Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prawdziwa historia o dziewczynce, która rozmawia z Jezusem

2»

Komentarz

  • dusza nie ma zmysłów, ale przecież jako połączona z ciałem je ożywia.
    czy jako taka nie ma "sterowników" do ciała - potrzebnego oprogramowania?
    czy zatem w potencjalności nie może teoretycznie korzystać ze zmysłów, których nie ma?
  • Czy Ty się ze mnie śmiejesz, @Anawim? :-?
  • uśmiecham się do Ciebie
  • takie głupoty walę? ;)
  • edytowano sierpień 2015
    Nie mam pojęcia!
    Generalnie metafora software-hardware dla relacji umysł-ciało ma swoje źródło w kartezjańskim dualizmie, gdzie ciało jest maszyną a dusza odrębną substancją. Biorąc choćby za przykład wątek autystyczny i wpływ jelita na rozwój umysłu, trudno przyporządkować duszy umysł, a ciału jelito. Polecam książkę Damasio "Błąd Kartezjusza"; jest o jelicie i umyśle.
  • a nie źródło u Plotyna?
  • a Plotyn uważał, że ciało jest maszyną? :) dualizm pochodzi od Platona
  • wiem, że dualizm pochodzi od Platona, ale Plotyn go nieco po chrześcijańsku przekabacił a potem zajął się tym dalej św. Augustyn
  • chyba najsensowniejszą dla katolika teorią umysłu jest emergentyzm; bardzo dobra książka w temacie teorii umysłu (mam wersję elektroniczną; mówisz i masz!)

    image

  • @Anawim , ja zawsze miałam dokładnie te same pytania. Choć z drugiej strony, nie będę ograniczała Boga moją wiedzą :)
  • @mader
    problem w tym, że akurat ta książka gdzieś mi się zagubiła. Szukam, bo obiecałam pożyczyć sąsiadce.
    Ale głowę dam sobie uciąć, że była tam wzmianka o Matce Pana Jezusa.
  • cytat:

    " Z kolei nasi znajomi, którzy są katolikami, pytają, czy Colton spotkał Maryję, Matkę Jezusa. Odpowiedź na to pytanie również brzmi: tak! Widział Ją klęczącą przed tronem Boga oraz innym razem stojącą obok Jezusa.
    - Ciągle kocha Go jak mama - stwierdził Colton".

    s. 178

    To wszystko, zdaje się.
    Pamiętajmy, że książkę redagował protestancki pastor. Być może chłopiec powiedział jeszcze więcej :)
    Po drugie widać tu ogromną delikatność Pana Boga, który pokazał małemu dziecku tylko to, co było w stanie przyjąć. Ono było wychowywane w określony sposób i po co robić maluchowi terapię szokową. W swoim czasie przyjmie więcej :)
    Po trzecie wydaje mi się, że Pan Bóg chciał najpierw uzdrowić inne rzeczy w tej rodzinie niż ich relację z Maryją. Po pierwsze perfekcjonizm ojca (ta mania sukcesu w Ameryce... i ocenianie duchownego przez postronnych, czy jest wystarczająco idealny i czy mówi odpowiednie kazania...), po drugie serce matki, która straciła dziecko i nie umiała sobie z tym poradzić, zagłuszała ten ból.
    Wiem, że ta książka czy film nieraz pomaga osobom, które straciły dziecko.
  • nie mogę odtworzyć tego filmik,czy to ten?
    @Aniela?
    https://gloria.tv/media/3tNbf1MTRiX
  • A czy aniołowie widzą?
  • Chyba widzą bo jak coś się dzieje to dzialają zaraz,więc muszą widziec.S.Faustyna pisze że Aniołowie nam zazdroszczą Komunii i cierpienia.
  • A czemu mieliby nie widzieć?
  • Bo aniołowie to chyba sam software.
  • Bridget tak to ten film
  • Mysle,ze aniołowie w jakis tam sposób widza;-)
  • Właśnie obejrzałam i jestem pod dużym wrażeniem.
    Tu jest jeszcze jeden wykład tego księdza:
  • Podbijam. Przyjaciółka już kolejny raz mnie pyta czy słuchałam. zabieram się do słuchania.
  • Ktos wie moze, dlaczego Disney byl wymieniony wsrod zabawek, ktore nie pobobaly sie Panu Jezusowi?
  • to jakiś link aktualny poproszę
  • Czy ktoś wie gdzie miźna zobaczyć ten filmik, bo w sieci jest pousuwany?
  • tu znalazłam
  • Gdzie można wysłuchać tej konferencji? Wszędzie pousuwali. Dlaczego???
  • profilaktycznie ją kiedyś ściagnęłam.
    Mogę odkopać i spróbować wrzucić na dysk.
    A usuwają pewnie dlatego, że nie ma "imprimatur"
  • Jak by się udało, byłabym ogromnie wdzięczna. Chciałam znajomej podesłać i nie mogę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.