Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MdM a wielodzietni

12346

Komentarz

  • My też będziemy próbować, wstępnie nas pozytywnie zaopiniowali.
  • @mamlu, a możesz dbać namiary na doradcę? Szukamy jakiegoś sensownego ale bezskutecznie.
  • @mamlu a nie boisz się, że doradca doradzi Wam kredyt w banku, który najlepiej mu zapłaci? 
    Obawiam się tego trochę i nie wiem czy osobiście potem weryfikować, czy rzeczywiście dana oferta była najkorzystniejsza.
    Z drugiej strony gdyby to miało coś pomóc przy mdmie to pewnie bym się zdecydowała. Tylko chyba każdy doradca twierdzi, że z nim lepiej.
    Macie jakiegoś znajomego?
    Jak sprawdzić wiarygodność doradcy?
  • @Dorotak niektóre banki spółdzielcze biorą do zdolności 500 plus. Może tak warto poszukać.
    Podziękowali 1Hope
  • Za miesiąc to chyba ta pierwsza połowa puli na 2018 rok się kończy, nie?

    A w czym doradca może pomóc albo zaszkodzić? Przecież można samemu szukać korzystnego kredytu a z doradcy oprócz tego, a nuż widelec znajdzie coś lepszego. Za korzystanie z doradcy się nie płaci.
    Podziękowali 1Hope
  • Połowa puli na 2018 skończyła się już w marcu. Chodzi o to, że reszta może się wyczerpać w styczniu.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Nas też poinformowali tak jak pisze @formatka. Ze środki które można było zarezerwować na 2018 skończyły się w marcu, zostaje styczeń 2018. Cześć banków przyjmuje wnioski od listopada, ale decyzje o MDM  i kredytowe dopiero po rozpoczęciu 2018.
    Podziękowali 1formatka
  • Zrozumiałam mamlu, że chodzi o to, że się skończą za miesiąc. W miesiąc, zdecydowanie tak.
  • @mamlu a od dewelopera chcecie kupować?
  • Niedokładnie przeczytałam, masz oczywiście rację mamlu.
  • Wiecie może czy przy kredycie hipotecznym liczy się to czy wpływy są od jednego pracodawcy? Tzn. czy jeśli ma się umowę na czas nieokreślony, ale np. od niedawna pracuje się w nowej firmie to to obniża zdolność? 
  • Jesli nie bylo przerwy miedzy okresami zatrudnienia (nawet jednodniowej) to jest tzw. ciągłość zatrudnienia i zwykle liczą to jakby bylo to u jednego pracodawcy.
    Podziękowali 1Hope
  • Mam takie pytanie, w ustawie o MdM jest taki zapis: 
    Na postawie art. 7 Ustawy „Dofinansowanie wkładu własnego wynosi:
    a) 10% w przypadku bezdzietnych beneficjentów 
    b) 15% w przypadku beneficjentów wychowujących 1 dziecko
    c) 20% przy dwójce dzieci
    d) 30% w przypadku trojga lub większej liczby dzieci
    kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązującego w dniu złożenia wniosku o
    dofinansowanie wkładu własnego w gminie, na terenie której położone jest
    mieszkanie, z zastrzeżeniem art. 10 ust. 3, oraz: 
    1) powierzchni użytkowej mieszkania – dla mieszkania o powierzchni użytkowej
    nie większej niż 50 m2;
    2) 50 m2 – dla mieszkania o powierzchni użytkowej większej niż 50 
    Czy to znaczy, że jeśli mam 2 dzieci a mieszkanie miałoby więcej niż 50 m2 to znaczy, że nie mogę całej kwoty dofinansowania przeznaczyć na wkład własny? Wkład własny dla tych metrów powyżej wspomnianych 50 należy wyłożyć? 

