Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lepiej bądź cicho bo ci wstawie uwage

edytowano listopad 2008 w Ogólna
Oto autentyczny post z jednego z forów internetowych;


Ja już troche chodze do szkoły i od kilku lat zauważam, że jesteśmy zmuszani do potryjotyzmu w szkole np. dla czego nie moge nosić kaptóra w szkole, bo jakiś orzeł wisi sobie na ścianie, ten orzeł nic dla mnie nie znaczy więc czemu muszę go szanować, nauczyciele muwią, że będą wstawiać nam nagany za noszenie nakryć głowy w budynku, mnie osobiście nie obchodzi jakiś śmieszny ptak którego nazywają naszym godłem.

Ostatnio była taka sytuacia w szkole, że było jakieś "Święto Narodowe" i mieliśmy się ubrać na "Apelowo" ja się tak nie ubrałem (poprostu zapomniałem) i koleś wstawił mi i kilku moim kolegom nagane za to, że nie mieliśmy głupich białych koszul.

Niedawno posprzeczałem się troche z facetką od wosu, muwiła coś o patryjotyźmie i wtedy zapytałem ją:
-Czy to obowiązek jest nosić białe koszule na te święta

ona:
tak to twój obowiązek, inni ludzie są dumni ze swojego kraju...

Ja:
-Ale ja nie jestem dumny

ona:
-Lepiej bądź cicho bo ci wstawie uwage

Za Forum Frondy

Komentarz

  • Eeee no wielkie tam. Za zaborów tez trzeba było wybić tu i tam szybe by zachowali żałobe narodową. Nic sie Panie nie zmieniło... kopa w ryj i może podziała...
  • [cite] Werka:[/cite]wychowanie katolickie? :cry:
    Jakie tam wychowanie... brak wychowania!
  • ... ale koleś może polecieć.
  • Rośnie nowy wykształciuszek, co to będzie zawsze pierwszy do kalania własnego gniazda.
  • Ponieważ widzę Werko, że nie znasz znaczenia słowa "wykształciuch", krótkie wyjaśnienie:

    - "Wykształciuch" to dla mnie ktoś, kto uzyskał wyższe wykształcenie, jest niepewny własnej pozycji i buduje swoją tożsamość na okazywaniu niechęci, pogardy, także wobec tych środowisk, z których wyrósł i to niezależnie czy kończył szkołę na prowincji, czy na UW, czy UJ - mówił Dorn.

    Jego zdaniem, to także ktoś, kto odrzuca element etosu polskiej inteligencji, jakim jest poczucie pewnego związku i zobowiązań wobec wspólnoty.

    Słowo "wykształciuch" w języku polskim stworzone zostało przez Romana Zimanda jako tłumaczenie rosyjskiego pojęcia "obrazowańszczina", wymyślonego przez Aleksandra Sołżenicyna. Określa ono ludzi, który zdobyli formalne wykształcenie (ros. obrazowanie - wykształcenie), ale nie są w stanie sprostać ideałom inteligenckiego powołania.


    I jeszcze tutaj.
  • He he he. A to bym się zdziwił, gdybyś pozwoliła Dornowi mieć swoje zdanie na temat, który wykształciuchy uważają za swoją wyłączną domenę. W końcu "polska inteligencja" może mieć tylko jednego przedstawiciela, który decyduje, kto ją obraża, a kto nie. A co Dorn myśli o Zimandzie jak widać wiesz lepiej od niego.

    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • .... i dodam czas dorosnąć!

    Ojczyzna jak matka, jest jedna.
  • Małgorzata, rechocę do monitora jak "pszyglóp":crazy:
  • Rozumiem, że Wy zawsze grzecznie robiliście to co Wam szkla kazała?

    Czy przypadkiem na tym forum nie było wielu postów bardzo pogardliwie wypowiadających się o nauczycielach i ich poziomie moralno - intelektualnym? A teraz bunt gimnazjalisty to straszny skandal. Jak dla mnie nie ma czym się podniecać. Nauczycielka nie umiała przekazać o co chodzi w patrotyźmie, chłopak jest rozumiem w najtrudniejszym wieku i się buntuje. Żadna to nowość, ani powód do ząłamywania się "jaka to teraz straszna ta młodzież jest"....
  • Chłopak za mało w dupę dostał w dzieciństwie. :devil:
  • [cite] mona:[/cite]Chłopak za mało w dupę dostał w dzieciństwie. :devil:

    Albo za dużo - słowa mówionego zatem ni w ząb nie rozumie:devil:
  • Czy to nie ty mówiłaś, że to wina nauczycielki?
  • A tak są nieposłuszne matołki - aż strach wyjść na ulicę!
  • "Kaptór" zakłada sie na głowę - w tym sęk! :devil:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]"Kaptór" zakłada sie na głowę - w tym sęk! :devil:
    no yyyy zależy którą stroną bluzę założyc...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.