Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Astronautka zgubiła na orbicie torbę z narzędziami

edytowano listopad 2008 w Polityka
610xjpgspj6.jpg

Torba z narzędziami, rozmiarów walizki wymknęła się z rąk astronautki Heidemarie Stefanyshyn-Piper, gdy reperowała przegub skrzydła baterii słonecznych stacji kosmicznej.

Astronautce wyśliznęła się torba, gdy starała się oczyścić i nasmarować przegub skrzydła baterii solarnej. Torba z narzędziami odczepiła się od większego ładunku i odpłynęła wraz z parą smarownic i nożem do kitu.

Spacer kosmiczny Stefanyszyn-Piper i Bowena zajął prawie 7 godzin, bo musieli dzielić się narzędziami należącymi do Bowena.

- Pomimo mojego małego lub dużego potknięcia, mam nadzieję, że zrobiłam kawał dobrej roboty - powiedziała astronautka.


>> więcej
«1

Komentarz

  • I wszystko jasne!
    Stefanyszyn, młodsza siostra Senyszyn...

    Obie z kosmosu:bigsmile:
  • A te narzędzia teraz nam wszystkim na głowę spadną?! A nóż do kitu gdzie się wbije?
  • [cite] Luke:[/cite]Pierwsze słyszę, żeby kobieta zgubiła torebkę
    ? ja nigdy nie słyszałem o facetach
  • [cite] Luke:[/cite]Pierwsze słyszę, żeby kobieta zgubiła torebkę
    :rolling::rolling::rolling:
    Swego czasu wracałam po swoją do Krakowa, na szczęście nie musiałam w kosmos :crazy:
  • Zasłyszane:

    W roku 2150 na ziemi pozostali sami mężczyźni. Ekspedycja naukowa znalazła w dżungli 3 nieznane organizmy: kota, małpę i kobietę. Zamknięto każdy organizm oddzielnie w klatce i dano mu dwie metalowe kulki. Po 24h stwierdzono, że:
    - Kot nauczył się turlać kulki łapkami
    - Małpa nauczyła się kulki podrzucać do góry
    - Kobieta jedną kulkę zgubiła, a drugą zepsuła...


    Widać coś w tym jest...

    P:tooth:
  • Widocznie Ola nie jest szowinistką, w odróżnieniu od Ciebie. I dlatego nie taktuje kobiet jak świętych krów.
  • Ja nic nie mówiłem
  • Werko, warto by było, abyś odniosła jakiś pożytek z udziału w naszym forum, na przykład korygując swoje błędne przekonania na temat wojny płci. Dlatego zabieram głos, nawet jeżeli nie budzi to Twojego entuzjazmu. Wierzę jednak, że kiedyś dojdziesz do tego, że najpierw jesteśmy ludźmi, a dopiero potem mężczyznami i kobietami. Będzie to mój osobisty sukces :thumbup:
  • Myślę Werko, że Twoje przewrażliwienie na punkcie swojej płci to sprawa raczej dla Twojego męża, a nie dla Oli. Chyba, że potrzebujesz rady, jak się tego pozbyć.

    Jeżeli natomiast chodzi o św. Pawła, to niestety nie wiem o co pytasz. Nie ma sprzeczności między przytoczonymi przez Ciebie stwierdzeniami.
  • nie ma zyda i nie ma poganina, nie ma mezczyzny i nie ma kobiety, nie ma niewolnika i człowieka wolnego- wszyscy jestesmy równi w Jezusie Chrystusie. W. Lenin
  • Weź więc to sobie do serca.
  • Zasłyszane:

    W roku 2150 na ziemi pozostały same kobiety. Ekspedycja naukowa znalazła w dżungli 3 nieznane organizmy: kota, małpę i mężczyznę. Zamknięto każdy organizm oddzielnie w klatce i dano mu dwie metalowe kulki. Po 24h stwierdzono, że:
    - Kot nauczył się turlać kulki łapkami
    - Małpa nauczyła się kulki podrzucać do góry
    - Mężczyzna jedną kulkę zgubił, a drugą zepsuł

