Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowe przedszkole Stowarzyszenia Sternik

edytowano listopad 2008 w Polecamy
Witam,

Nie wiem czy wiecie, ale już wkrótce powstanie w Pruszkowie nowe przedszkole Stowarzyszenia Sternik. To świetna inicjatywa edukacyjna, która stawia na wychowanie i współpracę z rodziną. Prowadzi już przedszkole i szkołę w Józefowie.

Info na www.sternik.edu.pl

jest też informacja o spotkaniu informacyjnym w sprawie przedszkola w Pruszkowie
Pozdr.
L
«1

Komentarz

  • Skoro już o tym wspomniałeś... :wink:

    Zaproszenie_22_11_08-_w2.jpg
  • Jeszcze dla zachęty pokażę Wam, jaki model rodziny przedstawia się na przedszkolnych folderach :cool:

    image
  • A gdzie dokladnie ma byc to nowe przedszkole ? Rozumiem ze w planach jest tez pozniej
    szkola podst. gimnazjum czy dzieci bede dojezdzac do Jozefowa ?
  • Przedszkole w Pruszkowie
    ul. Ks. Józefa 1, 05-800 Pruszków
    tel. +48 515043559
    warszawa-zachod@sternik.edu.pl


    Na pewno nikt nie planuje, aby dzieci podróżowały potem do szkoły przez pół świata. Ale o szczegóły najlepiej pytać u źródła.

    PS. Sprawdziłem, że z S. byś miał 17 km.
  • A z Ochoty tylko 15 :) co prawda w wiekszych korkach ...

    POzdrawiam
  • My z Ursynowa będziemy mieli 22 do Józefowa :)
  • A my 12 km, jak przeprowadzimy się na swoje. Teraz mamy 2,5 km :shamed:
  • wiele dobrego już słyszłam na temat tych szkół. Także bezpośrednio od ludzi, którzy mają tam swoje dzieci...I powiem szczerze podoba mi się ten program. Myśleliśmy też kiedyś o edukacji w tej szkole dla naszych pociech. Jednak póki co jesteśmy tu, gdzie jesteśmy...Zastanawia mnie jedno- dlaczego w okolicy Warszawy jest tylko jedna szkoła męska i jedna żeńska, skoro jest duże zapotrzebowanie. Przyznam szczerze, że problem dowożenia dzieci dziesiątki kilometrów do szkoły srednio mi się podoba...Co np . mają powiedzieć mieszkańcy Ursynowa, Łomianek, Piastowa czy Białołęki? Czy dowóz dzieci do szkoły jest jakoś rozwiązany? Jak Wy sobie radzicie, gdy naprzykład trzeba zawieść dwoje czy troje dzieci?
    Problem dowozu zniknie, gdy zdecydujemy się zamieszkać w okolicy szkoły... Jaką jednak mam gwarancję , że moje dziecko zostanie do niej przyjęte? Czy nie jest wymagane np wcześniejsze uczęszczanie do przedszkola Sternika?
    Tak pytam, bo aktualnie rozglądany się za mieszkaniem w bliskim sąsiedztwie stolicy...Może chociaż młodsze miałyby szansę na solidną edukację
  • Przedszkole i Szkoła w Józefowie działają dopiero piąty rok, teraz rusza przedszkole Warszawa-Zachód oraz przedszkola w innych miastach (min. Poznań i Kraków). Oczywiście byłoby wspaniale, gdyby tych szkół było więcej i dużo osób o tym marzy i pewnie takie też są plany, ale do każdej szkoły/przedszkola trzeba zasilic w kadrę, która trzeba wyszkolic - ktoś to musi robic, takich osób jest jeszcze mało, więc siłą rzeczy trzeba uzbroic się w cierpliwośc ;)
    To jest odpowiedź na pytanie dlaczego takich szkół jest jeszcze tak mało.

    Co do dowozu - są busy dowożące dzieci. Z tego co wiem jest kilka linii, jedna startuje z Placu Politechnika, tuż przy stacji Metra, więc jest to jakieś rozwiązanie dla tych z Ursynowa.

    Co do gwarancji przyjęcia do szkoły, to jest to na tyle indywidualna sprawa, że trudno mi się wypowiadac, chyba najlepiej skontaktowac się z sekretariatem i umówic na spotkanie.
  • Małgorzato, przez poprzedni rok szkolny dowoziliśmy dzieci z Białołęki, wspólnie z przyjaciółmi z Łomianek :bigsmile:

