi dali,a co dopiero jakim lekiem. W wypisie też niewiele napisane. Bardziej się człowiek interesuje karmieniem dziecka i zwalczaniem bólu niż tym jaki lek dali.
  • Ja tez nie wiem jaki lek i w jakiej dawce i co w ogóle się ze mną działo tez do końca nie wiem. Po cesarce jedyne o czym myślałam to co zrobić żeby synek nie płakał i jak iść po ścianach żeby nie bolało.
  • Każda kobieta inaczej przechodzi CC. Po 3CC na sali ze mną była dziewczyna po 2 CC, którą dosłownie haftowali na stole, a nie zszywali (1,5 godz). Włożyli jej w brzuch siatkę (nie wiem jakiego typu i jak się to fachowo nazywa)W każdym razie przy pierwszej cesarce zrobił się jej tak duży krwiak w brzuchu i w drugiej dobie musiała być ponownie otwierana- kolejna operacja eliminacja krwiaka. Ja dostałam 1dren przy 3 cesarce ona dwa przy 2-giej. Nigdy nie wiadomo, jak może przebiegać CC. Jedna ma 4 i jest ok a druga przy pierwszej już ma problemy. Więc jest to poważna operacja.
  • @InSpe No wlasnie nie slyszalam. Moze dlatego, ze nie jestem anestezjologiem. Ale z tego , co pamietam, znieczulenia podpajeczynowkowego i zewnatrzoponowego nie da sie podac do ramienia, wiec te droge mozemy wykluczyc. Po kroplowce, owszem, jedno ramie moze bolec. Dlatego wiec z ciekawosci zapytalam, co to za nowy lek, majac nadzieje, ze Kolezanka moze bedzie wiedziala.
  • Ja 5 miałam taką ranę, że studentki przecierały oczy ze zdumienia jak można kogoś pokroić z góry na dół jak 100 lat temu. Po prostu podczas cc dzieją się czasem rzeczy nieprzewidywalne , jednej osobie po 7 cc goi się jak na psie , inna może umrzec przy 1. No różnie to bywa.
  • Tak sie z tym znieczuleniem zastanawiam... Leżała ze mną dziewczyna na sali poporodowej znieczulana do porodu sn. Znieczulenie zadzialalo na polowe ciała (tylko na prawa) . Anestezjolog mowil, ze tak sie zdarza. Moze wtedy jest możliwość ze boli tylko jeden obojczyk? A jeszcze sie chciałam zapytać, do Sn mpze buc takie same znieczulenie jak do CC? Czy to są inne zupełnie?
  • Właśnie sie sama za głowę zlapalam, CC nie dali by się przetrwać przy znieczuleniu tylko prawej strony.
  • akurat nie jej tego brak...
  • nie rozumiem @AnnaLena twych wycieczek w moją stronę, ale co racja to racja, trzeba mieć wyobraźnię...
  • @gosssiunia w jakim wieku masz synów? Jak masz ochotę popisać na jakieś inne tematy niż piąta cesarka to załóż wątek jakiś inny, póki masz zielony listek nie możesz pisać w innych wątkach niż poczekalnia. Wpisałaś się do wątku powitaniowego?
  • To zapraszam do wątku Powitanie, napisz kilka słów o sobie.
  • Pisz i zakładaj nowe wątki, to poznasz lepiej co i jak działa.

    Brakuje dla listków taki vademecum. :)
  • Napiszę, bom ciekawa dla siebie. Wydawało mi się, że nie ma w ogóle takiej możliwości, żeby czyjaś dusza błąkała się po świecie po śmierci. Od razu jest sąd jednostkowy i czeka się w odpowiednim za uczynki miejscu na Paruzję. To usłyszałam na jakiejś konferencji (nie pamiętam szczerze mówiąc)w kontekście wywoływania duchów-niemożliwego, bo to nie dusze ludzi tylko demony. To nie jest zgodne z nauką KK?
  • @Ojejuju Z piora mi to wyjelas. Wlasnie mialam pisac o postrzeganiu rzeczywistosci przez dzieci. Ja pamietam, ze dzieckiem bedac, bardzo - az do paniki prawie - balam sie stania w korytarzu w moim bloku. Bo mi sie przysnilo , ze po owych korytarzach sciga mnie...pociag...podmiejski:) Glupie, ale lek zakorzeniony mialam gleboko.
    Co do ksiedza proboszcza- jesli tak powiedzial, to wypowiedz godna raczej druida, niz kaplana katolickiego.
    jeszcze o znieczuleniach - oczywiscie, ze inaczej znieczula sie do CC, a inaczej do SN - bo tez i innych nieco skutkow owego znieczulenia oczekujemy. A jeszcze przeciez bierze sie pod uwage wszystkie obciazenia pacjentki itp itd. To nie jest tak, ze kazdej podaje sie to samo i tak samo. Dolegliwosci bolowe ograniczone do barku po jednej stronie raczej laczylabym z: pozycja i sposobem podania, ew. dodatkowa kroplowka, ew pozycja w czasie zabiegu, lub ewentualnymi zmianami w kregoslupie, natomiast, u licha, nie z konkretnym preparatem. Nie ma takiej mozliwosci.
  • hm... w miejscu ktorym mieszkamy byly okopy. nikt z rodziny nie lubial w nocy chodzic do piwnicy bo "cos" sie czuło. moja babcia miała kiedyś paranormalną sytuacje ktora jakby " zniknęla"/rozpłynęla się w piwnicy. ale my ogólnie w rodzinie mamy troche jakby "szósty" zmysl w niektorych sprawach, wiec moze to indywidualna kwestia? :-/
  • Pytanie czy bez wiedzy,że tam ktoś umarł ktoś inny czuł by 'obecność' ;) tak jak pisała Ojeju-trudno było by znaleźć miejsce nienawiedzone :)
  • Doswiadczenie egzorcystow pokazuje, ze takie historie maja czasem miejsce naprawde.
  • Tylko sprecyzujmy, czy to duch/dusza człowieka, czy demon który się podszywa pod kogoś. A tak podobno jest przy 'wywoływaniu duchów'. Jeśli jest Bóg to i demony, nikt tu nie twierdzi, że tej rzeczywistości nie ma. Tylko na chłopski rozum jakiś porządek i ład w tej materii-'Przejścia' musi być... Dziwi mnie, że ksiądz mógł coś takiego podchwycić. Będę pytać mądre głowy przy najbliższej okazji jak to jest...
  • OT: niezawodna annalena ze swoim jadem X(

    :-&

    a kysz!
  • edytowano czerwiec 2015
    @gosssiunia, tu nie chodzi, o to, żeby ktoś był po Twojej stronie, a ktoś przeciwko Tobie. Daj się poznać w innych wątkach. Uwierz, działy się tu już różne historie, a wiesz, to tylko internet jest. Dasz się poznać i zniknie problem.
    Możesz zakładać nowe wątki w poczekalni. Możesz dodawać wpisy w "poczekalni". Jeśli chcesz oczywiście.
  • no trzeba grubo chleb posmarować masłem i kawał kiełbasy do ręki wziąć...można także pomidora z cebulką dołożyć...
    Mam nadzieję, że pomogłem...jak coś to pytaj...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.