Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prąd zdrożeje nawet o 40 proc.?

edytowano listopad 2008 w Polityka
Prąd zdrożeje nawet o 40 proc.?

Dostawcy energii chcą 40 proc. podwyżki cen za prąd! Wnioski o ustalenie nowej taryfy na przyszły rok złożyło już 13 firm energetycznych.

13 firm energetycznych złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o ustalenie taryf na energię elektryczną na przyszły rok. Wniosek czternastej spółki, RWE Polska, nie dotarł jeszcze do urzędu.

Obecne taryfy energetyczne obowiązują do końca grudnia. Aby nowe stawki mogły obowiązywać od 1 stycznia nowego roku, URE musi opublikować decyzję najpóźniej na 14 dni przed tym terminem. Nie wiadomo jeszcze, jakich dokładnie podwyżek chcą zakłady energetyczne. Jednak według nieoficjalnych informacji może chodzić nawet o 40 proc. podwyżki.


se.pl

Komentarz

  • Chyba pogłupieli, 40 %???:shocked:
    Nic, tylko świeczki nam zostają:dinner:
    K
  • I tak wyjdzie taniej bo będziemy rzadziej do lodówki zaglądali.
  • wielodzietnych nam przybędzie...
    P
  • A temperatura wody do której dokopał się o. Rydzyk w Toruniu ma najprawdopodobniej 70 stopni. Będzie produkował energię elektryczną. Takich miejsc w Polsce mogłyby być setki!
  • Nowobudujący domy często inwestują w pompy geotermalne , na początku spory wydatek , ale potem się zwraca. Niektórzy zakładają na dachach baterie słoneczne , ale ponoć ich wydajność jest zbyt mała na ogrzanie całego domu .
  • W Niemczech niemiecki rząd inwestuje setki milionów euro w wiercenia geotermalne. Obecnie jest tam prowadzonych ponad 150 inwestycji na terenie całych Niemiec. W Polsce Tusk zabiera wykonawcom wcześniej przyznane unijne środki na geotermię.:cry:
  • Co ty Werka opowiadasz? Przecież jeśli my tych pieniędzy z EUnii nie wykorzystamy, to jeszcze zapłacimy karę.
  • [cite] Werka:[/cite]A niech sobie wierci, ale nie za unijne (czyż nie jest wszak Unia carstwem Szatana?), ani z naszych podatków :-) ma swoje datki na tacę i na radio....
    Na złość babci odmrozisz sobie uszy.
  • [cite] Werka:[/cite]A niech sobie wierci, ale nie za unijne (czyż nie jest wszak Unia carstwem Szatana?), ani z naszych podatków :-) ma swoje datki na tacę i na radio....
    Przepraszam bardzo, ale ta cudowna UE ma te pieniądze też z naszych polskich podatków.
  • Nie żartuj :shocked: Rośnie? :confused:
  • Trzeba sie bedzie na powaznie zabrac za ten wiatrak, co go juz mamy czesciowo w róznych zakatkach na dzialce :>
  • [cite] Werka:[/cite]A niech sobie wierci, ale nie za unijne (czyż nie jest wszak Unia carstwem Szatana?), ani z naszych podatków :-) ma swoje datki na tacę i na radio....
    A może Ty Werka jesteś z tego lobby energetycznego, które jest przeciwne rozwojowi geotermii w Polsce? :wink:
  • O, ja jestem wszechtronną lobbystką :-)
    -----------------

    Co by nie zalatwiać, tam Werka na tronie. :whorship:
  • Co by nie zalatwiać, tam Werka na tronie.
    Znaczy się na kiblu?
  • Wszechkiblowa lobbystka?
  • [cite] mona:[/cite]Wszechkiblowa lobbystka?
    Tylko nie wszech tylko nie wszech, umówmy się na pankiblową lobbystkę.
  • [cite] Ula:[/cite]Trzeba sie bedzie na powaznie zabrac za ten wiatrak, co go juz mamy czesciowo w róznych zakatkach na dzialce :>
    :) obawiam sie ze produkowanie energii elektrycznej na własny uzytek jest w Polsce nielegalne - trzeba ja sprzedawac 'do sieci'...
  • Biorąc pod uwagę feministyczne zapędy Werki powinno być panikiblowa lobbystka.
  • Z kolektora na dachu da się ogrzać wodę przez cały rok. Miałam tak na stancji. Dwa kolektory, 10 osób w domowstwie.
    Co do energii - mój wuj ma wodną elektrownię. Wszystko musisz sprzedać, ale z elektrowni dostajesz za darmo.
  • [cite] mona:[/cite]Biorąc pod uwagę feministyczne zapędy Werki powinno być panikiblowa lobbystka.
    To chyba nie brzmi zbyt sympatycznie.
  • Przepraszam Werkę, to była zabawa słowami. Mogło z tego wyjśc niechcący:

    "Wulgarne poniżanie bliźnich

    Ubliża godności człowieka odnoszenie się do niego w sposób ordynarny, wulgarny lub takie mówienie o nim przed innymi. Język, który ma być na usługach dobra, prawdy i miłości, nie powinien kalać się wyrażeniami wulgarnymi i przykrymi dla innych."
    :shamed:
  • [cite] Maciek:[/cite]
    [cite] mona:[/cite]Biorąc pod uwagę feministyczne zapędy Werki powinno być panikiblowa lobbystka.
    To chyba nie brzmi zbyt sympatycznie.
    Masz coś do Czechów?
  • [cite] Taw:[/cite]Masz coś do Czechów?
    Czeszka tylko mnie rozśmiesza, chociaż lubię Czechów
    Gdybym wydał się za Czeszkę, umarłbym ze śmiechu!

    :cool:
  • [cite] Maciek:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]Masz coś do Czechów?
    Czeszka tylko mnie rozśmiesza, chociaż lubię Czechów
    Gdybym wydał się za Czeszkę, umarłbym ze śmiechu!

    :cool:
    A na łożu śmierci ostatkiem sił wyznałbyś "Nic z tego nie rozumie..."
  • Czy krzyż na koronę może wrócić... a co na to prof. Nowak?
  • imgp0725jt7.jpgZ racji tego że obrazek mały to dopowiem: Krzyż z korony spadł po przewrocie majowym jeszcze tego samego roku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.