Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Help!!! Komputerowcy pomóżcie :((

2

Komentarz

  • Nie, najczęściej w domu
    W samochodzie czasem, ale to miałam zawsze ładowarkę pod rękę
    choć potem do z"pierd" to tel zastąpił kompa ;)

    Także nie jest mi potrzebny do żadnych "zadań specjalnych", bo takowych nie wykonuję ;)


  • przeglądam tą stronę x-kom.pl
    za dużo tam tego :))
  • Jeśli nie nosisz poza zasięg gniazdka z prądem, to czemu się martwisz bateria? kupuj polizinga. dobry sprzęt
  • Ja polecam mimo wszystko DELLa, dwa lata temu też byłem w takiej sytuacji jak @hipolit, trochę ograniczał mnie budżet a komputer stancjonarny ledwo zipał. Zaryzykowałem i zakupiłem Della, do dziś nie żałuję, chodzi dwa lata i zero problemów, śmiga jakby system miał postawiony dwa dni wcześniej a uwierzcie dzieciaki robią na nim różne rzeczy :) Nie miałem okazji korzystania z serwisu ale wierząc moim znajomym stoi na wysokim poziomie, tym bardziej że świadczą usługę gdziekolwiek byś był.
    Ale faktem jest, że na taki sprzęt trzeba wygospodarować ponad 2,5 tys. zł.
    I ostatnia sprawa, zgadzam się z @Gregoriusem, że w stacjonarnym sklepie lub markecie wcisną ci pierwsze lepsze g....no, szukaj w necie, naprawdę różnice na tym samym sprzęcie sięgają 200-300 zł więc jest o co walczyć.

    Powodzenia!
  • Uuuuuu....widze, ze wybór kompjutera trudniejszy niz wybór samochodu.
    Nie zazdroszczę.
  • @hipolit na x-kom da się przesortować

    http://www.x-kom.pl/g-2/c/1522-notebooki-laptopy-15-6.html?sort_by=price_asc&f[price][from]=1500&f[price][to]=1800&f[22][262]=on

    Polecam dyski SSD używam w pracy. To o niebo lepsza "pracowalność".

    Nikomu nie będę radził polizingowców. Wystarczający wybór jest wśród nowych kompów.

  • @zbyszek: tyle, ze polizingowiec to sprzęt lepszy za niższa cenę
  • edytowano styczeń 2016
    Kilka razy się przejechałem na używanym sprzęcie. Ostatnio w robocie zrobiłem z firmowych komputerów, SUNowskich stacji roboczych, NASa. I co po 4 miesiącach padły mi już 4 dyski, niby firmowe. Komputery miały po 7 lat.

    Jakiś czas temu kupiłem używany router na allegro.pl pochodził 2 lata po czym zaczął świrować. Padły kondensatory.
  • @zbyszek zmartwie Cię: większość nówek ze sklepu pada najpóźniej kilka dni po gwarancji. Dyski padaja reguralnie, to nic nowego.
  • Mój ma 9 lat
    I gdyby nie to ze matryca raz naprawiana zaś zaczyna szwankować, ze pamięci ciut brakuje a nie chce mi sie za każdym razem
    Zgrywać na dysk i potem biegać i poszukiwać potrzebnej rzeczy to pewno bym zostawiła mojego starucha
    A tak trzeba kupić nowy
    Maź zreszta powiedział ze póki jest w skarpecie cos co mozna na zakup kompa przeznaczyć to trzeba kupić
    No moze buc tak ze padnie potem kiedy nie będzie zł na zakupy czy inny gorszy czad

    Kupiłam
    Lenovo
    Taki zwykły
  • @Gregorius

    Kupiłam już

    Dziękuje raz Wam wszystkim i każdemu z osobna
    za każdy wpis w tym wAtku!!!!


