Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kalendarz na A.D. 2009

edytowano listopad 2008 w Arkan Noego
okc2b3adka202009jpgsst6.jpg

Krakowskie środowisko tradycyjne wydało kalendarze katolickie według układu świąt w rycie trydenckim. Porządek roku kościelnego odpowiada mszałowi z roku 1962. Kalendarz jest ilustrowany średniowiecznymi miniaturami z godzinek księcia de Berry.

Les Tr?¨s Riches Heures du duc de Berry "Bardzo Bogate Godzinki" â?? bogato iluminowany rękopis godzinek zamówiony przez Jana de Berry około 1410 roku. Jedno z najważniejszych dzieł gotyku międzynarodowego. Godzinki były rodzajem prywatnego modlitewnika, przeznaczonego do indywidualnej dewocji.


>> więcej

Komentarz

  • Był taki, rzeczywiście. Bracia mają już mocno narąbane w głowach.

    Ale do zakupu kalendarza na 2009 rok gorąco zachęcam, bo intencja zbożna. Można słać zamówienia na adres piotr[małpa]koc[kropka]pl
  • Nie, ubrane.
  • Czy wiadomo coś o podobnym kalendarzu na 2010?
    A może są wśród nas drukarze którzy podjęliby się stworzenia kalendarza zdatnego dla rodzin więcej-niż-dwu-dzietnych? Mam na myśli taki w którym byłoby miejsce na wpisywanie spraw dla każdego członka rodziny w osobnej kolumnie? W zeszłym roku udało mi się znaleźć takli dla rodziny 5-osobowej, ale jak się Andrzej-Joachim wykluł, to musimy go dopisywać na marginesie :confused:
  • Dzięki, to naprawdę ciekawy kalendarz!

    Ale może jeszcze ktoś ma pomysł/namiar w sprawie kalendarza-terminarza naściennego -wielodzietnego?
  • [cite] knrdsk1:[/cite]
    Ale może jeszcze ktoś ma pomysł/namiar w sprawie kalendarza-terminarza naściennego -wielodzietnego?
    To b. dobry pomysł - myślę, że można zrealizować we własnym zakresie.
  • My mamy w domu taki zwykły naścienny z wielokolumnowy (na każdą osobę przypada jedna kolumna)
  • właśnie, właśnie taki - sam robiłeś? można i tak ale jakby tak połączyć katolicki z wielokolumnowym? Ja mam na kończący się rok z jedynie 5 kolumnami, a nas jest sześcioro, no i nie ma tam katolickich świąt tylko najpopularniejsze imieniny.
  • A mi od paru lat marzy się katolicki wkład do małego organizera z czytaniami na każdy dzień i wszystkimi katolickimi świętami. Ale nie udało mi się takiego znaleźć. Może jednak istnieje?
  • Ja kiedyśÂ coś takiego kupiłam w księgarni Naszego Dziennika.
  • [cite] Barbara:[/cite]A mi od paru lat marzy się katolicki wkład do małego organizera z czytaniami na każdy dzień i wszystkimi katolickimi świętami. Ale nie udało mi się takiego znaleźć. Może jednak istnieje?
    Wkład do organizera? - A nie można samemu zrobić? Czytania są w każdym katolickim kalendarzyku.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Barbara:[/cite]A mi od paru lat marzy się katolicki wkład do małego organizera z czytaniami na każdy dzień i wszystkimi katolickimi świętami. Ale nie udało mi się takiego znaleźć. Może jednak istnieje?
    Wkład do organizera? - A nie można samemu zrobić? Czytania są w każdym katolickim kalendarzyku.
    Oczywiście, że można, ale komu by się chciało? Jak na razie miałam zawsze po prostu drugi kalendarzyk z czytaniami, ale chętnie bym to połączyła w jedno.
  • [cite] Barbara:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Barbara:[/cite]A mi od paru lat marzy się katolicki wkład do małego organizera z czytaniami na każdy dzień i wszystkimi katolickimi świętami. Ale nie udało mi się takiego znaleźć. Może jednak istnieje?
    Wkład do organizera? - A nie można samemu zrobić? Czytania są w każdym katolickim kalendarzyku.
    Oczywiście, że można, ale komu by się chciało? Jak na razie miałam zawsze po prostu drugi kalendarzyk z czytaniami, ale chętnie bym to połączyła w jedno.
    To połącz i masz zapewnioną klientelę - odkryłaś niszę na rynku organizerów. Tyle, że ja poproszę kalendarz liturgiczny zarówno do ZFRR jak i do NFRR
  • Wiem, dawno już o tym myślałam, ale nie mam "zdolności produkcyjnej" :wink:
    A co do domowej produkcji na własny użytek to przepisywanie ręczne czytań raczej w grę nie wchodzi, a przy wydruku byłby problem z docięciem do wymaganego rozmiaru, grubością papieru no i równym podziurkowaniem z 6 bodajże dziurkami.
  • Produkcję można zlecić. Na taki organizerek bym się pisał.
  • [cite] mona:[/cite]Ja kiedyśÂ coś takiego kupiłam w księgarni Naszego Dziennika.
    Chodzi o organizer czy naścienny wielodzietny?
  • Moje potrzeby nie wykraczają poza kalendarz Google. Ale znam jednego wielodzietnego, który produkuje kalendarze, terminarze i agendy. Można by go zainteresować.
  • [cite] Maciek:[/cite]Moje potrzeby nie wykraczają poza kalendarz Google. Ale znam jednego wielodzietnego, który produkuje kalendarze, terminarze i agendy. Można by go zainteresować.
    Wyświetlasz projektorem żonie w kuchni kalendarz googla?
  • indywidualna dewocja, podoba mi się
  • Moja żona posiada własny komputer, Gregoriusie :wink:
  • [cite] Maciek:[/cite]Moja żona posiada własny komputer, Gregoriusie :wink:
    Burżuj...:wink:
  • I jeszcze jeden w pracy :tongue:
  • No to chyba wmontuje wyświetlacz z WLanem do drzwi lodówki i będzie wyświetlał google calendar.
  • Drzwi lodówki mają tę wadę, że są na stałe do niej przymocowane. A kalendarz Googli jest dostępny z dowolnego komputera, z komórki, przysyła powiadomienia SMS-em o wydarzeniach, można go udostępniać grupie znajomych itd.
  • Mój naturalny komputer (z urządzeniem o ścieżce: /dev/brain) nie ma dostępu do API GCal'a :wink:. Po za tym wątpię, aby żona miała ochotę latać z lapkiem po kuchni... A powiadomienia SMS - korzystam sam, jak jeszcze by działały powiadomienia do listy "ToDo" to by było miodo. Taki mobilny system GTD
  • a ja widziałam kalendarz, który był połączeniem kalendarza pirelli z folderem reklamującym trumny (na wp)

    :shocked:
  • Nie trzeba było łazić na wp, przyszedł i tutaj... :confused:
  • łażę tam, bo mam tam pocztę z dawien dawna...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.