Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zmywarka nie wypuszcza wody - potrzebuję porady fachowca!

Jak w temacie. Zna się ktoś na tym? Zmywarka jest leciwa bardzo. Jest jakiś sposób, żeby ją zmusić do wypuszczenia wody, czy jak nie wypuszcza, to jej siadła pompa i nic się nie poradzi bez wymiany i fachowca?

Komentarz

  • A filtry masz czyste? U nas grzałka siada, jak nie są dobrze odczyszczone filtry. Raz woda podciekała. Wtedy wezwaliśmy fachowca, który stwierdził, że zmywarka jest po prostu zapchana. Kazał też raz na tydzień włączać pełny program. Od tej pory nic się złego nie dzieje, ale każdy talerz czyszczę ręcznikiem papierowym z resztek zanim włożę do zmywarki.
  • Filtry czyste. To jest zmywarka, do której trzeba wstawiać czyste naczynia ;-), więc dokładnie płuczemy przed wstawieniem. Inaczej wyjmuje się brudniejsze niż się wstawia. A i tak filtry od czasu do czasu demontuję i dokładnie szoruję.
  • edytowano styczeń 2016
    Z moim Boschem, za radą facetów z forum Elektroda robiłam tak, że łyżką odblokowywałam wejście do wiatraczka, co jest tuż za filtrami, taki biały plastikowy element, wyjmowałam po odkliknęciu łyżką - jak coś się dostało między łopatki, blokowało i woda stała. Wydłubywałam to coś - raz skorupka jajka, raz kawałek szła.
    Zdarzało się też, że nie kończyła programu - woda stała, pompa buczała i ani nic. Wtedy też za radą z elektrody, pomagało wyciągnięcie zmywarki z szeregu, i przechylenie na plecki (po wyłączeniu z prądu oczywiście). Woda się wylewała z tyłu, na podłogę...
    Ale potem znów jakiś czas działało bez zarzutu.
  • @Skatarzyna - dzięki! u mnie też Bosh. Zaraz każę mężowi szukać wiatraczka i klikać łyżką. Mam nadzieję, że zrozumie, o co chodzi ;-)
  • gdzieś w necie, może nawet na stronie Boscha jest link do filmu, jak to zrobić :)
  • Dzięki! Już znalazłam.
  • I co?
    I co?

    Zaciekawilyscie mnie..
  • U nas takiego zaworka brak, ale wiatraczek znaleźliśmy i oczyszczamy. Nie był zablokowany.
  • Mozesz zadzwonic do Piotra od Kasi. Wiele razy mi pomogł telefonicznie. Zaraz podesle numer.
  • Dzięki!
    Jeśli dziś nam się nie uda załatwić sprawy, to pewnie jutro z chęcią skorzystam z kontaktu do Piotra.
  • Posłałam numer. Doszło?
  • Nam raz podobnie zepsuła się pralka - nie odplywała woda. Pomogło - uwga, uwaga - dmuchnięcie w rurę odpływu i woda wypływała :D
  • I teraz brakuje PODZIĘKOWAŃ :D
  • Niestety, po wyczyszczeniu wiatraczka i odkamienieniu odpływu octem postępu brak :-( Jak mąż wróci z pracy, to spróbujemy ją jeszcze wyciągnąć i położyć na pleckach zgodnie z radą Skatarzyny. A jak to nie pomoże, to już tylko fachowa pomoc zostanie. Zmywarka ma z 15 lat albo i więcej, więc nie wiem, czy to nie na śmierć się coś skończyło w niej.
  • @Katarzyna udało sie "reanimować" zmywarkę?
  • Udało się. Ale potrzebny był pan z serwisu.
  • Podepnę się.
    Od trzech dni zmywarka mi nie domywa.
    Drogą dedukcji doszłam, że nie obraca się dolne śmufło.
    Co może być tego przyczyną?
    Co mogę zrobić?

  • @Piotr i Kasia ?
    @Jadwiga ?

    Ktoś ma jakiś pomysł?
  • może się zapchało?
    wyjmij i przeczyść
  • Czyściłam.
  • Śmigło nie jest zapchane. I poruszane obraca sie swobodnie. Ale spróbuje jeszcze z tą sodą- moze jaki dopływ do śmigła zapchany.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.