Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problem mieszkaniowy

Sytuacja wygląda tak, że aby kupić mieszkanie z przetargu, trzeba oprócz wadium, resztę wylicytowanej ceny mieszkania wpłacić w ciągu dwóch tygodni. I tu jest problem, bo wpłacić by trzeba pieniądze otrzymane ze sprzedaży starego mieszkania (w którym mieszkamy-a nie ma na razie kupca). I zastanawiam się czy jest jakies rozwiązanie, np. jakiś kredyt pod zastaw tego mieszkania, który spłaciłoby się jak uda się je sprzedać.

Komentarz

  • Można wziac kredyt hipoteczny pod to stare mieszkanie. Ja bym wystapila o niego przed licytacja, żeby na pewno się zmiescic w czasie i sprawdzila, czy na mieszkanie da się wziac kredyt hipoteczny ( często problemem są grunty).
    Można tez próbować wziac kredyt na nowe mieszkanie - ale tu trzeba wnioskować o przedłużenie tego czasu na spłatę do miesiąca ( 4 tygodni?) i wczesniej pozałatwiać wszystkie papiery i umówić się z bankiem. Mysle, ze tu byloby niższe oprocentowanie.
    Nie wiem, skąd jesteście, w jakim wieku i jakie mieszkanie Was interesuje, ale ma wejść w życie nowelizacja ustawy o MDM, np. w Warszawie rodziny wielodzietne być może będą mogly dostać do 120 tys. dofinansowania do kredytu.
  • Doplaty będą w calej Polsce, ale wysokość zalezna od lokalizacji.
    Na stronie mieszkaniedlamlodych.pl odpowiadają na pytania i wszystko jest wyjaśnione.
    Tez się boję kredytów, ale gdzies kiedys przeczytałam, żeby w zyciu nie kierować się strachem ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.