Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kiedy kolejny fotelik i jaki

1235»

Komentarz

  • edytowano grudzień 2019
    Kiedyś miałam fotelik 9-25 kg z opcją mocowania pasem biodrowym ale nazwy firmy już nie pamiętam i to było 17 lat temu. Wyglądał normalnie, takie kubełkowe siedzisko na metalowym stelażu, gdzie dla tej opcji były uchwyty do przeprowadzenia biodrówki. Ja wtedy nr jeden - dwa i nawet nie wiedziałam, że to takie niespotykane cudo ale wzięła go potem Beata2  i tak montowała w sienie.
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano grudzień 2019
    @Hope a masz na tym siedzeniu ISOFIX? Bo moze to by poratowalo, bo tak kurcze cieko, a i to nie wiem czy sam ISOFIX by zagwarantował bezpieczenstwo 
  • Ten fotelik był fajny jak używaliśmy go z pasami wewnętrznymi. Gdy syn wyrósł z tych pasów i zaczęliśmy przypinać go na pas samochodowy, to coś jest nie tak. Nie jest dobrze zapięty, więc w niektórych przypadkach nie sprawdza się jako fotelik z takim szerokim przedziałem wagowym.
  • moni_k powiedział(a):
    Ten fotelik był fajny jak używaliśmy go z pasami wewnętrznymi. Gdy syn wyrósł z tych pasów i zaczęliśmy przypinać go na pas samochodowy, to coś jest nie tak. Nie jest dobrze zapięty, więc w niektórych przypadkach nie sprawdza się jako fotelik z takim szerokim przedziałem wagowym.
    Bo nie każde dziecko pasuje do każdego fotelika, a jak kupujesz jak ma  9 kg to nie wiesz jaki będzie za 15 kg
  • edytowano grudzień 2019
    moni_k powiedział(a):
    Ten fotelik był fajny jak używaliśmy go z pasami wewnętrznymi. Gdy syn wyrósł z tych pasów i zaczęliśmy przypinać go na pas samochodowy, to coś jest nie tak. Nie jest dobrze zapięty, więc w niektórych przypadkach nie sprawdza się jako fotelik z takim szerokim przedziałem wagowym.
    To prawda, u nas służył od 2,5 do ponad 5 lat. I na ten okres był swietny. Nie ma lepszego wg mnie do spania w podróży. Potem zrobiło się niewygodnie i Staś  przesiadł się do klasycznego 15-36.
    Dziś wyciągnęlam ten fotelik z piwnicy i posadziłam w nim młodszego syna- 2 lata i 4 miesiące i rewelacja. Bardzo wygodny.

    Tylko my mamy nie dokładnie ten tylko starszą wersję. Ale też z pasami wewnętrznymi. 
  • Hope powiedział(a):
    Czy ktoś jeździł 5 osobowym autem z 3 dzieci, gdzie środkowy pas z tyłu jest biodrowy? Jaki układ jest w takiej sytuacji najbezpieczniejszy Waszym zdaniem?
    Temat ciężki, w chwili obecnej nie ma w Europie takiego żadnego fotelika, który można by na pasie biodrowym zamontować zgodnie z instrukcją. Jedyne rozwiązanie (choć też średnio bezpieczne) to rodzic na tym środkowym miejscu. Pas biodrowy w UE został wycofany w 2004 roku, wiec ewentualne foteliki, które dałoby się tak zamontować, mają conajmniej 15 lat, czyli też nie jest to rozwiązanie, bo to jest juzwtedy bardzo stary fotelik i też nikt nie gwarantuje jego bezpieczeństwa. My przez krótki okres wozilismy przypietego pasem biodrowym Roemera King LS II, zanim nie domontowalismy normalnego trzypunktowego pasa na tym siedzeniu (na szczęście mieliśmy taka możliwość, bo samochód miał wszystkie miejsca montażowe). Fotelik trzymał się bardzo stabilnie, ale nie mam pojęcia jakby było w momencie jakiegoś zderzenia... 
    Podziękowali 1Hope
  • Dzięki Hania :) to wszystko wyjaśnia, fajnie by było mieć fotelik jak @joachm1, ale pewnie w takim układzie rzeczywiście nie ma już sensu ich produkować. 
  • @mader pewnie tak, oni po to prowadzą bloga. Mój chrzesniak jeździ w czymś podobnym w UK, nie sądzę by kierowali się reklamą - młody ma ~4lata na pewno spokojnie nie funkcjonuje ani w życiu i pewnie nie w aucie... Taki fotelik, tzn te pasy to dobre rozwiązanie dla nich.
    Może jest coś tańszego podobnego?
  • przestraszylam się że może chodzi o klipsy /łączniki BeSafe: http://www.tylem.pl/besafe-lacznik-szelek-pasow.html
    One nam ratują sytuację w obu fotelikach z wewnętrznymi pasami: zarówno w RWF u trzylatka, który próbuje się wydostać, jak i stabilność u 6latki w foteliku 9-18kg.
    Ale też w fotelikach rowerowych itp.
  • edytowano grudzień 2019
    wiesia powiedział(a):
    przestraszylam się że może chodzi o klipsy /łączniki BeSafe: http://www.tylem.pl/besafe-lacznik-szelek-pasow.html
    One nam ratują sytuację w obu fotelikach z wewnętrznymi pasami: zarówno w RWF u trzylatka, który próbuje się wydostać, jak i stabilność u 6latki w foteliku 9-18kg.
    Ale też w fotelikach rowerowych itp.
    My takie w Graco mieliśmy i nie czaiłam do czego to, to teraz już wiem :) 
  • Wreszcie mam nazwę fotelika chrzesniaka! Ma wewnętrzne pasy i jest tańszy od blogowego. Nie analizowalam czym się różnią.

    https://m.ceneo.pl/43457519
    Podziękowali 1Hope
  • wiesia powiedział(a):
    Wreszcie mam nazwę fotelika chrzesniaka! Ma wewnętrzne pasy i jest tańszy od blogowego. Nie analizowalam czym się różnią.

    https://m.ceneo.pl/43457519
    Fajny ten fotelik, może akurat nam pasował.