    >:D<
  • A co kupiłaś?
  • @Małgorzata32

    Taki
    komp.len

    miałam już dość,
    ja słyszałam czy widziałam reklamę komputerów to miałam już odruch wymiotny
    bo w głowie mętlik totalny
    podjechaliśmy do pierwszego lepszego sklepu i wzięliśmy tego
    przynajmniej nie musze już szukać, oglądać i truć innym ..."pomóżcie"
    Choć jestem ogromnie wdzięczna za pomoc
    i ogromne pokłady cierpliwości dla mojego trucia :)
  • Dobry zakup. Dla siebie bym kupił z dyskiem Ssd i osobny zewnetrzny na kopie w standardzie usb 3
    Wi-fi b/g/n/ac
    Windows nawet 7 ale profesional
    8 Gb RAM
    Poki co zazdroszczė tym których stać
  • Dziękuje @zbyszek za opinie
    Jakbym kupowała dla przyjemności nie z pilącej potrzeby to pewno wybrałabym cos extra
    Z jakimś większym "kopem" i innymi cuda wiankami.
    No ale to pilna dość sprawa bo komp do pracy potrzebny.
    Prawdę mówiąc jak sie nie szuka bo potrzeby nie na - a i nie jestem z branża komp powiązana- to myślałam ze wystarczy jakis 1000 zł i juz - chyba za duzo gazetek promocyjnych mi wrzucają a ja skupiam sie na cenie nie doczytując ze to taki "pusty" komp i trzeba dołożyć do tego tysiaka cos jeszcze zeby działał.
    Stad tez po oględzinach sprzętów w sklepach musiałam moje max kwoty ciu zwiekszyć.
    Najważniejsze ze kupiłam bo prawdę mówiąc z nadmiaru info i sprzętu i tego co ma w sobie, co mógłby jeszcze mieć to chyba było mi bliżej obłędu niz zakupu, a czas naglil ;)
    No ale to tez taki zakup którego nie powtarza sie co miesiąc czy kilka miesięcy.
    A nie chciałam ryzykować az stary całkiem padnie bo byłby klops totalny i koszty większe
    Dysk zew juz mam
    Stary nie zdążył paść na amen także w razie co jest tam jeszcze wsio na nim.

  • Jaki laptop polecicie dla studentki? Corka musi pilnie zakupic!
  • Wymagania córki:
    -dobry dzwiek,
    - długotrzymająca bateria,
    - 15, 6 cala
    - 8 GB RAM,
    - 1TB pamięci,
    - dobra rozdzielczośc (filmy),
    - kamera,
    - lekki,
    - najlepiej windows 10
    - kolor preferowany- biały, matowy.
    :)

    A i cena- 2500-3000

    Radzcie!

  • Dosc pilna sprawa!
  • Ok. Ona chciala wieczorem do media markt podjechac. Boje sie, zeby jej jakiegos badziewia nie wcisneli.
  • No wiec rozymiesz @TecumSeh ;
    Wczoraj dalam jej ten wątek do przeczytania.
    Chce dzis kupic bo jutro juz wyjezdza. A jej stary laptop padl zupelnie. Zreszta to juz "zabytek"
  • Atsd... @TecumSeh mogłbys rzucic okiem na aktualną oferte media markt?
    Ja w temacie chyba jeszcze mniej zorientowana niz córka
  • Ok, rozumiem.
    Dziekuję!
  • TecumSeh powiedział(a):
    Media martk? przykro mi, ale nie. Z przyczyn ideolo.

    W komputroniku sprawdź, powinien być.
    A co z nimi nie tak? Z ciekawości pytam. Bo tego,że wciskają badziew to akurat doświadczyłam. Także tego,że niby coś mają w ofercie promocyjnej a na sklepie nią ma,nie było,nie będzie... 
  • Zakup dokonany:
    Lenovo Z51-70
    biały ;)

    Nie wiem czy dobry, ale to nie moja rzecz.
    @TecumSeh dzieki za pomoc!
  • edytowano listopad 2016
    :wink: 
  • katarzynamarta powiedział(a):
    A co polecicie dla zapalonej amatorki grafiki i montowania filmow? 
    Poki co dowiedzialam sie ze jakies Mac sa najlepsze. 
    Ale co konkretnie?
    Lepiej laptop czy stacjonarny?
    Powiedzmy ze do 5 tysi, ale nie musicie sie uparcie trzymac gornej granicy ;)
    Na parametrach się nie znam,bo miałam specjalnie składany komputer do montażu filmów przez mojego szefa.
    Za to nie wyobrażam sobie robienia tego za bardzo na jakimkolwiek laptopie.
    Potrzebowałam dwa dość spore monitory,porządną myszkę,klawiaturę, miejsce na rękę, żeby tą myszka swobodnie manewrować,dobry,wygodny fotel ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.