Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga! Nelly Rokita chce pomagać matkom wielodzietnym!

edytowano listopad 2008 w Polityka
Posłanka Nelly Rokita pochyla się nad dolą kobiet wychowujących dzieci. I uzasadnia, że wychowanie młodego obywatela można porównać z ciężką pracą zawodową. Dlatego okres ten powinien być liczony do emerytury jak praca zawodowa - mówi Rokita TVP Info. Ale tylko kobietom, które urodziły trójkę i więcej dzieci - dodaje i zapowiada prace nad odpowiednią ustawą.

Jak pokazują badania, małe dziecko lepiej się rozwija, gdy jest przy nim stale bliska osoba. A na rozwoju dzieci powinno zależeć naszemu państwu - argumentuje Nelly Rokita. "Jestem na etapie konsultowania ze środowiskami kobiecymi moich pomysłów na przyznanie kobietom wychowującym dzieci prawa do emerytury. Pracuję nad projektem ustawy w tej sprawie" - dodaje posłanka.

Nelly Rokita chce, by prawo do emerytury miały tylko te kobiety, które urodziły co najmniej trójkę dzieci. "Po to, by nie rujnować naszego budżetu" - wyjaśnia. W okresie, w którym kobieta udokumentowałaby, że wychowywanie dzieci jest jej jedyną aktywnością, państwo płaciłoby za nią składki emerytalne. Matka miałaby też bezpłatny dostęp do szkoleń zawodowych, ułatwiających powrót na rynek pracy.


dziennik.pl

Komentarz

  • To bardzo miła wiadomość, może się ziści.:tooth:
  • Obawiam się, że nie przejdzie. Zaraz znajdoą się obrońcy "praw człowieka", i konstytucjonaliści, mniejszości, feministki itp... którzy to zakwestionują... Ale trzymam kciuki.
  • Może byśmy wystosowali jakieś poparcie dla Nelly, aby nie czuła się osamotniona? Żeby wiedziała, że trzymamy za nia kciuki.
  • P.S. pewnie to kielbasa wyborcza dla Janka
    Kiełbasa, nie kiełbasa ale za becikowym zagłosowali, no i ten projekt jakiś taki znajomy mi się wydaje.
  • [cite] malgorzata:[/cite]piszesz go razem z Nelly czy Jankiem??:bigsmile:
    Ja? a tfuuu z Nelly, a tfuuuuuj z Jankiem? no coś Ty. Ja tylko w miarę możliwości sugerowałem poprzedniej ekipie... ;)
    imgp0779gr4.jpgerror404
  • Widzę na torsie Romana jakieś napisy. Co oznaczają?
  • [cite] Maciek:[/cite]Widzę na torsie Romana jakieś napisy. Co oznaczają?
    Że ta fota jest własnością agencji prasowej i nie wolno jej używać.
  • Ja to się zastanwiam o co jej tak naprawdę chodzi...

    NJpvvczwmd8
  • Ja tak sobie wyobrażam współczesny uniwersytet.:sad:
  • Duży szacun dla Nelly!!! ..... i oby tylko nie słomiany zapał.
  • no właśnie......... słowa....... mówić i obiecywać można wiele rzeczy... trzeba je również umieć wprowadzać w czyn!
    :wink:
    K
  • Da rade... razem z pierwszą damą dadzą.
  • ...z pierwszą damą?:rolling:
    K
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.