Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zwrot podatku

2»

Komentarz

  • @Dorotak na pewno dojdziemy o co chodzi
  • Dzięki @jan_u, mail doszedł? Bo ja lamaga z trudem go wyslalam...
  • A jak jest z tym Pit UZ? W zeszłym roku musiał być a w tym mi go program nie podaje?
  • @Dorotak znalazłem. Rozliczenia są w porządku. Napiszę w mailu.
  • @jan_u, dziękuje!! Moge wysylac nareszcie tego magicznego pita i czekać na przelew... Ha, będzie wyprawka dla Jozinka :D
  • Również chciałabym o coś zapytać. Jeśli chodzi o dochód, to wliczamy w dokumencie PIT zarobki męża i dochód za wynajem garażu (ten ostatni nie przekracza 200zł). Czy tak należy robić, czy też nie wliczać w dochód wynajmu w ogóle?
  • Najem się rozlicza na tym cholernym picie 28 do końca stycznia (wraz z pit28A).
  • @PonuraKura
    Najem można opłacać ryczałtem i wtedy do konca stycznia PIT 28, ale trzeba było w styczniu (poprzedniego roku) zgłosić oplacanie ryczałtem. Druga możliwość to na zasadach ogólnych w PIT36 lub 37 i wtedy jest doliczany do innych zarobków, ale do kosztów mozna wyliczyć ewentualny np. remont garażu itp. koszty.
  • W ciągu roku do 20stego dnia następnego miesiąca zgłasza się ryczałt.
  • "zawiadomić do 20 dnia miesiąca następnego po miesiącu uzyskania pierwszego przychodu z tytułu najmu, "
  • @Joanna36 ale PonuraKura pisze o dochodzie za ubiegły rok.
  • edytowano luty 2016
    jak nie zawiadomiła po pierwszym czynszu w terminie to na zasadach ogólnych, nie 28, to jej napisałam w prv.
  • Dziękuję za odpowiedź :) Tak wpiszemy w PIT :)
  • @PonuraKura
    @jan_u
    pzrepraszam za wprowadzenie w błąd. Ja tu będę tylko pytać. Rzeczywiście składaliśmy tę deklarację. Można ją złożyć w innym momencie roku - pod warunkiem, że się rozpoczyna ten najmem - wówczas się składa deklarację co do sposobu rozliczenia do 20-go następnego miesiąca.
  • W ubiegłym roku można było sprawdzic status rozliczenia.W tym roku nie mogę znależc?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.