    Może komuś z nieba spadnie nóż do kitu? Ciężkie czasy, kiedyś ludzie mogli liczyć na mannę i przepiórki.
  • Oj, fu kobieta z szerokimi ramionami, do tego niezbyt urodziwa... straszna sprawa, nie dziwne, że nie niańczy w domu gromadki słodkich pociech, tylko szlaja się po jakimś nudnym kosmosie, przecież nikt by jej nie chciał... Bleee......
  • [cite] Anka:[/cite]Oj, fu kobieta z szerokimi ramionami, do tego niezbyt urodziwa... straszna sprawa, nie dziwne, że nie niańczy w domu gromadki słodkich pociech, tylko szlaja się po jakimś nudnym kosmosie, przecież nikt by jej nie chciał... Bleee......
    Moze właśnie odwrotnie- bierze sprawy w swoje ręce.
  • [cite] malgorzata:[/cite]raczej narzędzia......a potem gubi.....czyli kobieta:cool:
    Myślałem że ona raczej miłośniczka Austen i w ten sposób dopomaga losowi.
  • A czy jedno wyklucza drugie? Ja na ten przykład - znana wojująca liberalno socjalistyczna feministka, niegoląca nóg, a w barach mająca więcej od męża - też lubię Austen:shamed: Tylko błagam, nie mówcie o tym moim sisotrom, bo jak nic będę musiała złożyć samokrytykę... A mąż to taka przykrywaka - w rzeczywsitości gustuję w wątłych mimozowatych blond pięknościach....:tongue::wink:
  • nie wiesz co tracisz
  • A co to jest Austin?
  • Austen to ta od Rozwaznej i romantycznej i od dumnej i uprzedzonej. Tylko nie mylić z filmowymi gniotami bo to romanse na najwyzszym poziomie :)
  • No i właśnie to ukazuje żłożóność naszej natury:bigsmile:
  • Warto to za dużo powiedziane. Akurat ja czytałem dla bezpieczeństwa w przerwach w "Świat powojenny i Polska" by mi żyłka nie pękła.
  • Oj, Małgorzato, Małgorzato widzę, że czas na krygowanie przyszedł, ja to taka prosta, zwyczajna kobietka jestem... :bigsmile:
  • Małgorzato, książki Jane Austen są na prawdę godne polecenia, może nie koniecznie panom, ale nie zawahałabym się dać je do przeczytania np. córce.

    I z pewnością nie są to książki feministyczne.
  • Ty Werka naprawde jesteś feministką ? :shocked::shocked::shocked:
  • [cite] mona:[/cite]Ty Werka naprawde jesteś feministką ? :shocked::shocked::shocked:
    ... do tego sado macho
  • Na każdym forum musi być jakaś feministka, żeby było śmiesznie :wink:
  • W agorowym radiu TokFM w niedziele wieczorem jest audycja, którą prowadzą wspólnie działaczka feministyczna i działacz gejowski. Myślę, że nie jest to przypadek, bo te dwa środowiska darzą się wielką sympatią. Werka wspominała o wielości odmian feminizmu, ale wspólny mianownik jest właśnie taki: feministki wolą, aby faceci interesowali się bardziej tyłkami innych facetów, niż kobietami. Jeżeli ktoś się dziwi, że feminizm tak mało dba o dobro kobiet, to właśnie dlatego, że wynika on przede wszystkim z niechęci do mężczyzn.
  • Ale jaja, ups... jajniki :shamed::bigsmile:
  • "Torba krąży wokół naszej planety i można ją zobaczyć z Ziemi. Wystarczy tylko lornetka
    Agencja DPA informuje, że bezpańska torba z narzędziami jest też obecnie widoczna w Europie. Co wieczór między godziną 18 a 20 pojawia się na cztery minuty jako słabo świecący punkcik w południowo-zachodniej części nieba. Potrzeba lornetki, żeby ją zobaczyć. Spaceweather.com na swojej stronie internetowej zaprezentował film, na którym podobno znajduje się torebka.":bigsmile:
  • Znam lepszy sposób na zobaczenie torebki. Wciągnąć brzuch.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.