    Kupujecie w ogóle używane foteliki? 
  • Radiany firmy Diono mogą być przypinane pasami biodrowymi tyłem do kierunku jazdy. Do 25 kg. W Europie to się nazywa Radian 5. 
  • edytowano kwiecień 2020
    Malia powiedział(a):
    Radiany firmy Diono mogą być przypinane pasami biodrowymi tyłem do kierunku jazdy. Do 25 kg. W Europie to się nazywa Radian 5. 
    O fajny :) Maciej właśnie skończył 2 lata i w joie 0-18 nie bardzo się już mieści (waga ok 16 kg, ciuchy 98/104) i zastanawiałam się co tu zrobić bo za maly wiekowo mi się wydaje na fotelik 18-36 a ten do 25 z wewnętrznymi pasami super :)
    A może ktoś poleci coś dla pannicy 9 lat, głowa wystaje z diono monyerey2 choc wagowo jeszcze się mieści (27kg) 
  • @Agmar, 9 latce wystaje glowa z monterey???? Mojej 12,5 latce nic nie wystaje, a nawet nie jeździ w tym najwyższym ustawieniu. I nie jest mała. Nie obraź się za to pytanie, ale czy wiesz że zagłówek w monterey możesz bardzo wysoko wyciągnąć?
  • I jeszcze w kwestii pasa biodrowego, to Radiany są wręcz stworzone do pasów biodrowych w instalacji tyłem do kierunku jazdy. Są stabilniejsze. Trza tylko pamiętać żeby zakotwiczyć tył do szyn od siedzenia. Niektóre samochody mają nawet takie stalowe pętelk do tego przy podłodze.
  • @Malia wiem, wyciągnięty na maksa, narazie delikatnie wystaje ale Zosia ostatnio rośnie bardzo szybko, jeśli będzie jak u mnie to ok ,4 klasy osiągnęłam swój obecny wzrost (1.58)
    Podziękowali 1Malia
  • Jeśli ktoś miał wypadek z dzieckiem w foteliku to fotelik.info wymienia fotelik na nowy za darmo w ramach badań fotelików powypadkowych https://fotelik.info/pl/news/votum-fotelik-info,1302.html?fbclid=IwAR16QP843dRp2FDoAqK5IYbgCAdTWb7E19Z2OWmsYJZEOZbMHQESIBkTGGw
  • Na szczęście póki co odpadł nam problem fotelika montowanego na pas biodrowy :) 

    Szukam czegoś teraz dla 4 letniego dziecka.
    Ten co Wiesia linkowała jest bardzo fajny. 
    Fajnie jakby był bezpieczny i przystępny cenowo. 
    Z naszego 9-18 wystaje dziecku głowa, a na 15-36 musiałaby trochę przytyć ;) 
    Brakuje mi tylko troszkę,  ale jakoś mi żal takiego malucha tymi dużymi pasami samochodowymi przypinać.

  • Absolutnie 4 latka nie przypinaj pasami nawet w boosterze! Bede nudna @hope ale w twojej sytuacji znowu polecam radiana. To inwestycja na lata. 5 dzieci bedzie dziedziczyc jedno po drugim. Prodecent tez w przystepnych cenach sprzedaje czesci zamienne I pokrycia. Moj prawie 6 latek ciagle jezdzi w radianie tylem do kuerunku jazdy.
  • Mam kłopot z radianem właśnie. Moja 3,5 latka zaczyna się buntować na jazdę w radianie dlatego,że jest jej coraz ciaśniej. Głównie chodzi o te podkulone nogi. Nie może wyprostować chyba,że do góry,więc się złości i kopie nogami w lusterko,które tam jest przymocowane. Nie chcę wsiąść czasami w ogóle do auta.
    Ma ok. 100 cm i waży 16 kg. Jak kupowałam to też myślałam,że fotelik co najmniej do 5 lat ale nie wiem jak te pięciolatki się w nich czują. Nie wydaje mi się to wygodne dla dużych dzieci.
  • Ja byłam skłonna kupić, ale zastanawiam się czy warto patrząc na cenę i na to jak objechali fotelik https://foteliki-pod-lupa.pl/dobor-fotelika-2/radian-nowa-subkultura/
  • Moim zdaniem nie objechali tego fotelik, ale wiarę ze ten fotelik jest dobry dla wszystkich. Fotelik po prostu trzeba przymierzyć do dziecka i samochodu. 
    Jakby ci ja tez mam Radiana, ale mam tez amerykański samochód wiec pasuje i był ustawiany przez ludzi z fotelik.info obecnie korzysta z niego szczupły , średniego wzrostu 6 latek.
  • My mamy duże auto. Do małego może być problem,tak jak piszą. Drugi problem jak dziecko jest duże i za szybko wyrośnie do jazdy tyłem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.