    A jeżeli rozważacie osiedlenie się pod Warszawą, to namawiam do rejonu południowo-wschodniego. Może nawet na naszej wsi, gdzie dojeżdża miejski autobus, a ziemia jeszcze jest dość tania?
  • Ale my mamy już działkę...Z drugiej strony Warszawy:cry:
    zawsze jednak można jeszcze zmienić lokalizację. Z tym, że muszę mieć pewność, że moje dziecko tam znajdzie miejsce... Na razie to wszystko luźne i czysto teoretyczne rozważania, bo póki co jeszcze ponad dwa lata tutaj...
    Maćku, a wasze okolice znam- swego czasu się tam kręciliśmy za ziemią. Póki co nic nie znaleźliśmy. Później koncepcja upadła. A ostatnio znów powróciła. Zwłaszcza, że trzeba podjąć decyzję, gdzie osiąść...
  • ... teraz będzie łatwiej, bo Sternik będzie w Pruszkowie i nie trzeba będzie się przeprowadzać do Józefowa.
    Ł
  • Ale tylko przedszkole.
  • Dziś o 19:00 będzie audycja w Radiu Józef o wspomagającej roli przedszkola w wychowaniu dzieci na przykładzie przedszkola "Strumienie".
  • Spotkanie jutro - więc, hop, wątku - do góry! Może ktoś jeszcze nie wie i skorzysta.
    My zapraszamy do Krakowa we środę - rzecz jasna także do przedszkola. Szczegóły na www.zrodlo.edu.pl
    Sternikowcy wszystkich miast łączmy się! :bigsmile:
  • Byc moze juz od wrzesnia powstanie rowniez szkola 1-3 w rejonie Warszawa-Zachód :)
  • Małgorzato, skontaktuj się bezpośrednio z organizatorami przedszkola. Powyżej Maciek podał wszystkie namiary.
  • Odgrzebuję ten temat, jako, że na powrót rozważamy osiedlenie się w Józefowie...
    Już nawet namy zrobioną rezerwację i jesteśmy o krok od podjęcia ostatecznej decyzji...A nie jest ona łatwa...
    Bardzo bym prosiła, aby odezwały się do mnie na priva osoby, które pomieszkują w okolicy. I te, które mają powiązania ze sternikiem. Chciałam pogadać...

    I równiez tę naszą decyzję poddaję nieśmiało waszym modlitwom...
  • Iiii... Ziemia w Józefowie droga pieruńsko, do tego korki samochodów wożących dzieci do Sternika :wink:

    U nas na wsi ładniej, a do szkoły będzie kwadransik samochodem.

    image
  • Nie boisz się wilków i niedźwiedzi?
  • [cite] Taw:[/cite]Nie boisz się wilków i niedźwiedzi?
    E tam, Maciek w tym lasku na zdjęciu heretyków pali.
  • albo grzebie problemy.
  • To przedszkole w Pruszkowie jest zachęcające. Zaledwie 7 km ode mnie. Muszę tylko jeszcze zgromadzić stosowne fundusze.:cry:
  • [cite] Taw:[/cite]albo grzebie problemy.
    :rolling::rolling::rolling:
  • [cite] Taw:[/cite]Nie boisz się wilków i niedźwiedzi?
    Wczoraj na naszej działce widzieliśmy zająca. A gdzie są zające, tam wilków nie ma, bo zające na nie polują. Czy coś w tym stylu :cool:
  • Maciek, a na powaznie, to gdzie ta Twoja wies?
    Moze byc na priva oczywiscie. Bede wdzieczna za podpowiedzi, bo jedziemy w piatek do Wawy i pewnie bedziemy konkretyzowac powoli szukanie dzialki.
    Mojemu sie bardzo spodobalo
    - Zawady i Kepa Wilanowska, ale tam jest naprawde pierunsko drogo, bez dewelopera tez nic nie ma i ze wzgledow osobistych bym nie chciala
    - oraz wlasnie linia jozefowsko-otwocka
    I ja sie coraz bardziej sklaniam ku tej drugiej opcji (dotychczas w planach bylo tylko mieszkanie, ale jednak chyba sklaniamy sie ku wersji dom).
  • W sobotę byliśmy u kolegi z pracy mojego męża, który wybudował się nad Świdrem - Boże, co za piękna okolica!!! I co za fajni ludzie!
    Też są sternikowi :bigsmile: Pani domu powiedziała mi, że to przedszkole, to najlepsze co im się ostatnimi czasy przydarzyło - o proszę! co za zachęta :bigsmile:
  • Do Świdra to się jeździło w latach 70tych kąpać się w rzece. :bigsmile:
  • Ja też polecam Świder. Pięknie i taniej niż w Józefowie, do przedszkola tylko przez rzekę trzeba się przeprawić. No i czekam z utęsknieniem, żeby jak najwięcej fajnych rodzin się sprowadziło, bo trochę trzeba "rozruszać" towarzystwo...:wink:
  • Świder ma dekadencki urok upadłego uzdrowiska. Niestety większość zabytkowych świdermajerowskich willi jest zaniedbanych, a drogi są dramatem dla każdego, kto nie jeździ terenówką. Jest tam bardzo ciekawe sternikowe osiedle "Bullerbyn" (ukłony dla czytających nas mieszkańców :bigsmile:), które nawiązuje architektonicznie do dawnego stylu. Kilka miesięcy temu przymierzaliśmy się do kupna działki przy ul. Turystycznej, niedaleko dawnego mostu wąskotorówki, ale w końcu postanowiliśmy pozostać przy naszej wiosce.

    AgoM - nasza przyszła lokalizacja to Malcanów - 7 km na wschód od Wiązowny. Chociaż dojeżdża tam miejski autobus, to jest to jednak wieś, a nie podwarszawska sypialnia. Na skraju wsi jest duży kompleks leśny należący do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, z drugiej strony rozległe pola, na których się pasą krowy :wink: Trzeba lubić takie klimaty, żeby się tym zachwycić, ale dla nas pobyt tam to jak ładowanie akumulatorów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.