Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Błyskawiczne wzmocnienie organizmu - jak działać?

2»

Komentarz

  • @Katia, potwierdzam. Jeden z najlepszych sposobów.:)
  • @Jutka ja Was modlitwą wspierać będę +++

    Odnośnie młodszej piszę, bo nt.Ł.to się mądrzyć nie będę. Jak G.cherlał, to tak właśnie robilam z czosnkiem, jak już pisano: rozgnieść/pokroić i ustawić koło łóżeczka. I inhalacje + wyklepywanie kilka razy dziennie(czyli tyle ile dawałam radę: czasem tylko 3, czasem 5), z soli fizj.a jak już było słychać, że nie umie odkrztusić, to z "mucosolvanu-inhalacje", chyba ze dwa razy dziennie. Tylko to na receptę jest. Jakbys teraz chciała, to mogę dać resztkę, tego co mam.

    Tylko, że wtedy co G.miał takie śpiki na okrągło, to to trwało i trwało. Ze 3 tygodnie: katar i kaszel na zmianę. Ale na oskrzela nie zeszło. Ale nebulizator był na okrągło włączony. Więc pewnie wszystko w jakimś stopniu trochę pomagało.

    A ogólnie, to wyklepuję dzieci i inh.z soli fizj.prawie zawsze jak kaszlą. Czasem krócej, czasem dłużej.

    Robię też tak, że wieczorem podczas kąpieli leję kilka kropel do wanny (10-15) olejku herbac.albo eukalip.albo co tam jest na stanie, żeby dziecko mogło sobie pooddychać(w ciepłej, lub mocno ciepłej wodzie). Tylko, że ja nie mam takich sprzętów jak dziewczyny pisały, na astmę. To robię, co mi instynkt radzi.
  • My mamy stałą kurację jak coś bierze. Zawsze tak samo:
    1.dwa ząbki czosnku w paszczę
    2.Herbata z miodem i propolisem (dodane do przestudzonej). Bardzo duże ilości (nie wiem czy to prawda ale mam przeczucie że jak się porządnie opić to się oczyszcza organizm i szybciej mija).
    3.Witamina C w proszku (taka czysta) na łyżeczkę i do paszczy.
    4.Do tego tabletki z wiesiołka 6 dziennie.
    5. Czapka na głowę, chustka na szyję i skarpety na nogi.
    Żadnych słodyczy ani cukru.
    I popołudnie pod kołdrą spędzone.
  • Podstawa to trzymać się ciepło i unikać kontaktu z chorymi.
    Nie wiem, jak to zrobić w przypadku dzieci...
  • @Silesia - ja trochę podobnie. Najważniejszy punkt: łóżko :D Jeśli nie mam żadnych produktów leczniczych, bodaj wypić mocno ciepłą herbatę (ale staram się mieć lipę) i do wyra, wygrzać zarazka ;)
  • A propos najlepszych kuracji

    Ostatnio:

    Mój J- strasznie źle się czuje i ucho mnie boli
    Ja- To co, zrobić ci kurację? Chcesz czosnku?
    J- nie, po prostu się nade mną trochę poużalaj

    ;)
  • pół łyżeczki goździków
    2 łyżeczki imbiru
    2 łyżeczki cynamonu
    2 łyżeczki kardamonu
    2 łyżeczki kurkumy
    Wszystko zalać 1.5 l wody i gotować 10 min.
    Ostudzić.
    Można osłodzić łyżką miodu lub mleka.
    Pić pół szklanki dwa razy dziennie!

    Działa wzmacniająco, przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
    SPRAWDZIŁAM NA SOBIE i MĘŻU w chorobach!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.