Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zagadki

13435363840

Komentarz

  • edytowano luty 2020
    Roz - czyli raz, pewnego razu
    Iska - łapie wszy lub pchły
    Edit: Ciekwaość ważna sprawa. Dzięki niej walor pedagogiczny naszej zabawy daje się jakby zaakcentować ;)
  • Iska czyli łapię pchły
    Roz to raz.
  • W pewnej klasie było kilka dziewczynek o tym samym pięknym imieniu. Komuś bardzo się to nie podobało. Zgłosił ten fakt dyrekcji domagając się natychmiastowego usunięcia wszystkich tych dziewczynek z klasy. Dyrekcja zobowiązała się to przeprowadzić. Jak jednym słowem określić i reakcję dyrekcji na prośbę i usunięcie tych dziewczynek z klasy?
  • I jeszcze EwaKuacje 
  • Dobrze kombinujecie, tylko nie widzę w Waszych propozycjach stosownej nazwy dla reakcji dyrekcji. Poza tym - kierunek bardzo prawidłowy.
    Imię znacznie popularniejsze niż Immakulata, ale też można skojarzyć zakonnie.
  • IWon. Jeśli o Iwony .
  • Ale podejrzewam haczyk.
  • Żadnych haczyków! Co zrobiła dyrekcja w odpowiedzi na petycję o usunięcie tych dziewczynek? To jest klucz do rozwiązania.
  • makodorzyk powiedział(a):
    WywalAnie
    Proszę czytać moją historyjkę ze zrozumieniem! Tam nie ma nic o tym, że dyrekcja już dokonała działań związanych z usunięciem.

  • Jak jeszcze nie dokonała, ta dyrekcja to: ZaNiechAnie. 
  • Przypomnę, ze dyrekcja zobowiązała się przeprowadzić postulowane działanie. Trudno wiec mówić o zaniechaniu...
  • ZobowiązAnie
  • I dodam jeszcze, że dziewczynki nie nosiły imienia Anna.
  • @awia - działanie dyrekcji uwzględnione. Ale nie widzę w rozwiązaniu usunięcia dziewczynek z klasy.
  • Agnicha powiedział(a):
    Ale to okropne  :D
    Nawet bardziej okropne niż myślisz, bo mi się to rozwiązanie kojarzy z usuwaniem wszy, bakterii czy nawet gryzoni... ;)

  • edytowano luty 2020
    Myślę, że po ostatniej podpowiedzi @Skatarzyna już jest o włos od rozwiązania.
    Jeśli jeszcze go nie napisała, to albo ma problem z siecią, albo dzieci ją chwilowo czymś zajęły.
  • Agnicha powiedział(a):
    Dezynfekcja 
    Pięknie, pięknie! Tylko gdzie tu imię i zobowiązanie dyrekcji?

  • edytowano luty 2020
    Zobowiązuje 
  • Ale nic o tym w historyjce nie ma. Dyrekcja nie biadoliła tylko się zobowiązała wdrożyć stosowne działania.

    Imię można skojarzyć z zakonem żeńskim. Powinno być już całkiem prosto. Chyba...
  • DeKlaruję. 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Tyle, że dyrekcja nie próbowała niczego wyjaśniać. Jedynie zobowiązała się do podjęcia działań.
  • edytowano luty 2020
    No, dobra, napiszę dla ułatwienia, że imię trafione.
    Edit: ja tu sobie podpowiadam w najlepsze, a na poprzedniej stronie @Skatarzyna już zgadła.
  • Skatarzyna powiedział(a):
    DeKlaruję. 
    Działanie dyrekcji można określić jako: deklaracja deKlaracji.

  • Niewielki budynek gospodarczy, którego nazwa sugeruje, że powstał z bardzo licznych zagłębień w ziemi.
    Nie chodzi o ziemiankę.
  • Stodoła, to duża. Wedle mego zamysłu miała być StoDółka, ale w sumie chyba mogę uznać.
  • No, skoro deratyzacja to pozbywanie się szczurów, to deklaracja powinna oznaczać pozbywanie się Klar. Logiczne mi się to zdało ;)
  • To teraz bardzo łatwe:
    Mebelek o bardzo wielu twarzach.
  • StoLiczek
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Będzie proste....lubi jak się dzieje zło.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.