  • I jeszcze mam jedno praktyczne pytanie, czy ktoś może starał się o MdM w styczniu? Jak czasowo wygląda przyznanie kredytu? 1 I składa się wniosek i od tego momentu ile minęło mniej więcej czasu do przeprowadzki i do opłacenia pierwszego czynszu na nowym miejscu?
    Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się doświadczeniem :) 
  • @Hope, z tego co wiem, dofinansowanie przyznają tylko do tych 50 m2 (liczą 20% od ceny 50 m2) i jest to kwota w całości przeznaczona na wkład własny. Na resztę możesz wziąć kredyt.
    My się staraliśmy o MdM w styczniu, wszystko mieliśmy już wcześniej "nagrane" - przygotowane dokumenty dla banku itp. Podpisaliśmy umowę przedwstępną zaraz po Nowym Roku i złożyliśmy wniosek do banku o kredyt z MdM, wtedy środki zostały zarezerwowane i dalej już toczyło się postępowanie ze strony banku. U nas to trwało 3 miesiące, zanim przyznali kredyt i wypłacili pieniądze. Wtedy akt notarialny i czynsz trzeba płacić :) A przeprowadzka, to zależy. Jak stan deweloperski, to 1-2 miesiące są absolutnym minimum na wykończenie.
    Mam nadzieję, że pomogłam.
    Podziękowali 1Hope
  • Bardzo @Bagata, dziękuję! :) piszesz, że mieliście dokumenty już wcześniej przygotowane, tzn. ile mniej więcej wcześniej znaleźliście mieszkanie i zebraliscie wszystkie papiery?
  • Mieszkania szukaliśmy całą jesień, decyzję podjęliśmy w grudniu (za wcześnie też niedobrze, bo sprzedający nie będzie chciał tyle czekać). No i papiery też tylko chwilę przedtem, bo inaczej się przedawnią :) Więc w sumie z większym wyprzedzeniem to tylko wiedzieliśmy, co konkretnie będzie potrzebne.
    Dobrze się na początek przejść do banków albo może do jakiegoś doradcy kredytowego, żeby "na sucho" policzyć zdolność kredytową i dowiedzieć się jakich dokumentów wymagają.
    Podziękowali 1Hope
  • Czy komuś z forum udało sie kupić mieszkanie w MDM w Warszawie? I gdzie?
    P.S. Zastanawiam się czy to nie są pytania retoryczne :'(

  • Nam się nie udało ale może uda się w styczniu. W Warszawie Radosc
  • A jak się nie udaje to jaki jest problem? Zabrakło środków? Za późno wniosek?
  • Podejrzewam, że stawka za metr. Nie mieści się w wymogach MDM...
  • Dwa lata temu były oferty z rynku wtórnego na Bemowie, Włochach, Ursusie (tylko te sprawdzałam)
    Z pierwotnego w prawie każdej dzielnicy (prócz Śródmieścia, Żoliborza)
    Z wtórnego wiadomo, do remontu, a z pierwotnego w stanie deweloperskim.

  • malagala powiedział(a):
    Dwa lata temu były oferty z rynku wtórnego na Bemowie, Włochach, Ursusie (tylko te sprawdzałam)
    Z pierwotnego w prawie każdej dzielnicy (prócz Śródmieścia, Żoliborza)
    Z wtórnego wiadomo, do remontu, a z pierwotnego w stanie deweloperskim.

    Myśmy kupili na początku 2016 w Warszawie Wesołej na rynku wtórnym. Umowa przedwstępna w grudniu, wniosek o mdm i kredyt w styczniu
    Podziękowali 1Hope
  • Fakt, nie ma jakiegoś dużego wyboru, zwłaszcza na rynku wtórnym limity są bardzo niskie w stosunku do tego, co jest na rynku. Ale na pierwotnym można coś znaleźć.
  • My szukalismy na rynku pierwotnym ale deweloperom tak dobrze sprzedają się mieszkania, że ani myślą opuszczać cen. Wtórny to porażka, bo cena taka, że tylko w wieżowcu na 10 piętrze (mam lęk wysokości). Na pierwotnym to głównie Białołęka albo szeroko pojęte okolice Warszawy.
  • @asiao masz na myśli dom czy mieszkanie? Bo w Radości to są chyba tylko domy.
  • edytowano wrzesień 2017
    @formatka szukaj w Wesołej Woli Grzybowskiej, Starej Miłośnie, Zielonej.
    Podziękowali 1formatka
  • hmm, no to się zmieniło 
  • Ciekawe, co piszecie. Bo u nas generalnie nie było w Trójmieście problemu ze znalezieniem mieszkania na rynku wtórnym pod MDM w całkiem niezłej lokalizacji. Za to rynek pierwotny - wybór duży ale lokalizacja już nie bardzo. Te w dobrej lokalizacji droższe  i i się na MDM nie lapaly. Pewnie to zalezy, kto jakie kryteria w poszukiwaniu mieszkania/domu przyjmuje. 
  • W Warszawie cena metra w dobrej komunikacyjnie lokalizacji zaczyna się od 7500, a limit MDM wynosi 6400 dla rynku pierwotnego i chyba 5200 dla wtórnego. Wiele mieszkań z rynku pierwotnego można znaleźć na dalekich obrzeżach. Szału nie ma.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.